Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » 9. hétig 2 db Panadolt vettem...

9. hétig 2 db Panadolt vettem be migrénre, védőnő nagyon leszidott?

Figyelt kérdés

Nagyon migrénes vagyok, ez a meleg még fokozza is.

Olyan igazi, hányós fejfájás... :(

Muszáj voltam már bevenni Panadolt. 1 hét eltéréssel vettem be a kettőt.

Védőnöm azt mondta örüljek, ha nem lesz baj, majd kiderül a 12. heti uh-n...

Tényleg ekkora bajt csináltam? :( :(

Nagyon várt baba, vigyázok rá, nem vagyok egy nagy gyógyszerszedős...de amikor már fél nap után nem tudtam lábra állni, úgy éreztem bevehetem :(


2015. júl. 25. 12:06
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
:O Semmi baja nem lesz 2 szem panadoltól! Kérdezz bármilyen orvost, nem fog igazat adni a védőnőnek.
2015. júl. 25. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
64%

Ugyanìgy vagyok, mint te. Ha nem veszek be időben gyógyszert, jön a hànyàs, szédülés, stb. Szintén 2 db panadolt vettem be eddig (8 hetes vagyok). Nem hiszem, hogy baj lesz. A védőnő meg a hàziorvos is melegvizes borogatàssal, sötét szobàval és masszìrozàssal jött, mikor kérdeztem, hogy mit vehetek be. Majdnem szemberöhögtem őket kìnomban.


Még az alkeszoknak, gyógyszerfüggőknek is többnyire egészséges gyerekük születik, a Panadol pedig tudomàsom szerint (mértékkel) szedhető terhesség alatt.

2015. júl. 25. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
0%

Paracetamol van benne, amit könnyű túladagolni, főleg, hgoy sok vény nélküli cuccban is benne van és szokás egyidejűleg használni őket (pl. Coldrex és társai).


Inkább ibuprofen hatóanyagú gyógyszert vegyél be ilyenkor, pl. Algopyrin. De a gyógyszertárban kirakják eléd, hogy mit árulnak ezzel a hatóanyaggal.

2015. júl. 25. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
40%
Csak megjegyzem hogy paracetamolt ajanlanak terhesség alatt. Algopyrint semmilyen korulmenyek között. 12 hetesen lettem náthás a mostani babammal és majd 49 fokos lázzal 2nap alatt 2t vettem be. Igaz elso trimeszteren túl igy kisebb baj es ezt se szivesen de inkabb ez mint a laz okozzon gondot. Emelett minden lazhuzo módszert alkalmaztam. Jegyzem gyógyszert szinte sose szedek. Mert csak ha nem élet halal kérdés nem veszem be. Tervezett baba és még a fogantatás elott kerültem minden gyógyszert vagy káros anyagot tudatosan barmim is fajt figyeletem. 2szem gyógyszer nem fog gondot okozni tobb karos anyagot felszed az ember az utcan.
2015. júl. 25. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
Utolsó vagyok. Javitom:39fokos láz. (Telefon atirta)
2015. júl. 25. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
100%

A paracetamol az egyetlen láz és fájdalom csillapító amit a kismama szedhet terhesség alatt!

A védőnőt úgy elküldeném ahonnan jött ahogy rendje módja hát milyen dolog az hogy szegény kismamát halálra ijesztegetem!? Normális az ilyen?

7 hetes volt a baba amikor tüdőgyuszit kaptam mellhártya gyulladással meg bordatöréssel. Antibiutikumot kaptam meg kötelező jelleggel napi 3x1 paracetamolt. Ha nem szedem 40 dok feletti lett volna a lázam!

33 hetes vagyok eddig minden okés!!!

Nyugi van semmi baja nem lesz a babádnak perszr ha lehet minél kevesebbet de ha kell akkor kell. Migrénre meg borogatás meg sötét szoba..jaja jó vicc okos akinek soha nem volt!

2015. júl. 25. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
Hármas inkább ne írjál hülyeségeket. Abban azért mindenki egyetért, hogy az első trimeszterben nem szabad Algopirynt bevenni. Utána egy felet lehet vagy paracetamol tartalmú fájdalomcsillapítót. Én a terhesség alatt 3-4szer vettem be, semmi bajunk nem lett. Nyugodj meg, a védőnők és a dokik szeretnek ijesztgetni.
2015. júl. 25. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:

Nem véletlenül orvos az orvos és nem orvos a védőnő. A védőnő akkora hülyeséget mondott, hogy csak na. 2 szem Panadoltól az ég világon nem lesz semmi gond. Viszont ha tényleg ilyen fokú migréned van, akkor nagyobb bajt okoztál volna azzal, ha nem vettél volna be gyógyszert, mintha igen!

Semmi gond nem lesz ettől.

2015. júl. 25. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
mi az,hogy leszidott? Mi vagy te,óvodás,ő meg az óvónéni?
2015. júl. 25. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 piroska és a farkas ***** válasza:
szerintem ennyitől semmi baj nem lesz, kislányomnál konkrétan a patikus javasolta ezt, de hozzátette, h tényleg csak akkor vegyem be a fejfájásra, ha nagyon szükségét érzem. Hát amikor már azt éreztem, h az agyam kiesik a koponyámon, bizony bevettem. Viszont off, bocsánat : most nyáron az együttlét és a beágyazodás között lázas beteg lettem, 8 nap antibiotikum, kb 5 szem algopiryn. Akkor ez most nagyon nagy bajt okozhatott ?nyilván a pozi teszt csak utána jött....
2015. júl. 25. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!