Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Kismamik, nektek sem mocorog...

Kismamik, nektek sem mocorog mostanában a pocaklakó?

Figyelt kérdés
A nagy melegben jó ideig alig-alig mozgott, meg is értettem. Aztán jött az első lehűlés, napokig egyfolytában mozgolódott pár napig, egész megszoktam hogy ezentúl ilyen erősen játszik bent a babám, erre most jött az újabb lehűlés és másfél-két napja szinte semmi. Aggódjak vagy ez még normális? Ha érzek is néha egy-egy valamit az kis gyenge és bizonytalan, mint az elején, amikor érezni kezdtem...

2015. júl. 26. 12:08
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:

Hol tartasz, mert az se mindegy?


Nekem a melegben jóval aktívabb volt, szerintem ő is megszenvedte. Itt csak kemény 1 fokot ment alább a hő (a lakás csak ennyit hűlt), ugyanannyit mozog.

2015. júl. 26. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
Nekem a melegben csak kinyomkodta néha magát,nem volt aktív. Most hogy lehűlt a levegő hullámzik a hasam. Mindene jár,de még éjjel is. 33 hkm
2015. júl. 26. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:

Nekem a melegben többet mozgott. Este óta alig érzem. Mondjuk régóta feltűnt, hogy a hidegfrontra így reagál.

31 hkm

2015. júl. 26. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 A kérdező kommentje:
26 hetes vagyok. Nem egy nagyon aktív baba (még), de végre mocorgott sokat a múltkori hűvösben. Itt most jól lehűlt a levegő, nem tudom pontosan hány fok, de ma pulcsi vászonkabátban indultam otthonról.
2015. júl. 26. 12:45
 5/20 anonim ***** válasza:
Esetleg egyél olyat amitől be szokott indulni. Ha nagyon aggaszt,akkor védőnő biztos néz neked egy szívhangot megnyugtatásképp. De nálunk is voltak lusta napok,minden baba más. Boldog babavárást :-)
2015. júl. 26. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:
Ha ez megnyugtat,az én babám a 23-29.hét között olyan lusta volt hogy örültem ha egy nap 2-3x érzem,azok a mozdulatok is gyengék voltak. Mindegyik velem egyidős kismama dicsekedett hogy ezt meg azt csinálja a babája,én meg csak azt tudtam mondani mindig hogy az enyém nagyon lusta!!! Aztán a 30.héten úgy elkezdett mocorogni,hogy most így a 36.hétbe meg örülök ha egy kicsit lenyugszik odabent,mert már minden csontomat szétszedi,na meg ez az egésznapos mocorgás.. Néha már azon gondolkozok hogy sose fárad el,sosem alszik,mi lesz itt kint?? Lehet a frontot érzi a babád,de az is lehet hogy kicsit lusti mint az enyém volt,és szerintem még nincs olyan nagy hogy minden egyes kis mozdulatát érezd :)
2015. júl. 26. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:
Szia! Pont én is így vagyok, alig akar mozogni vagy is alig érzem pedig már éreztem őt jó erősen is. Nekem is mindenki azt mondta hogy biztos az idő így hat rá,hát nagyon remélem! Néha érzek valami kis gyenge rezgést mint amikor éreztem először, hogy mozog. Remélem beindul mert így csak ideges vagyok, hogy mi van?! De legyünk pozitívak, ha már valamennyit érezzük akkor gond már csak nincs. :) 22+5 Hkm.
2015. júl. 27. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 A kérdező kommentje:

Én végül ma elmentem sürgősségi UH-ra, ahol a doki mondta, hogy előfordulnak ilyen periódusok sajnos, de nézzünk rá, mert valóban baj is lehet. Hál' Isten egy remek 141/perces frekvenciával üzemelt a kisasszony szíve, a méretei megfelelnek a vártnak (ma épp 2 nap pluszban van és 955 g). Mondtam az UH-s dokinak, hogy jó, de nem mozog, mert az egész UH alatt sem mozdult meg. Erre meglöködte a transzducerrel és egyből intézett a lányom egy jól irányzott rúgást felé. Amiből mondanom se kell, megint semmit nem éreztem, pedig még láttam is.


Szóval csak megnyugtatásul másoknak, hogy simán lehet, hogy mozog a babátok, csak úgy helyezkedik, hogy éppen nem érzitek. Az enyém fejjel lefelé bokszolja a mellső fali lepényt, ezért nem érzem. Aki olyan kis aggódós, mint én, nyugodtan kérjen soron kívül ultrahangot, mert legalább megnyugtatja az embert és picit be is leshet soron kívül :)


Boldog babavárást mindenkinek!

2015. júl. 27. 16:14
 9/20 anonim ***** válasza:
Remek, csak így nyugott az ember, amikor rá is néztek. Egyébként 27 hetesen voltam UH-n, folyamatosan mozgott a fiam, láttam. Ha minden negyedik mozgását éreztem, sokat mondok. Pedig hátsó fali lepényem van és mégis. :) szóval tényleg sok helyük van ilyenkor, nem minden érezhető.
2015. júl. 27. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:
Szia 7..es vagyok. Nekem azóta is alig mozog vagyis alig érzem. Ráírtam azért a védőnőre hogy azért megnyugodjak... érzem-érzem bár nem erősen de ez a lényeg hogy érezzük valamennyire nem?! :-)
2015. júl. 31. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!