Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Terhessegi diabetesz vekonyan:...

Terhessegi diabetesz vekonyan: volt mar akinek vekony testalkattal lett?

Figyelt kérdés

2015. júl. 31. 12:58
 1/9 anonim ***** válasza:
Persze. Ahogy vékony nők is lehetnek inzulinrezisztensek. Sokszor a terhesség alatt derül fény arra, hogy ezt előtte nem fedezték fel. Érdemes terhesség és szoptatás után terhelt cukrot és inzulint nézetni és aztán kezelni, mert tökéletes út a cukorbetegség felé, ami már nem múlik el. Éppúgy tartani kell a diétát, csak néha nem alacsony, hanem picit magasabb szénhidrát határt húznak meg az orvosok.
2015. júl. 31. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Persze. Nekem anno mondta is a védőnő,h ő pont azt vette észre,h a vékonyabb nőknél gyakoribb.
2015. júl. 31. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Ez sajnos nem válogat testalkatnál. Pont olyan ez, hogy van aki egy csomó édességet eszik és tökéletes a cukra míg van aki egész életében mérsékelte és mégsem jó a cukra.
2015. júl. 31. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Naná! A szomszéd 50 kg-os csaj is cukros lett, és sajnos nem múlt el a szülés után :(
2015. júl. 31. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Ennek semmi köze a kövérséghez vagy a vékonysághoz, persze, hogy van olyan akinek vékony testalkattal lesz. A barátnőm nem volt 50 kg sem amikor teherbe esett, neki lett, én 75-tel estem teherbe, nekem nem.
2015. júl. 31. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Első várandósságom alatt 75kg voltam, akkor végig diétáztam és épphogy nem kellett inzulin plusszba, ráadásul félidőtől vizesedés, magas vérnyomás, stb. Most 95kg vagyok (leírni is rémes), és a világon semmi bajom, sem a cukorral, sem a vérnyomással. Nemsokára utolsó trimeszter és semmi gond nem volt. Magam is megdöbbentem, a legrosszabbakra készültem fel, én is azt hittem, hogy súlyfüggő (is) a dolog.
2015. júl. 31. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Koszonom a valaszokat! Akkor nem art odafigyelnem:) (korabban volt pcosom)
2015. júl. 31. 15:35
 8/9 anonim ***** válasza:
Akkor nincs min csodálkozni. A PCOS oka az inzulinrezisztencia. Ez pedig nem múlik el soha, csak tünetmentessé tehető kezeléssel. Ráadásul terhesség alatt sokan nem szednek rá gyógyszert sem, még inkább elő szökött jönni.
2015. júl. 31. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Miért ne lehetne. Szerintem ez nem feltétlen sulyfuggo. Meg ne sértődj mert nem az a célom de miert gondolod hogy aki tulsulyos az rögtön beleesik aki vékony az nem. En gulsulyos vagyok az voltam mindig is. De megsem magad a cukrom. Igaz az első babaval volt vernyomas gondom de a. Mostanival nem. Szerintem ez genetika. A mostani pocaklakommal és az elso gyerekkemmel sem volt magas a terheléses cukrom. 5.1-5.5. Pedig szüleim 2es szamu diabteszesek. En pl sose voltam nagy cukor vagy nassolo nalam a helytelen étel fogyasztas a gond (ossze vissza eszem ha van idom ami sajnos este van).

Tartsd be a dietat es szerintem utana nem lesz gond de sok ismerősöm annak ellenére hogy vékony megis ires pcos vagy cukor gonddal küzd.

2015. júl. 31. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!