Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Az orvos mi alapján számolja...

Az orvos mi alapján számolja ki a szülés várhatò időpontját?

Figyelt kérdés
Csak az utolsò mensitől vagy figyelembe veszi,hogy mikor volt ovu vagy hogy kb. hány naposak a ciklusaim? Vagy a baba mérete számìt?
2015. aug. 2. 15:09
 1/10 anonim ***** válasza:

Az utolsó menzeszt veszi alapul.

Ha a 12. hétig igen kitűnően van eltérés, akkor az utalhat arra, hogy máskor történt a teherbeesés, ezért eltérhet a menzesz alapján számolt időtől, de azért ez nem gyakori eset.

A 12. hét után meg ha eltérés van, akkor az a baba egyéni fejlődésének tudható be.

2015. aug. 2. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Az utolsó menstruáció első napjától. Ezt aztán legkésőbb a 12-13. heti UH alapján lehet korrigálni, ha nagy az eltérés (több mint egy hét) a baba méretei és a számított kora között.
2015. aug. 2. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
Tehát hiába tudom,hogy a ciklusom 31 napos volt (a 17. Napon volt ovum és a luteális mindig 14 nap nekem) akkor is ugy számolja mintha 28 napos lenne. Ergò 3nappal korábbra leszek kiìrva. Ugye??
2015. aug. 2. 15:18
 4/10 anonim ***** válasza:
Nekem a magannogyogyasz figyelembe vette a ciklushosszt (32 -> szept 3), de o volt az egyeduli. Az osszes UH-nal a 28 napossal kalkulaltak (aug. 30).
2015. aug. 2. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
Köszi!
2015. aug. 2. 15:31
 6/10 anonim ***** válasza:
69%

Na, 3 nap eltérésen aztán nem fog sakkozni az orvos, hogy mi legyen. Amúgy kedves kérdező, nem mindegy, hogy most a szülésed várható időpontja ez, vagy egy 3 nappal későbbi, vagy korábbi dátum? Nem akkor fogsz szülni nagy valószínűséggel úgysem.

Akkor szoktak módosítani, ha 1 vagy 2 hetes eltérésről van szó. Nem pár naposnál.

Amúgy én 18 nappal előbb szültem a kiírt dátumnál. És nem azért, mert 18 nappal előbb lettem terhes.:)

2015. aug. 2. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
6-os neked aztán meg mi a fene bajod van? Ki mondta hogy nem mindegy? Ki mondta hogy számìt? Leìrtam egy példát,hogy bztosan jòl értem-e hogy hogyan is számolják ezt. És egyszerűen azért tettem fel a kérdést,mert érdekel. Szar lehet ilyen megkeseredettnek lenni,ha egy ilyen egyszerű kérdésnél már "most nem mindegyezel"...
2015. aug. 2. 15:44
 8/10 anonim ***** válasza:
64%

Tudom a terhesség és a hormonok...Ezért nem kell megsértődni.

Kaptál egyértelmű válaszokat, hogy a menzesz szerint számolják, hogy mikor szoktak eltérni, erre leírod, hogy mi van, ha 3 nap különbség van.

És ezért írtam, hogy nem mindegy? Megválaszoltuk a kérdésedet, és te még tovább gondolkozol. Nem kell tovább gondolni.

Megkérdezik mikor volt a legutolsó menzeszed első napja, megnéznek ultrahangon, ha az ultrahang adatai megfelelnek a menzesz szerint számoltaknak, akkor a menzesz alapján fognak számolni.

Szóval szerintem elég normális választ kaptál és nem én vagyok megkeseredett, csak te kaptad fel a vizet és te éreztél bántást benne, pedig semmi bántó nem volt benne, sőt, segítség szempontjából írtam saját tapasztalatot is.:)

2015. aug. 2. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:

Nem vagyok terhes,nincsenek terhességi hormonjaim de köszi a magyarázatot. Még egyszer nem ìrom le,amit elsőre sem értesz,mindenesetre köszi a válaszodat. Remélem a gyerekeddel is ilyen vagy ha elsőre nem ért meg valamit teljesen...

További szép,okoskodòs vasárnapot én nem fogom rosszul érezni magam mert valamire mertem visszakérdezni.

2015. aug. 2. 16:21
 10/10 anonim ***** válasza:
61%

Akkor neked van valami bajod.

Amúgy képzeld a gyerekemmel nagyon türelmes vagyok, de mondjuk nem is egy mimóza gyerek, aki ha valamit rosszul értelmez, akkor egyből felkapja a vizet és elkezd negatív hangnemre átváltani és mindenfélét összehordani.

Szóval elnézést, ha segíteni szerettem volna, de akkor vedd figyelmen kívül, amit írtam, és de szerintem teljesen használható volt az információ és semmi olyat nem mondtam, ami ne lenne úgy!

Viszont ha elfogadsz egy tanácsot, nem kell mindent felvenni és félreértelmezni vagy bántásnak venni!

2015. aug. 2. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!