Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » 34 hetes terhesen a magzat...

34 hetes terhesen a magzat becsult sulya 2800 gramm es 38 hetes nek felelnek meg a meretei. Miert mondjak hogy nagyobb egy honappal a koranal mikor en tudom a fogantatas napjat?

Figyelt kérdés
2015. aug. 5. 17:06
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:

És akkor mi van, ha tudod?

Attól még lehet nagyobb.


Tudod, az átlaghoz viszonyítanak.

2015. aug. 5. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
csak amiatt zavar mert mar mindenki szova teszi jaj de nagy a hasad meg hatalmas lesz a babad es most mar ez nagyon zavar!
2015. aug. 5. 17:16
 3/11 anonim ***** válasza:

miért nem kérdezted meg az orvost?

ő elmagyarázta volna. a valós kornak semmi köze az uh-os becsült korhoz.


van egy táblázat amiben le van írva, hogy adott héten mekkora súlyú egy átlagos baba! átlagos!

12 hétig minden baba ugyan akkora, így addig tudják megmondani a pontos korát. 12. héttől pedig bejönnek az öröklött dolgok amik miatt eltérően fejlődnek a babák.

de a rendszerük továbbra is kidob egy becsült kort a méretekhez...


de ha belegondolsz picit, józan paraszti ésszel is kisakkozható, hogy nem minden baba 3500g-al születik.

ki 4500g-al, ki 2800-al, így jön ki az átlag... :)

remélem így érted.

2015. aug. 5. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:

Fognak még cifrábbat is mondani, kicsit edzd meg magad!


Én is nap, mint nap hallgatom, hogy "csoda, hogy még orra nem bukok, akkora a hasam", de magasról teszek rá.

A lényeg, hogy rendesen fejlődik és egészséges.

2015. aug. 5. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:

Nekem végig 2 héttel volt nagyobb a koránál, a szülés dátumát hiába fixálták, később mindig korábbit mutatott az ultrahang. Mielőtt utoljára súlyt becsültek volna, megszületett, úgyhogy ott nem tudom, mit mondtak, de 5200g al született a fiam és ez kb 3 hónapos baba mérete, erre senki nem becsült volna meg semmit tuti.

Nem kell sokat foglalkozni a becsléssel, ha nem találják amúgy problémának a méreteltérést csontozatot nézve arányaiban.

2015. aug. 5. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
Olvastam már olyat, hogy 4000 grammosra becsülték a babát a születés előtt, és 3200 grammosan született, ezekre a mérésekre nem kell sokat adni. :)
2015. aug. 5. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
Azért mondják, mert az átlaghoz viszonyitanak. De vannak átlagosnál kisebb és nagyobb babák is, elég egyszerü.
2015. aug. 5. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
Nem kell ilyen baromságokra figyelni, felesleges.
2015. aug. 5. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

33 hetesen 3000 grammra becsülték a kisfiam súlyát, a hasam hatalmas volt, a menzesz alapján számolt idő megfelelt a terhességi időnek, tehát nem lettem előbb terhes, csak nagyobb volt az átlagnál a kisfiam. De mondta az orvos, hogy nagy valószínűséggel már visszavesz a babám ebből a nagyobb fejlődésből és már nem fog olyan gyorsan fejlődni. A 38. héten született meg egyébként 3960 grammal és 54 cm-el.

Szóval az, hogy a méretei idősebb baba méreteinek felel meg, az csak egy dolog. Hisz vannak átlagos súllyal született babák és átlag feletti és alatti súllyal született babák is. A tiéd valószínűleg átlag felett fog születni.

De az uh csak becslés, tehát ettől még el is térhet a tényleges méret.

2015. aug. 5. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
70%
a terhességi kort nem a fogantatás napjától számolják...
2015. aug. 5. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!