Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Van még itt rajtam kívül...

Van még itt rajtam kívül olyan kismama aki azért van otthon mert nincs munkája és így nem is fog GYED-et kapni?

Figyelt kérdés
2010. márc. 8. 16:59
1 2
 1/16 picihasim ***** válasza:

Szia


Én is itthon vagyok. Terhességem elején kaptam egy állást, 2 hónapig melóztam ott és utána sajnos fel kellett mondanom, mert nagyon nehéz munka volt és pecsételésem is lett a megterheléstől. Utána három hónapig voltam munkanélküli segélyen. Most egyenlőre semmi, de már csak 1 hét van és itt a babám :) utána meg kapom a gyest+ családit ami kb. 40 000Ft lesz. Te hogy jártál, hogy nincs munkád?

2010. márc. 8. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 A kérdező kommentje:

hát érdekes a sztorim:)Kint voltunk külföldön, mert férjem kapott egy álláslehetőséget.Minden okénak tűnt, és mivel már nagyon szerettünk volna babát elkezdtünk próbálkozni.De sajna nem jött, sőt volt egy vetélésem is.Aztán jött a válság, a külföldi lehetőség is bedőlt, hazajöttünk, de nem akartunk védekezni, mert úgysem jött még össze, és van egy csomó ismerősöm akik 4-5 évet vártak.Szóval hála Istennek férjemnek lett itthon munkája, és is kerestem de semmit sem találtam, sehova nem vettek föl, aztán nagy meglepetésre "kopogtatott" a pici:)még csak 7hetes vagyok, de nagyon örülünk, hiszen már több mint egy év telt el azóta, hogy nem védekezünk.

Így meg esélytelen hogy felvegyenek bárhova is, de nem is kockáztatnánk meg, hogy a munka miatt gond legyen.Szóval marad a gyes+családi.De akkor az 40ezer körül van?

2010. márc. 8. 18:05
 3/16 anonim ***** válasza:
Szia!Én is ugyanúgy jártam mint az első válaszoló,végre találtam munkát,2hónapot dolgoztam,aztán sikerült a baba(több mint 1év után),8hetesen már nem dolgoztam,mivel kereskedelembe voltam,napi 12óra állás,pakolás..stb,ezt nem vállaltam be,+szemetek is voltak nagyon,úgyhogy már csak azértse...én is táppénzen vagyok még 31-ig,aztán visszamehetek valami rendszeres állami támogatásra a szülésig,utána marad a gyes+családi nekem is:)(17h)
2010. márc. 8. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 A kérdező kommentje:
akkor jó...nem vagyok egyedül:)
2010. márc. 8. 18:45
 5/16 anonim ***** válasza:

háát én meg úgy jártam hogy most fejeztem be az egyetemet... de még az államvizsgám nincs meg... pont akkorra vagyok kiírva szülni.. de így nem tudtam elhelyezkedni már dolgozni.. a baba meg váratlanul jött.. mert hormonproblámák miatt azt mondták természetes úton nem mehet a dolog ... és mégis :)


27+3 km

2010. márc. 8. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 A kérdező kommentje:
huh gratulálok!Akkor jó kis meglepetés lehetett, és gondolom nagyon boldog vagy:)
2010. márc. 8. 19:36
 7/16 anonim ***** válasza:

Nekem sincs munkám már jó ideje.... Én is tanultam mikor jött a baba, de mi akartuk is és az első próbálkozásra sikerült, pedig nekem osztott/behúzódó méhem van és hát mondta is a doki, hogy óriási szerencsém van. :)

Nincs valami segély, amit a terhesség ideje alatt lehet igényelni?

2010. márc. 8. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 A kérdező kommentje:
gőzöm sincs...és amúgy jól kijöttök anyagilag így, hogy nem dolgoztok, csak a párotok?
2010. márc. 8. 20:03
 9/16 anonim ***** válasza:

Sziasztok!

Nekem 2009 augusztusában szűnt meg a munkahelyem és több év sikertelen próbálkozás után decemberben babás lettem. Bp-i vagyok. Bementem a helyi önkormányzathoz támogatásért, de közölték nem jár semmi, mert a férjem dolgozik, így csak egy egyszeri támogatást kapok, amit az is kap aki nem várandós. Bementem a GYED központba is, ott azt mondták, hogy ha szülés hónapjában meg tudom oldani, hogy be legyek jelentve valahova és az elmúlt két évben megvan a 365 nap jövedelemmel rendelkező munkaviszonyom, akkor elvileg!!!!!jogosult vagyok a GYED-re. De nem biztosak benne. Vicces nem? Ha ők nem tudják akkor ki tudja? Ja és hozzá tették, hogy áprilisban választás így május-június környékén ismét érdeklődjek, mert biztos változás lesz. Azért érdeklődjetek Ti is utána hátha. Ha biztosat megtudok írok még ide, hátha tudok valakinek segíteni.

2010. márc. 8. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 picihasim ***** válasza:

Az első válaszoló vagyok. Látom akkor elég sokan vannak így. Nekem semmi segély nem jár, mivel a férjem minimálbér fölött keres. Így is azért nehéz megélni, de sikerül. A munkaügyi központba menjetek be érdeklődni az a biztos! Ott lehet jár munkanélküli segély nektek is.

39 hetes km

2010. márc. 8. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!