Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Van itt olyan kismama aki nem...

Van itt olyan kismama aki nem vállalta az amniót, és végül minden rendben volt a babával?

Figyelt kérdés
2015. aug. 13. 11:26
1 2 3 4
 1/37 anonim ***** válasza:
100%

34 évesen császárral szültem az elsőt, majd rá egy bő évre 10 hetes magzatomnak nem volt szívhangja, őt elvesztettük, majd rá egy évre teherbe estem. Ekkor betöltöttem már a 36-ot, és a doki (sima szakrendelés) ajánlotta az amniót. Én a jó laboreredmények és uh-ok miatt, és a vetélés kockázata miatt nem mentem bele. Sokat-sokat olvastam utána, de nem szerettem volna még egyszer elveszíteni. Nem voltam már 20 éves, hogy bőven lett volna időm regenerálódni és újabb babával próbálkozni. Beszéltem a védőnőmmel, háziorvosommal, mindkettő elfogadta a döntésem, csak a "maga megnyugtatására" volt az érvük. Mondom, én nyugodt vagyok.

Az első terhességemnél minden nap paráztam, h rendben lesz-e minden stb. De beláttam, nem telhetnek így a napjaim, aggódásban, abba különben bele fogok bolondulni. Szóval lenyugtattam magam, hogy a természet majd teszi a dolgát, ehhez én hozzájárulok helyes táplálkozással, mozgással, sétákkal, terhesvitaminnal, nyugalommal, meditálással akár. (A cickafarkfüvet ne idd, akárhogy is ajánlják, veszélyes lehet. Sajnos én ittam másodjára, bár akkor volt két negatív tesztem is, ami különös.)

Szóval megszületett a 2. kislányunk is csoda egészségesen.

Akármi is a vége, nem tudsz tenni ellene, csak azt, h a lehető leghelyesebb úton jársz, és szeretettel gondolsz a picikédre.

2015. aug. 13. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/37 A kérdező kommentje:

Szia!

35 múltam, inszeminációval jött össze az első babánk. Az ultrahanjaim 12 heti és 18 heti nagyon jók, de a véreredményeim nem valami fényesek. köztes kockázat jött ki, ezért jegyeztek elő hétfőre amnióra. de valószínű, hogy nem megyek el. most az orvoscsere is megfordult a fejemben, mert nem elég hogy heti 15 000 forintot legombol rólam, mondták az istenhegyin, hogy csináltassam meg TB-re az amniót a dokimmal, hogy ne fizessek 68 000 forintot ezért. felhívtam és jól lerázott. Nem tudom kivel megbeszélni a kockázatokat, és azt, hogy tényleg érdemes e megcsináltatni. 20 hetes leszek mindjárt, láttam a pofiját, érzem, hogy rúg, nagy a pocakom. Mit tehetnék....

2015. aug. 13. 12:02
 3/37 anonim ***** válasza:
69%
40 évesen szültem az elsőt, a kötelező vizsgálatokon kívül, ahol mindig minden ok. volt) nem kértem semmit, mert úgysem vetettem volna el, bármi lett volna. Ez megnyugtatott, és nagy szabadságot éltem meg ebben, hogy FELTÉTEL NÉLKÜL elfogadom a babát. Gyönyörű, egészséges, intelligens féléves baba anyukája vagyok. :)
2015. aug. 13. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/37 A kérdező kommentje:
Nekem is kár volt elmenni ezekre a fizetős vackokra. A doktornőmet sem értem....most parázhatom végig az egész terhességet, se éjjelem se nappalom. hormonokat szedtem, persze, hogy nem jók a véreredmények. Uh-k rendben. Ha ingyen járnék Sztk-ba nem is lettek volna ilyen vizsgálatok és halál nyugalomban lehetnék.... :(
2015. aug. 13. 12:08
 5/37 anonim ***** válasza:

1. vagyok.Tapolcán van mifelénk egy nagyon dícsért szülészeti központ, hallgass meg több dokit is, ennyit javasolhatok.

Vidéki városban élek, és elképedve olvasom a fővárosi kismamák tapasztalatait, hogy mennyire kutyául bánnak a dokik a nem fizetős emberekkel. Minálunk ez az egy városi kórház van, nagyon kedvesek, odafigyelnek mindenkire.

2015. aug. 13. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/37 A kérdező kommentje:
Az a vicces, hogy fizetek neki és nem önszántamból. Amint megállapította a terhességet, finoman közölte, hogy akkor magánrendelő. Nincs időpont, órákat vársz, ezren vannak 15 000 egy alkalom. Szednem kellett a duphastont a 12 hétig. Ennek a felírása is 15 000 forint volt. Semmi vizsgálatot nem csinál sztk-ra, hanem küld vagyonokért a géndiagnosztikára meg ide-oda. Nem kevés pénzt hagytam már ott. Sürget az idő, hétfőn csinálnak amniót 68 000 ft-ért de nincs kivel megbeszélni.....
2015. aug. 13. 12:18
 7/37 A kérdező kommentje:
Amúgy le a kalappal a Tapolcai kórház dolgozói előtt. 9 hetesen lent voltam hétvégén a balatonon és iszonyúan bepirosodott a lábam a combomig. Bementünk a kórház ügyeletére vasárnap. A doki végtelenül kedves volt, elmondta, hogy valószínű, hogy orbánc, ami igen veszélyes a terhesség elején. Egy fillért nem kapott és végtelenül kedves volt.... Pesten tényleg ne tudd meg mi a helyzet.
2015. aug. 13. 12:20
 8/37 anonim ***** válasza:

Kedves kérdező!

Én úgy gondolom, hogy bármelyik orvoshoz is mész, ha a véreredményeid alapján fenn áll egy pici kockázat is el küldenek amnióra ugyanis ők nem akarják vállalni a felelősséget ha ne adj isten valami baj lesz...nem egy szülő perelt már ezért, hogy miért nem vették észre...

nekem ezt kerek perec megmondta az orvosom, megnyugtatott hogy ez már egy rutineljárás meg stb.Persze én ettől nem tudtam megnyugodni, ha csak a korom(27) miatt lett volna a kockázat nem vállaltam volna de nekem sem voltak jók a véreredményeim.

azóta már túl vagyok rajta de a babuci még mindig a pociban :)

2015. aug. 13. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/37 A kérdező kommentje:
megkérdezhetem, hogy mi volt a rossz a véredben?
2015. aug. 13. 12:27
 10/37 anonim ***** válasza:
23 voltam az elsőnél. Szintén magándokinál.Minden leletembe/uh-ba belekötött, rossz volt az afp, így elküldött amniora. Mondtam h köszönöm nem megyek! Két éves makk egészséges a fiam. A másodiknál sztk-ba jártam, minden eredményem tökéletes volt (összehasonlítottam a régi leleteimmel, és szinte ugyanolyan értékek voltak mindennél)! Mindketten egészségesek! A magánorvos mindenben talál problémát ráijesztve a kismamára, plusz költségeket generàlva több vizsgálatra küld.
2015. aug. 13. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!