Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Jövőhéten megyek orvoshoz,8...

Jövőhéten megyek orvoshoz,8 hetes terhes vagyok. Mi lesz az első vizsgálaton? Sztk-ba megyek.

Figyelt kérdés
2010. márc. 11. 19:36
 1/6 anonim ***** válasza:
Szia!Elöszőr is megvizsgál a doki kézzel,majd elküld uh-ra!Nekem így volt!:-)24 hetes kismama
2010. márc. 11. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Orvos megvizsgál kicsit óvatosabban mint egy normál nőgyógyászati vizsgálaton jó kis puha lesz a méhed ez nagyon jó lesz majd elküld ultrahangra és ott szépen látni fogják a petezsákot és ha szerencséd van de mért ne lenne már a szívét is hallani fogod aztán vissza mész a dokihoz az uh eredménnyel és majd ő megmondja hogyan tovább magzatvédő vitamin pihenés stb.szép baba várást
2010. márc. 11. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Magzatvédő vitamin? Én most kálcium pezsgőtabit iszom amibe még folsav is van és minden más nem elég az? habár ti tudjátok én nem:-) 2 együtt?
2010. márc. 11. 19:48
 4/6 A kérdező kommentje:
Meg szabad tudakolnom melyik városban voltatok ti? gondolom nem ugyanaz a szokás
2010. márc. 11. 19:49
 5/6 anonim ***** válasza:
Első vagyok!Én miskolci vagyok!Szerintem elöszőr beszéld meg a dokival ezt a vitamint!Én szedem a Femibiont!
2010. márc. 12. 08:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Még csak ma olvastam a kérdésedet, de mint 2 már meglévő és egy "folyamatban lévő" gyermek édesanyja azt írhatom neked őszinte lelkiismerettel, hogy mivel úgysem tudsz annyi zöldséget és gyümölcsöt enni egy nap, ami fedezi a megnövekedett vitamin és ásványianyag igényét a szervezetednek, főleg nem tudod kiszámolni, hogy miből mennyi kell, ezért vegyél nyugodtan terheseknek való vitaminokat. Én szedtem régebben a Maternát, most a Gravidát. Az hülyeség, hogy meghízol tőle, vagy a gyereked nagy súllyal születik, sőt, nekem az első fiam 2700 grammal született, amit ugye nem igazán lehet nagynak nevezni.

De a fő kérdésedre a válasz: 8 hetesen már remekül látszik a kis magzat, van szívverése, te is felismered az ultrahangon - feltéve, ha feléd fordítják a monitort...

Én is pont 8 hetesen voltam először dokinál. Meg fog vizsgálni "kézzel" és hüvelyi ultrahanggal. Az enyém még utána rendes hasi ultrahanggal is megnézett, akkor láttam én is a picit. Most 12 hetes vagyok, a hét elején voltam a 12 hetes UH-on. Amúgy hol laksz? Én Balatonfűzfőn, ezért Veszprémbe kell járnom. Nem fogadtam meg eddig senkit se, ezért mindig más orvos van a rendelésen.Ha érdekel a 12.heti genetikai vérvétel ingyen, akkor tudom ajánlani Székesfehérváron a "Család és nővédelmi Központot a Várkörúton. Ugyanaz a vizsgálat, mint máshol - Angliába küldik a vért - csak itt ingyen van.Engem, mint más településről érkezőt egy szó nélkül fogadtak. Amúgy itt is rutinból megcsinálják az Uh-ot is, ami kell ehhez a genetikai vizsgálathoz.Ezt azért írom le, mert én is majdnem későn tudtam meg

2010. márc. 12. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!