Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » 30 hetes vagyok és összeesés...

30 hetes vagyok és összeesés érzés van rajtam pár napja. Az elején is u. ezt éreztem. Hamar elfáradok és ájulás érzés kerülget. Ez már így marad végig? Vérképem rendben! Vérnyomásom alapból alacsony.

Figyelt kérdés
2010. márc. 11. 23:08
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

Szia!

Én vasárnap töltöm a 30. hetet, de nekem is ugyanez a problémám, folyamatos émelygés, ma reggel ugyanúgy hánytam, mint az első 16 hétben. A vérképem nekem is rendben van, vérnyomásom általában 110 körüli. nagyon gyengének érzem magam, mintha agyonvertek volna, de a pici jól van, mert egész nap rugdalózik. Én is ezen gondolkodom, hogy lehet ez már végig így lesz?Elöző terhességemnél nem volt ilyen problémám, arra gondolok, hogy talán nagyobb baba lesz, dokim is ezt mondta, pedig az első is 3700 g és 57 cm volt, vagy talán úgy fekszik, hogy nyom valami ideget, vagy eret ami befolyásolja a vérkeringést, ilyenről is hallottam már!

Bocsi, hogy hosszú lettem, és értelmes válszt nem tudtam adni!

Jobbulást!

2010. márc. 11. 23:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

Sziasztok!

Ekkorra már olyan nagy a méh, hogy mindent felnyom a mellkasba. Nyomja a gyomrot, a tüdőt, stb. Ezért a hányinger is.

Ráadásul egyre több vér termelődik, a kismama súlygyarapodásának jelentős százaléka a megemelkedett vérszint. Ezért érzitek magatokat gyengének. Ez egészen addig lesz így, amíg úgymond "le nem száll a méh", azaz a szülés előttig.

Saját tapasztalat!

Egy három gyerekes anyuka.

2010. márc. 12. 07:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

Én 33 hetes vagyok, de kb. a 30.héttől érzem én is azt, hogy mostmár "terhesség" a terhesség :) ! Állandóan fáradt, nyomott vagyok, szinte minden nehezemre esik. Alig kapok levegőt, én is azt érzem , hogy nyomja felfele a szerveket a baba és a méhem. Sokszor alig tudok néhány falatot enni, olyan hamar tele a gyomrom! Nekem nagyon sokat mozog a baba, éjjel-nappal aktív, a vérképem is rendben, és a vérnyomásom nekem is a kezdetek óta 100/60 , tehát elég alacsony.

Lehet tényleg ez már így marad a végéig!?

Boldog babavárást mindenkinek! :)

2010. márc. 12. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
:) De jó, hogy nem vagyok egyedül. 30+1 hetes vagyok, tegnapelőtt szinte egész nap majd el ájultam, mintha leesett volna a vércukorszintem. Azóta csak kótyagos vagyok, de elég kellemetlen. Nekem a vérképemmel nincs minden rendben, kissé vérszegény vagyok, de dolgozunk az ügyön. A vérnyomásom se alacsony, mégis ez a bajom.
2010. márc. 12. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%
Utolsó vagyok. Azt elfelejtettem, hogy éjjel többször kelek fel, hogy fulladok és légszomjam van, kell jónéhány perc séta, hogy kis levegőhöz jussak.
2010. márc. 12. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

Sajnos nekem még mindig nem múlik. Próbálok optimista lenni, hogy csak front... a hó miatt megint. De nekem is olyan érzés, mintha leesne a vércukrom meg az orrom is bizsereg, mint mikor szénsavas üdítőbe szagolsz... Szerencse hogy nincs 30 fok... Még rosszabb lenne.

Kitartás mindenkinek! :)

2010. márc. 12. 11:21
 7/8 anonim ***** válasza:
Egy capuccino, vagy csoki? lehet, hogy segítene.
2010. márc. 12. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Kipróbálom, köszi!
2010. márc. 12. 14:38

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!