Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Miért baj a háton alvás?

Miért baj a háton alvás?

Figyelt kérdés

próbálok odafigyelni, de sokszor úgy ébredek, hogy a hátamon fekszem! Miért baj az? Árthatok vele a babának? vagy csak nekem nem hasznos?

34 hetes km


2010. márc. 12. 10:21
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Neked nem hasznos, mert elnyomod (vagyis a baba nyomja) a gerinced meg az ereket. Én nem is bírok 1-2 percnél tovább úgy feküdni, mert utána alig bírok megmozdulni. De ha te tudsz úgy aludni, és kényelmes, akkor szerintem nem gond, mert úgy is te érzed, hogy hogy nem kényelmes, mi nem jó.

37 hetes km

2010. márc. 12. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

A méh alatt több fontos hasi ér is fut, amit a te terhessélgi korodban a méh akár teljesen el is nyomhat, elszoríthat, a puszta súlyánál fogva, ha háton fekszel. Ez nem jó a babának, és nem jó neked sem. Mindketten oxigénhiányosak lehettek.


ha véletlenül háton fekve ébredsz, az nem baj, emiatt ne aggódj, de szándékosan ne feküdj a hátadra hosszabb ideig.


35h km

2010. márc. 12. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Nem ártasz vele a babádnak, ha neked kényelmes úgy. Hidd el, ha a babád nem kapna levegőt, úgyis oldalba rúgna.

Én azt is olvastam, hogy a terhes nő mindenképpen a bal oldalán aludjon, mert a jobb oldalon fut valami ér, amit nem szabad elnyomni. Hát én az utolsó két hónapban csak a jobb oldalamon tudtam aludni, mert amint átfordultam a balra, a babám szétvert belülről.

Úgy feküdj, ahogy neked kényelmes!!! A babád szólni fog, ha nem tetszik neki valami!

2010. márc. 12. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Szia,

Szerintem se aggódj, a babád jelezné, ha kényelmetlen lenne! És neked se igen lenne kényelmes, ha ideget, eret nyomna ilyenkor! Nekem pl. akkor rúgdos nagyon ha a jobb oldalamra fekszem, addig "macerál" amíg meg nem fordulok:)! Hidd el jelzik a babák, ha nem jó nekik valami!

Egyébként én is sokat ébredek a hátamon, általában baloldalról átfordulok alvás közben a hátamra, ilyenkor néha horkolok egy picit, és a kisfiam jelzi is a nemtetszését:) ! Amúgy ha gond lenne, tuti éreznénk, kényelmetlen is lenne szerintem, levegőt is nehezebben kapnánk, amíg nincs ilyen probléma, és a baba se jelzi hogy rossz neki, addig ne aggódj emiatt, ha a hátadon fekve ébredsz fel!

Boldog Babavárást! 33 hetes kismami

2010. márc. 12. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Nem baj! Van egy tévhit miszerint a baba nem kap ilyenkor elég levegőt, de ez butaság. Én most vagyok 27 hetes, eddig mindig rosszul esett a háton fekvés, de amióta nő a hasam imádom, annak ellenére, hogy a 20. hét körül volt egy porckorong becsípődésem (nem a terhesség miatt). Az orvosok is azt mondták, ha nem kényelmetlen akkor kispárnával a hátam alatt feküdjek sokat. 10 nap alatt teljesen rendbe jöttem. Ami neked kényelmes az a babának sem rossz.
2010. márc. 12. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!