Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » úgy néz ki hogy terhes vagyok....

úgy néz ki hogy terhes vagyok. Ma derült ki viszont van 1 15 hónapos kisfiam, akit elég sokat kell emelgetni, és a napokban 2 szer is jól felpakoltam magam ha nem többször gyerekkel együtt? Ugye nem lesz baj?

Figyelt kérdés
2010. márc. 12. 12:50
 1/8 anonim ***** válasza:
Nem, dehogy, ezt bőven bírni kell. Rengeteg anya van, akinek van kis gyereke, és nyilván ők is cipelik.
2010. márc. 12. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

nekem is ennyi idős volt a fiam mikor kiderült hogy jön a kistesó. Én bizony emelgettem őt mert igényelte. Semmi bajunk nem lett, jó persze hamarabb rövidült a méhszájam, meg a 34.héttől nyilogatott is, de kitartott simán a 40.hétig.

Barátnőim között is sok ilyen kis korkülönbséges baba van és ott se volt probléma. Jó persze az ember megpróbál odafifgyelni, meg segítséget kérni a cipekedésben, ill. leguggolni mondjuk a gyerekhez emelés helyett, de szerintem ez nem kivitelezhető 100%ban ilyen kicsi gyereknél.

Pelenkázás, öltöztetés fürdetés, el se tudom képzelni hogy ne emeljem meg..még most se pedig már 2 éves múlt:)


Van olyan ismerős anyuka aki egyáltalán nem emeli fel a nagyobbat, merthogy el ne vetéljen (pedig nem veszélyezetetett ) szegény nagyobb meg ott sírdogál sokszor...:(( szerintem egy ekkora gyerkőcnek még nagyon szüksége van a testkontaktusra:)

Na kicsit elkanyarodtam, bocsi:)

2010. márc. 12. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
remélem, igen ez nem kivitelezhető a kisfiam mellett, de eszembe sem jutott hogy őt majd nem emelgetem, kell, mert ezért őt sem hanyagolhatom el, de edmellett remélem hogy a picurnak sem lesz baja, mellesleg kb egy hónapja eléggé kikészültem olyan dolgok értek a családban, és nagyon remélem hogy ez sem hat ki a babára. 27 éves vagyok szerinted a 12. héten kiderül ha valami nincsen rendben vagy érdemes csinálni magzatvizvizsgálatot hogy minden rendben van a kicsivel?
2010. márc. 12. 13:07
 4/8 anonim ***** válasza:
100%

Szia!

Semmi baj nem lesz! Ha egészséges a terhesség, nem lehet ettől gond, de azért mostantól kicsit vigyázz amennyire lehet. 14 hós volt a lányom, mikor megtudtam hogy terhes vagyok, aztán két hét múlva kórházba került, vele voltam, persze egész nap az ölemben szinte, aztán még egy hónapig itthon is, főleg ha idegen jött, nagyon félt, még most is bizamatlan, pedig 2 hónap eltellt. Azóta kiderült hogy ikreket várok, 14 hetes leszek vasárnap, és mindkettő túlszárnyalta már a nővérét hasonló korához képest méretben, és jól vannak. Én is vigyázok, hogy most már kevesebbet vegyem fel a nagyot, ha lehet leguggolok úgy ölelem meg, de van hogy cipelnem kell. Amikor csak lehet apa fürdet, mert estére már most nehéz a pocak (a doki szerint 17 hetesnek felel meg a méret, ha egy baba van), de ha nem ér rá, mindent megcsinálok, ami vele kapcsolatos. Etetőszékbe beletenni, pelusozni fel kell emeljem, ez a minimum. Ja és persze állandóan futni utána. :-) Nem lesz gond, de azért mostantól figyelj magadra és vigyázz a kistesóra! Na és a nagyra is!

2010. márc. 12. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Az ikres vagyok. Szerintem felesleges a magzatvízvétel. Én 29 leszek, meg sem fordult a fejemben. És szerintem ha a 12 hetes uh jó, meg a 16 hetes vizsgálat is, nincs értelme. Én sem voltam nyugodt visszagondolva olyan 3-4 hetesen, de eddig minden ok.
2010. márc. 12. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Ne aggódj! Ha a baba meg akar maradni, úgyis megmarad, csak azok a babák mennek el, akik nem egészségesek. Azt ne felejtsd el, hogy Te hozzá vagy szokva a gyerkőcöd folyamatos emelgetéséhez, tehát nem hirtelen emelsz és szokatlant, hanem ez mindennapos. Annyit próbálj meg, hogy ne derékból emeld, hanem guggolj le és úgy emeld fel. Én még nem tudtam, hogy babát várok, de akkor költözködtünk, és bizony emeltem én tömörfa szekrényt is! Márpedig azt nem emelget az ember lánya minden nap! De a baba megmaradt, mert egészséges volt, most már 22 hónapos. Ne aggódj!
2010. márc. 12. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

a második vagyok én is 27 éves:) nem csináltatnék magzatviz vizsgálatot, mostmár ugyis vérből is nézik a down szűrést meg UH is, majd afp ne aggódj nem lesz semmi baj:)

engem az első babámmal belehajszoltak egy lepényi mintavételbe a 24.héten, ellenségemnek se kivánom:(( holott minden oké volt, csak bizonytalan voltam és még buta és nagyon első babás..mai fejemmel már nem csináltatnám meg.

Egyébként a második babámmal való terhesség során férjem anyja teljesen meghibbant, elköltözött tőlünk, majd majdnem elveszítettük a házat a fejünk fölül, napokig sírtam sajnos..mégse lett semmi baja a lánynak, nagyon édes,kiegyensúlyozott, mosolygós baba:))

szóval ne aggódj!!! Jó védett helyen vannak ők odabent:)

2010. márc. 12. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Nem lesz semmi baj a babával az emelgetéstől. Gondolom nem ma kezdted el emelgetni a fiad, hanem folyamatos edzésben vagy! Nekem 14 hónapos a lányom és 2 hetem van a szülésig. Naponta sokszor emelem a lányom, ha nem esik jól, akkor leülök vele, vagy leteszem.


Az emelgetéssel akkor van baj, ha "edzés" nélkül állsz neki egyik napról a másikra terhelni magad tizen kilókkal.


Gratulálok a kistesóhoz és boldog babavárást kívánok!

2010. márc. 12. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!