Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Mi ez a hülyeség? Már sehogy...

Mi ez a hülyeség? Már sehogy sem lehet?

Figyelt kérdés
azt mondják nem lehet hanyatt feküdne, meg ugyebár hason sem! De mostanában állandóan azt hallom, hogy jobb oldalt sem! Mégis miért? Jól értem, hogy akkor maradt a bal oldal! Remek,még szerencse, hogy nem vagyunk betegek, "csak" babát várunk!
2010. márc. 12. 14:09
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%

nyugodtan feküdj hanyatt,meg azon az oldalon amelyiken akarsz(hason ugyebár nem megy :D )azért mondják egyébbként h háton ne feküdjenek a kismamák,mert a baba elnyomhatja az eret,de azt ugy is észreveszed mert elkezd zsibbadni a lábad,meg akkor valószínű h a pocaklakó is rakoncátlankodni fog,h neki nem jó ugy.

szóval feküdj nyugodtan ugy ahogy neked kényelmes.

/S/

2010. márc. 12. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%
Hason ugye érthető okokból nem lehet. Háton alvás kinél hogy, de általában 30 hét fölött szokott problémát okozni, mert nagy súly nehezül a gerincre, és a hasi erekre, emiatt nem ajánlott, én érzem is, hogy rossz úgy, pár percnél tovább nem is bírom úgy. Viszont vkinek meg kényelmes úgy, és ha az, akkor avval nincs gond. Azt úgy is érzed, ha vhogy nem tudsz feküdni. A jobb oldalon is álítólag van vmi ér..de nem tudom, sztem annak már sok alapja nincs. A lényeg, hogy úgy feküdj ahogy kényelmes, úgy is érzed, ha vmi gáz. Ha nem fáj, nem is okoz gondot.
2010. márc. 12. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%
Mindenhogy lehet, csak egy idő után iszonyú kényelmetlen. Hason, magától értetődő, hogy miért, én kb. félidőtől nem tudok nagyon háton se feküdni, mert mindenemet nyomja ezt a jobb oldalas ostobaságot még nem hallottam. Viszont a gyereknek nem ártasz egyikkel sem, jól elvan ő ott. :)
2010. márc. 12. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
84%

Azért nem kell kiakadni.


Minden orvos - vagy bárki, akinek kezébe került egy anatómiakönyv - tudja, hogy a méh alatt fontos hasi erek futnak. Ezeket a megnövekedett méh súlya nyomhatja, beszűkítheti. A 16. héttől kezdve nem ajénlják a hosszabb ideig való háton fekvést. Nem egy kismamáról tudok, aki hanyatt fekvő helyzetben elszédült, elájult emiatt. Én is nehezebben kapok levegőt háton fekve, nem is beszélve a derékfájásról.


Hason se lehet, iugyebár, érthető okok miatt..


Marad a jobb és a bal oldalad. Ez elég kevés, pláne ha az orvosod azt mondja, hogy a bal oldal az előnyösebb valami miatt...


Ez van. A terhesség nem betegség, de MÁSállapot, amihez alkalmazkodnod kell. Én is nehezen tűröm, hidd el. Ha a bal oldalamra fekszem, akkor nagyon fáj a mellem alatti rész, ahol a szegycsont és a legalsó bordám kapcsolódik. Be van gyulladva ott a porc, és nem szteroid fájdalomcsillapítót kellene szednem rá (pl Cataflam), de a baba miatt nem lehet. Marad tehát a jobb oldalam, és ennyi, ez az összes pozíció... :-(


35h km

2010. márc. 12. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%

Én 26 hetes vagyok, nekem egyelőre kényelmes háton feküdni, bár az orvos jelezte, hogy már nem sokáig lesz így, mert ájulás lehet belőle, az erek nyomódása miatt.

Az én orvosom a bal oldali fekvést tanácsolta, de azt is hozzátette, hogy amelyik póz nem kényelmes, azt úgyis megérzi a kismama, s akkor magától másképp helyezkedik.


Jó a terhesség 9 hónapja arra, hogy az ember hozzászokjon a baba gondolatához, mert ez tényleg egy másik állapot. Türelmet is tanít, az biztos :) Kicsit ha könnyedebben vennéd, talán jobb kedved lenne.


( Ne tudd meg, én szerdán voltam a cukorterhelésen, 3x ájultam el a 2 vérvételnél, utána azt mondtam hogy nekem ez nem fog menni... Aztán haza jöttem, este megnézegettem a csupa kék-lila karjaimat mert mindkettőből próbáltak vért venni, még jobban elkeseredtem. Majd lefeküdtem, és rugdosni kezdett a baba a pocakomban. Onnantól már semmi nem számított, el is felejtettem minden felmerült gondot. )


Boldog babavárást!

26 hetes kismama

2010. márc. 12. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
Viszonylag konnyen veszem es meg a háton fekvés indokait is elfogadom, na de, hogy a jobb oldalon sem lehetne... Szerintem ez csak egy ujabb remhir, amivel riogatni lehet a kismamakat, hogy ismet legyen min aggodnunk...
2010. márc. 12. 15:17
 7/11 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem hülyeség. 4. terhességem alatt egyszer nem mondta a doki, hogy na ezután már ne feküdjön igy vagy úgy. Azt úgyis megérzed ha nem jó, ahogy a többiek is irták. Mikor már nagy a poci, akkor hanyatt rosszabb feküdni, de ezt érezni fogod és automatikusan megfordulsz majd, meglátod. Amig kényelmes úgy fekszel ahogy akarsz. A tested jelezni fog.
2010. márc. 12. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
Hát ez az, 34 hetes vagyok es se az orvosom, se a szulesznom, se a vedono nem mondta, hogy ne fekudjeknigy vagy ugy, csak itt olvasgatok mindenfele riogatasokat.
2010. márc. 12. 20:46
 9/11 anonim ***** válasza:
nem kell ezzel foglalkozni.ez megint csak egy riogatás.én nem tudnék cak egy oldalamon feküdni akkor sem ha akarnék,ugyanis kb negyed óra fekvés után elkezd fájni a lábam,és akkor át kell fordulnom a másik oldalamra.
2010. márc. 12. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

Én is tettem fel hasonló kérdést néhány hete, mert egyszerűen nem ment az alvás, illetve csak hanyatt fekve. Oldalt a legrosszabb, fáj a derekam, a pocakom, az oldalam... hanyatt eddig ment, most 2 napja érzek némi nehézlégzést, olyankor vagy felülök, vagy kifordulok oldalra... Hason a terhesség legelejétől nem mertem aludni, én ilyen hülye vagyok. :)

Nekem a védőnőm mondta, hogy nem szabad hanyatt... de az a nő kiakasztó. Azt is mondta, hogy nem jó a cukorterhelésem, meg hogy alacsony az afp, meg hogy rossz helyen van a baba. Meséltem az orvosomnak, először csak mosolygott, aztán márröhögött és háborgott velem együtt, hogy mit okoskodik. :)

2010. márc. 12. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!