Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Mikortól mehetek el a munkahel...

Mikortól mehetek el a munkahelyemről, ha most 26 hetes vagyok?

Figyelt kérdés
Van egy lány a munkahelyemen, aki csak 20 hetes terhes, de ő már el is ment. Nekem határozott idejű a szerződésem (8. hónap végén jár le.. eléggé megvisel, mert eddig 3szor hosszabitottak..igerik, hogy majd megint fognak, de ilyet mar sokszor mondtak.. en meg ki vagyok merülve... szeretnék néha picit pihenni.. )
2010. márc. 12. 16:46
 1/3 anonim ***** válasza:
Ha orvos táppénzre ír, akkor azonnal mehetsz. Ezt beszéld meg a dokiddal. Ha ezt nem akarod, akkor egy hónappal a szülés kiírt időpontja előtt mehetsz tgyás-ra. Azaz a 36. héttől.
2010. márc. 12. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Igen jól írta az előző hölgy! Ha elmész mondjuk 10 nappal a szerződés lejárta előtt az ún. szülési szabadságra akkor nem szűnik meg a biztosításod sem, ill. nem kell majd menned a munkanélkülibe sem! Beszéld meg a dr.val hogy írjon ki táppénzre kb egy hétre, kipihened magad legalább! És ne foglalkozz a főnökkel, ne idegeskedj. Én is így voltam és még próbáltak idegesíteni, de nem szabad foglalkozni velük, most a baba a legfontosabb!Sok sikert
2010. márc. 12. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Táppénzre a baba szívhangjától fogva elmehetsz, azaz kb a 6. héttől. A TGYÁS a szülés várható időpontja előtt max egy hónappal igényelhető.
2010. márc. 12. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!