Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Árthat-e a babának ha pelenkáz...

Árthat-e a babának ha pelenkázom magamat?

Figyelt kérdés
30 hetes vagyok, a terhesség előtt is voltak inkontinencia problémáim, KB egy hónapja a Tena betétről áttértem a Tena felnőttpelenkára amit a munkahelyemen és éjjelre veszek fel.Szerintetek árthat-e a babának ha 8-9 órát nem cserélem le a pelust, tehát egy kicsit nedves vagyok? Főleg éjjel van igy.
2010. márc. 13. 11:46
 1/5 anonim ***** válasza:

A babának, aki a pocakodban van, meg a pelenkádnak ugyanúgy nincs semmi köze egymáshoz, mint pld. a nadrágodnak vagy a bugyidnak, tehát nem árthat neki. :)


De nem elég a betét? Ilyen nagy a gond, hogy pelenka kell?

2010. márc. 13. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem nem árt. :) Mondjuk esetleg ha teljesen nyitva van a méhszáj, akkor valami baci, fertőzés feljuthat. Én emiatt cserélem a betétem 2-3 óránként. SZerintem, ha zárva van a méhszájad, akkor nem kell ilyesmitől félned.
2010. márc. 13. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%
szerintem sem árt, de én azért visszatérnék a pelenkáról a betétre, mégiscsak könnyebb azt cserélni, és nem fülled bele a hátsód munkaidőben + egész éjjel??
2010. márc. 13. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

Igen elég nagy a gond mert (3 hónapot betéttel húztam ki)most nem csak hogy egy két csepp hanem hirtelen elindul és az egész ki jön. Délután most is betétet használok de éjjelre nem elég, a munkahelyemen meg többször átáztam betéttel mert nem pont akkor cseréltem ki amikor kellett.

Lehet-e valami negativ hatása a babára, például savasság vagy fertőzés? Nagyon félek.

2010. márc. 13. 12:29
 5/5 anonim ***** válasza:
100%

A babára biztos nem lesz hatása, ne izgulj!!! Esetleg azt megpróbálhatod még, hogy a pelenkába bedugsz oldalról, a combod felől egy-egy betétet néha, mert ez inkább neked lehet kellemetlen, nem a babának. Bár ezeknek már olyan jó a nedvszívó képességük, ha nem érzed, hogy "tocsogsz" a nedvességben, akkor valószínűleg nem annyira kellemetlen talán neked sem.


Szülés után mindenesetre azért mondd a dokidnak, hogy mi van, mert erre segítség KELL!!! Nekem sose volt gondom a vizelettartással, csak a szülés után, kb. 5 hónapig minden egyes tüsszentésnél jól bemement a nadrágomba a pisi.. Nagyon kellemetlen és egyben ijesztő is volt, hogy most már "így maradok?" De nem, szerencsére intim torna és az idő meghozta az eredményt, elmúlt szerencsére.

2010. márc. 13. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!