Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Miért nem ajánlott ikerterhess...

LN09 kérdése:

Miért nem ajánlott ikerterhességben az MBT?

Figyelt kérdés

"Nem ajánlott az MBT használatának elkezdése a 3. trimesztertől és ikerterhesség esetén. Veszélyeztetett terhesség esetén pedig egyáltalán nem javasoljuk."


Ezt neten találtam.

Ha egyes terhességnél nem okoz gondot, akkor ikerterhességben vajon miért? Van már MBT-m abban dolgoztam ( szandál ), de gondoltam a tavaszra is beszerzek egy zártat, hiszen már eléggé megviseli a terhesség a gerincemet.


De ezek után nem tudom, hogy merjem-e hordani. Van valakinek tapasztalata, miért nem lehet hordani ikerterhességben?


2010. márc. 13. 20:29
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%

Nem csak ikerterhességnél nem szabad használni,hanem a sima terhesség 3.trimeszterétől sem!

Értelmezd újra,amit leírtál!


Ikerterhességnél,és veszélyeztetett terhességnél gondolom nagyobb a probléma lehetősége.

2010. márc. 13. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
Az MBT-nek ugye az a lényege, hogy "tornázol", mikor jársz és állsz, dolgoznak az izmaid, ami megterhelést jelent. Szerintem emiatt nem engedik semmilyen olyan helyzetben, amikor fennáll a vetélés (veszélyeztetett terhesség) vagy a koraszülés (3. trimneszter, ikerterhesség) esélye.
2010. márc. 13. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:

Kedves első!

Mit érdekel engem a 3. trimeszter. Évek óta MBT-ben járok, nem a 3. trimeszterben kezdeném el.


Szerintem akkor eleve meg sem lehet mozdulni, hiszen mindenféle mozgás tornáztatja az embert.

Egyes terhességnél meg kifejezetten ajánlják. Pedig ott is lehet koraszülés... Ezért nem értem.

De mindegy.

2010. márc. 13. 21:33
 4/12 A kérdező kommentje:

Az a baj, hogy sajnos az ikerterhesség eleve koraszülést eredményez. Szerintem nem az MBT miatt szülnék meg idő elött.


Nekem eszembe nem jutott ez, amikor megvettem. Gondoltam jó lesz a gerincemnek mint ahogy a szandi is.

2010. márc. 13. 21:38
 5/12 A kérdező kommentje:
Azért köszönöm a válaszokat.
2010. márc. 13. 21:38
 6/12 anonim ***** válasza:
Szerintem használd nyugodtan, hiszen eddig is használtad, nem most kezdenéd el. Én terhesség után használtam először, mert akkor volt pénzem megvenni és alig várom a jó időt, hogy felvehessem a szandimat ismét. 19 hetes km.
2010. márc. 13. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:

2. vagyok. Valószínúleg ez inkább olyan, mint amikor az összes gyógyszerre ráírják, hogy nem lehet terhesen szedni, mert ha gond van, akkor nem akarják vállalni a felelősséget.

Ha eddig is ilyet hordtál, akkor már megszokta a szervezeted ezt, nem hinném, hogy gondot okozna!

2010. márc. 13. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:

Azért nem lehet terhességben használni, mert megváltozik a súlypontod a pocak növekedésével amit a cipő nem tud követni és rosszabbat tesz a gerincednek mintha sima cipőben járnál.

Gyógytornász anyuka

2010. márc. 14. 08:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:

Köszönöm nektek!


Szóval akkor szerintetek nem lesz gond?

19 hetes kismami!

Ha bejön a jóidő végig hordani fogod?


Gyógytornász anyuka!

Ha ikerbabákat várok okozhat koraszülést?


Köszönöm ha válaszoltok!

2010. márc. 14. 18:58
 10/12 anonim ***** válasza:
Az anno 17 hetes kismama vagyok,immár 22 hetesen és 1 hete hordom az MBT cipőm.Eddig semmi különöset nem vettem észre, csak annyit hogy nem fáj a lábam. :) Igen, megpróbálom végig hordani,de ha gond lenne,természetesen abbahagynám.
2010. márc. 28. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!