Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Szóba hozhatom az orvosomnak,...

Szóba hozhatom az orvosomnak, hogy akkor lennék nyugodt, ha császármetszés lenne?

Figyelt kérdés

Ugyanis anyukámnak évekkel ezelőtt agyvérzése volt (örökletes értágulat miatt).Az akkori háziorvosomat kértem, hogy vizsgáltasson ki, adjon beutalót MR-re, vagy CT-re, hogy nálam van -e ilyen gond.De lerázott, mondván, hogy ilyen vizsgálatot csak komoly panasszal végeznek, és nem veszélytelen a vizsgálat.Szóval nem tudom ki vagyok -e téve ennek.Anyunak is erőlködés váltotta ki többek között.Szerintetek megesz az orvos reggelire ha szóba hozom?

12 h km


2010. márc. 14. 07:31
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
nyugodtan mond, kivizsgál max. de mondhatod hogy császárt szeretnél ezért mert félsz.
2010. márc. 14. 07:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
mondd, max. azt mondja, hogy nem lehet, az ő kezük is meg van kötve, nem lehet scak úgy császsározni, nálunk is a vezető orvos engedélye kelltt hozzá.
2010. márc. 14. 08:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%

Nyugodtan mondd meg az orvosnak. Ha van fogadott orvosod, akkor valószínűleg bele fog menni. Mindenki érdeke az, hogy a baba egészségesen szülessen és hogy a kismama is jól legyen szülés előtt/alatt/után.

Nekem a szememmel van baj, szintén örökletes betegség. Anyum is emiatt szült engem császárral. Én kedden megyek az orvosomhoz és én is pont most fogom Vele megbeszélni a császárt. Legalábbis elbeszélgetünk róla.

Hidd el, ha látja az orvos hogy valaki nagyon fél, vagy valamilyen kockázat van, inkább császároznak, mint hogy baj legyen. A lényeg hogy őszinte legyél az orvossal, az sokkal jobb.

Egyébként MR-t és CT-rt sem fognak csinálni a terhesség alatt.

A vérnyomásod rendben van? Mert ha nincsenek rendben az erek, az okozhat magas vérnyomást. Az pedig eleve császárt indokol.


Ne aggódj, és beszélj az orvossal. Én 27 hetes vagyok, és ahogy írtam, én is pont most beszélek majd Vele.


Boldog babavárást.

2010. márc. 14. 08:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
kivel beszélnéd meg, ha nem az orvosoddal? nyugodtan mondd neki!
2010. márc. 14. 08:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%

Nyugodtan hozd szóba! Beszéljétek meg!

Amit leírtál az nem indokolja a császárt, sajnos akkor Magyarországon minden 2 szülés császár lenne emiatt, nagyon gyakori ez a probléma. Viszont akkor is érdemes megbeszélni, biztos találtok megfelelő megoldást!

Megenni nem fog!:)

2010. márc. 14. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%
Utolsó vagyok. Az akartam még írni, hogy ha nálad már jelentkezik ez az értágulat, akkor jó esélyed van a terhességi magas vérnyomásra, de ez csak az utolsó trimeszterben fog előjönni. Egyébként is valószínűleg tartom, hogy az orvosod azt fogja mondani, hogy a szülésről beszélni még korai!
2010. márc. 14. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%
jogod van kérni a császárt,nem kell megindokolni miért,nekem 3 hete volt és én kértem mert féltem mert magas volt a vérnyomásom,pénteken beszéltem a dokimmal (38 hetesen),szombat délben kézben tartottam a kislányom
2010. márc. 14. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%

08.34-es vagyok és az utolsó hozzászólónak üzenem, hogy Neked szerencséd volt, ha meg sem kellett indokolnod a császár kérését. Több olyan kismamát ismerek, akik magánorvoshoz jártak végig, császárt szerettek volna, mégsem engedte a doki :( Aztán több ilyen kismamának azért lett végül mégis császár, mert probléma adódott a szülésnél.

De a magas vérnyomás tényleg indok. És ha olyan az orvos, akkor úgyis belemegy a császárba. Én is ebben reménykedek...

2010. márc. 14. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat! Magas vérnyomásom nincs, inkább alacsony.De szülés alatt mindenkinek felmegy.Nem is ettől félek, hanem attól, hogy az erőlködéstől megpattan egy ér.Szerintem nem lenne gond, de nem lehet kizárni..
2010. márc. 15. 08:07

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!