Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Ténleg nem lehet adni fél...

Ténleg nem lehet adni fél éves korig teát a babának? Miért?

Figyelt kérdés
2010. márc. 14. 16:28
 1/7 anonim ***** válasza:
90%
Dehogynem lehet,vannak már 2hetes kortól adható filteres gyógynövényes teák,a granulátumosból nem ajánlott tul sokat és tul korán adni,mert hozzáaadott cukor van benne.
2010. márc. 14. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
83%

Szia!


Azért nem javasolt a tea, mert ha szopi helyett olykor teát kap, csökken a termelődő tej mennyisége. A szopi elején a ciciből vizesebb, szomjoltó tej jön, később következik a táplálóbb, zsírosabb tej. Így az anyatej evés-ivásra is alkalmas. :)

2010. márc. 14. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
91%
De lehet. MI pl. már 1 hetes korában adtunk Mecsek baby teát, mert hasfájós volt a kicsi.
2010. márc. 14. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
62%

Ha a kicsi hasfájós, akkor idd TE a hassikarás elleni teát, és a tejjel együtt szépen megkapja a kicsi is a hatóanyagokat.


Azért nem szabad teát adni neki, mert minek? Ha van tej, abban féléves koráig minden tökéletesenbenne van, ami csak kellhet a babának. Ha nincs tej, akkor ott a tápszer. A tea nem más, mint cukros víz: a baba étvágyát elveszi a tényleges tápláléktól.


Az igény szerinti: kizárólagos szoptatásról röviden: [link] és hosszan: [link]

2010. márc. 14. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Most akor mi van?Mindenki mást ír!De ha nyáron 40 fok van és szomjas?
2010. márc. 15. 13:15
 6/7 anonim ***** válasza:

Szia!


A második válaszadó vagyok. Abban az évben, amikor a kisfiam májusban megszületett, nyáron tényleg volt negyven-egy/két fok. Csak szopizott. Én persze rengeteg vizet ittam. Egyetértek az utolsó válaszolóval, az lll.hu oldalon sok hasznos infót találsz.

Sok sikert!

2010. márc. 15. 23:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Én adtam nekik teát 1 hetesen is. De nekem alig volt tejem igy tejport kaptak. Semmi baja nem lesz ha adsz neki, esetleg pl. ha édeskömény teát adsz neki (ami jó a beleinek) forrázottat csinálj, gyöngébbet, és ne tegyél bele cukrot. Ha igy szokja meg, akkor a későbbiekben sem fogja igényelni a cukrozott teát.
2010. márc. 16. 09:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!