Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Nagyon szeretnek kisbabat, es...

Nagyon szeretnek kisbabat, es most talan sikerult is, de felek. Ti is ereztek igy?

Figyelt kérdés

Regota tervezuk a babat, es most sorra pozitivak vegre a tesztjeim, orvoshoz csak a jovoheten megyek. Nagyon orulok neki, de elkezdtem felni, hogy mi lesz ha..

Ha megszuletik es a karomba lesz, de idegenkedek tole, vagy nem fogom szeretni? Vagy ha sirni fog mert faj valami en pedig majd nem ertem, mert nem tudja elmondani? Hogy nem fogom tudni hogy jol csinalom-e amit csinalok, vagy hogy hibazni fogok es elveszitem? Ugy ertem hogy nem tudok minden pillanatban figyelni pl ha alszok es almaba nem vesz levegot, vagy barmi..

Szeretnek mindent jol csinalni, de mivan ha valami amirol azt hiszem hogy jo, az nem az? Lehet hogy nem vagyok meg erre felkeszulve?



2015. okt. 1. 21:38
 1/7 anonim ***** válasza:

olvass sokat, ismerkedj a babakommunikációval, stb


- első napokban, hetekben megismeritek egymást a babával és egymásra hangolódtok

- a sírása egy idő múlva differentálódik, próbál mindenre más sírást használni, ezt észre kell venni, különben megszűnik ezen próbálkozása, hogy kommunikáljon feléd(és másna se esne jó, ha mondjuk hasfájós, hogy befognák a száját egy cicivel)

- mindenivel megesik, hogy elbizonytalanodik, magadra, a lelkeedre is figyeni kell, nem szégyellni segítséget kérni, vagy bátran elutasítani azokat akik csak kritizálnak

- lehet kapni légzésfigyelőt(de kölcsönözni is szerintem)


minden egyes félelmedre van már válasz, mert több ezer éve szülnek az anyák és tapasztalat, anyagok, könyvek bőven vannak :)

2015. okt. 1. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Természetes hogy félsz.én is féltem félek de mostmár jobb hogy eljutottam a 6. hónapig mert sokáig olyan rosszul voltam hogy a hátam közepére kivantam. Minden jön majd magától az ösztönök miatt.mindent jol fogsz csinalni.
2015. okt. 1. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Nagyon ajánlom a Suttogó titkai c könyveket(elsőre nehéz olvasmány, de rááll az emberi agy és utána könnyebb)

én meg ezt írtam félve, mert a gyk-s anyák nagyon ellenzik...

de alapnak, hogy tisztába kerülj a te és babád lelki folyamataival, gondozással, altatással, etetéssel, szoptatással, és hogy önmagaddal is foglalkozni tudj é tippeket is kapj, tökéletes felkészítő :)

(és akkor nem leszel olyan gyermekével sötét-bunkó anya, akikkel tele a város, borzasztó miket látok :()


habár nekem pl a kórházi csecsemősek olyan sokat segítettek, hogy az összes félelmem elszállt :)

2015. okt. 1. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Koszonom a lelkesitest es a segitseget. Kulfoldon elek, a parom es 1-2 baratnom van csak itt, akiknek meg nincs babajuk, igy szuloi segitsegbol/ tanitasbol sajnos kimaradok de remelem felkeszult leszek mire megszuletik.Es minden tolem telhetot megteszek majd :)
2015. okt. 1. 22:00
 5/7 anonim ***** válasza:
Ha nem olvasod el a Suttogot se leszel "sötét bunkó" ahogy az előző irta..
2015. okt. 1. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%
viszont olyan pontok vannak benne, amit ha olvasott volna egy két anyuka, akkor tuti nem viselkedik helytelenül a babával abban a tévedésben, hogy ez kell neki, hogy erősödjön...meg hasonlók (már könyvet írhatnék az úton-útfélen látott valódi életbeli szitukról, hogy egyeseknek mit jelent az anyaság)
2015. okt. 1. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

5-ös én nem oda-vissza értettem!


ha olvassa, tuti nem lesz sötét bunkó anya

de ezzel nem azt írtam, hogy ha nem olvassa garantáltan az enne!!!ne költsd tovább.

2015. okt. 1. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!