Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Nem múlik a migrénem, terhes...

Anneee25 kérdése:

Nem múlik a migrénem, terhes vagyok. Paracetamolra algopyrint be lehet venni? Mit tehetek? Nem bírom tovább.

Figyelt kérdés

3 napja nem múlik a migrénem. Megőrülök úgy fáj

!!! Még éjszaka is felébredtem rá :(Eddig ma csak egy panadolt és délben egy rubophent vettem be rá! (mind a kettő 500 mgos és paracetamolt tartalmaz.)

Este egy algopirin árthat?

13 hkm



2015. okt. 2. 18:09
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
69%
13 hetesen nyugodtan. Algopyrint második trimeszterben szabad szedni.
2015. okt. 2. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
45%
Paracetamolt tartlmazó készítményen kívül nem vehetsz be mást! És kettöt kell egyszerre bevenni!! 1000 mg-ot! Az egytöl mit vársz? Azért nem múlik. Szedjed kettesével!
2015. okt. 2. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
76%
Nyugodtan! :)
2015. okt. 2. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
100%
Lehetőleg csak paracetamol hatóanyagú gyógyszert vegyél be. 2×500 mg (ahogy az egyik előttem szóló írta) kevés folyadékkal és egy jó kávéval. A koffein rásegít. Nekem is napokig tartó fejfájásaim szoktak lenni, amit általában semmi sem csillapít, de a várandósságom alatt ez a paracetamol-koffein kombó segíteni szokott.
2015. okt. 2. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:

Vegyél Migrasticket, vagy levendula és menthol olajat, ezekből kenjük picit a halantekodra.

[link]

2015. okt. 2. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
100%

Terhesség, szoptatás, és termékenység

Ha Ön terhes vagy szoptat, illetve ha fennáll Önnél a terhesség lehetősége vagy gyermeket szeretne, a gyógyszer szedése előtt beszéljen kezelőorvosával vagy gyógyszerészével.

Az Algopyrin nem alkalmazható a terhesség első három hónapjában.

A következő három hónapban csak az előny/kockázat orvos által végzett gondos mérlegelését követően alkalmazható.

Az Algopyrin nem alkalmazható a terhesség utolsó három hónapjában.

Az Algopyrin alkalmazása során és az azt követő 48 órán belül a szoptatás kerülendő, mert kiválasztódik az anyatejbe.

2015. okt. 2. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!!!

Most duplázva bevettem a Rubophent es tenyleg hatott. Nem sok egy napra 4 tabletta (terhesen)?

Végül az algopyrint kihagytam. Sajnos az illóolajok,levendulás füstölő, hideg borogatás semmit se érnek......:(

2015. okt. 2. 22:10
 8/12 anonim ***** válasza:

4-es vagyok. Örülök, hogy hatott! Legközelebb próbáld ki kávéval is. (De inkább ne gyötörjön ilyen fejfájás legközelebb.)


4×500 mg tablettára gondolsz, ugye? 12 óránként bevehetsz kettőt 500-as paracetamolt, de konzultálj erről az orvosoddal vagy egy jó gyógyszerésszel is - én nem vagyok orvos.

2015. okt. 3. 03:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
A 3 napig tartó kínzó, kibírhatatlan fejfájás sokkal többet árt, mint bevenni egy szem fájdalomcsillapítót! Nyilván nem napi szinten kell, de ha egyszer egy hónapban ennyire fáj, akkor nyugodtan vegyél be gyógyszert.
2015. okt. 3. 08:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 agleh ***** válasza:
100%

Szia!Tudom milyen érzés, sajnos nekem is a migrén 3 napig tart (enni-inni nem tudok mert visszajön). Én első terhességem alatt semmilyen gyógyszert nem vettem be, viszont a Shüszler só (azt hiszem a 9-es-patikában kapható)sokat segített. Ha jól emlékszem egyszerre 10-15 szemet kellett vízben feloldani, meginni, védőnőm ajánlotta!!!Kitartás!

12hkm

12hkm

2015. okt. 3. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!