Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Kötelező védőnőhöz járni?

Kötelező védőnőhöz járni?

Figyelt kérdés
Már 2 védőnőnél is jártam,de igazán fontos,értelmes információt egyiktől sem kaptam.Hányszor kell,igazoltan elmenni hozzá,hogy jogosult legyek majd a gyesre,gyedre...?19 hetes kismami köszöni a válaszokat.
2008. szept. 10. 10:31
 1/9 anonim ***** válasza:
Igen. Ez is feltétele a későbbi társadalombiztosítási ellátásnak.
2008. szept. 10. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
4x kell ellátogatni terhesgondozásra, tehát minimum 4 pecsét után ad igazolást.
2008. szept. 10. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%

Szia! Teljesen megértelek, az én védőnőm se ér sokat--sőt, semmit. Én úgy tudom, a 4 pecsét, ami kell, származhat orvostól is, hisz a végén ő állítja ki az igazolást, hogy jártál rendesen terhesgondozásra a kiskönyved alapján. Persze ki tudja, nehogy aztán ebbe kössenek bele.

Kitartás :)

40 hetes kismami

2008. szept. 10. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Igen, a doki is adhat pecsétet. A múltkor épp fültanúja voltam annak, mikor egy kismama meg akarta fűzni a dokit, h adjon igazolást, de az mondta, h nem. Nekem amúgy a védőnő adott papírt. (Szeged)
2008. szept. 10. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

megértelek! én se szívesen járok, sőt nem is akarom hogy kijöjjön. egy csomó jó infót -amit a védőnőtől kellene megtudnom- innen szerzem be...

szerencsére annyira "elfoglalt" az én védőnőm, hogy 1,5 havonta ad csak időpontot...

úgy tudom hogy a doki pecsétje is számít, és hogy a doki adja majd az igazolást.

viszont ugye elengedhetetlen ahhoz a védőnő, hogy odaadja a kiskönyvet.

üdv, 18 hetes

2008. szept. 10. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Védőnői látogatás nem kötelező. Nekem van olyan ismrősöm, akihez az utolsó héten kiment a védőnő és ennyi.

A lényeg, hogy a dokid 4 pecsétet adjon majd.

A védőnő feladatát el tudja látni a háziorvos is, hisz a védőnő csak a vérnyomást méri, a súlyt, vizeletet néz, elbeszélget veled a kérdéseidről.

Sajnálom, hogy nem jót fogtál ki, mert a későbbiekben nagy segítség egy jó védőnő. Én szerencsére nagyon jót kaptam, kedves, aranyos, minden kérdésemre válaszol, érdeklődő, segítőkész.

20 hetes kismama

2008. szept. 10. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

A lányomnál a védőnő kitöltötte a kiskönyvemet, majd a szülés előtt pár héttel bekéretett magához. Szülés után egyszer látogatott meg. Azt mondta, tudom, hol találom meg,ha elakadok.

Most a második babámmal a védőnő havonta kíván látni. nem tudom minek, mert csak lopom az időmet és ő maga is olyan kis haszontalan. Én is minden infót innen szerzek be a kismama társaktól. De a háziorvosom azt mondta, hogy ha menni kell, hát menni kell.

2008. szept. 10. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
és hogy a későbbiekben tudd, mire számíthatsz: amikor a baba megszületik, szólni kell a védőnőnek, akinek kötelessége a hazamenésed napján (hahaha) meglátogatni benneteket. ő értesíti a gyerekorvost is (nálunk legalábbis így volt, de ezt kérdezd majd meg!). DE miután a baba megszületett, nem kell járnod a védőnőhöz. addig sajnos párszor igen, de utána már nem. a gyerekorvossal úgyis kell találkoznod kötelező vizsgálatok-oltások alkalmával, a védőnő viszont már nem muszáj.
2008. szept. 10. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Nagyon köszönöm mindenkinek a válaszokat!Megnyugtató,hogy nem csak én ézrek így!!!!
2008. szept. 11. 10:44

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!