Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » A baba szereti, ha az anyuka,...

A baba szereti, ha az anyuka, vagy apuka simogatja a pocakot? Lehet érezni a rúgásai között különbséget, ha valami nem tetszik neki, és ha valami igen?

Figyelt kérdés

2015. okt. 4. 15:59
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

Sokféle mozgást csinál a baba, nem egyformák a megmozdulásai egyébként sem. Én ha érzem, hogy épp aktív, akkor szívesen fekszem hanyatt én nézem a púpocskákat, hullámokat, amiket csinál. Ahol ő dudort csinál, finoman válaszolni szoktam az ujjammal, vicces, ahogy párszor ugyanott "válaszol", de őszintén szólva nem tudom, hogy ez valódi válasz-e, érzékeli-e, hogy én érintettem meg, vagy egyébként is ficeregne még. Így nem is magyarázom bele, hogy tutira "kommunikálunk" a babával, egyszerűen aranyos, jópofa játék. Ha ez nála is tudatosul, annak csak örülök, de nem meggyőződésem.


Az, hogy egy magzatnak tetszik-vagy nem tetszik valami én nem tudom hogy lehetne mozdulatból megkülönböztetni. Aztán lehet, hogy később még másképp lesz, de én pl. még olyat se tapasztaltam, hogy zajtól, vagy akármitől "megijedt" volna és ugrott volna egy nagyot.


24+1 hkm

2015. okt. 4. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
szerintem ez nem olyan, hogy ha tetszik neki, akkor mosolygo arccal odabujik, mint egy kis kutya / cica, ha meg nem tetszik neki, akkor odarug egyet a hasfaladba.
2015. okt. 4. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
74%

Disznóvágásnál a disznó oldalát terítsd magadra, aztán valaki kívülről simogassa meg. Utána máris meg tudod mondani, hogy milyen érzés.

(Segítek: olyan vastag szövetréteg van köztetek, hogy nem érzel semmit a simogatásból. Ergo a magzat sem érzi. Sima fizika.)

2015. okt. 4. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

nem, hanem fél

nem tudja mi az, próbál elhúzódni, próbálja "ellökni"

2015. okt. 4. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%
Egyetertek az elsovel, bar szerintem lehet vele kommunikalni valamilyrn szinten de hogy tudjuk mi tetszik.neki mi nem azt en se gondolom ugyanis mindig bizonyos mozgasokat csinal majd. Igy belemagyarazas hogy epp ezt azert csinalta mert tetszik neki vagy mert nem tetszik neki. Ahogy az anyuka akarja vagy a kornyezet.ilyen megugrast en se tapasztaltam hogy ha pl.megijed. en azt vettem eszre hogy amikor nagyon meleg volt igy nyaron kevesebbet mozgott sokkal, vagy ha nem volt tul jo kedvem eppen, amikor meg felidegesitettek aktivan rugdosodott. De nem csoda hiszen a hormonok hatnak ra. Ezeken kivul nem nagyon vettem eszre mast.
2015. okt. 5. 05:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%
A zajtól pedig megijedhet. Én moziban tapasztaltam, Jurassic Word-ot néztük anno, majd kiugrott a film alatt. Aztán mondták fájásmérésen,hogy régen dudával ébresztgették a bealudt magzatokat.
2015. okt. 5. 06:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Ahogy írták: hormonok, hangok, de még az ételek cukortartalma is hatnak rá, azt is el tudom képzelni, hogy az érintésre "válaszol", de hogy ez a rúgások közötti különbségben nyilvánuljon meg azt nem nagyon hiszem.


Amit tudni kell, hogy a túlzottan sok simogatás nem tesz jót, mert a méhet összehúzódásra készteti, ami a babának biztos, hogy nem jó.

2015. okt. 5. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!