Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » 30 évesen nehezeben viseli az...

30 évesen nehezeben viseli az ember a terheségwt mint 18 évesen?

Figyelt kérdés
2010. márc. 15. 19:11
 1/10 anonim ***** válasza:
Sztem ez nem kor függvénye, hanem alkati. Én 33 évesen voltam terhes az első gyerekkel és nagyon jól éreztem magam. ha valaki meg amúgy is egy kicsit nyafogósabb, annak tök mindegy. az sem igaz, hogy jobban fáj később (engem mindig ezzel etettek) merthogy jobban tágulnak a csontok fiatalon stb. Legfeljebb annyi, hogy egy harmincasnak talán több a türelme meg az önuralma, a fiatal csajok nagyon ordítottak a szülőszobán, rossz volt hallgatni.
2010. márc. 15. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%

szerintem 18 éves testtel és 30 éves ésszel lenne a legjobb

de biztos hogy alkat kérdése is unokatesóm 24 volt terhesen és nagyon utált terhes lenni minden baja volt én 30 vagyok és még hányingerem sincs és nagyon szeretek terhes lenni kívánok neked is szép terhességet akárhány éves is vagy

2010. márc. 15. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%

Én szültem 20,22,25, évesen és most fogok 32 évesen. Egyik terhességem sem volt problémamentes, de ez most sokkal fárasztóbb számomra. Mármint testileg. Nem vagyok nyafogós, csak egyszerűen nehezebben birok dolgozni és kevesebbet. Pont a minap panaszkodtam, hogy az előzőeknél nem voltam ilyen "lusta". Nem birom rászánni magam a takaritásra pedig nagyon kellene, főleg, hogy eléggé rendmániás vagyok. Szeretnék de nem megy. Ha neki is fogok akkor sokkal kevesebbet birok csinálni, mint az előzőeknél, akkor olyan voltam mint a Duracell nyuszi.

:-)

2010. márc. 15. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%

Én 23 évesen szültem és imádtam a pocakosság minde pillanatát!

Ettől akár holnap újrakezdeném!:)

20 hónapos nagyfiú anyukája

2010. márc. 15. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%
19:35-nek! Úgy 32 évesen, hogy előtte kihortál 3 gyereket azért elhiszem, hogy nem bírod. A szervezetet nagyon megterheli még 1 is nem hogy 3! Arról nem beszélve, hogy a házimunka is több ekkora családra. Azért kitartás!
2010. márc. 15. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

Én 32 évesen szültem az elsőt, és 34 leszek majdnem, mire kibújik (5 hét múlva) a következő babócánk. Alig volt hányingerem, elég jól bírom, bár most már nyűgi vagyok. Mindent meg tudok csinálni, főleg a másfél éves lányomat körbeugrálni... :)

Inkább a regenerálódás lesz lassabb, mintha korábban szültem volna. A hasam nem lesz már olyan, mint volt (igaz, császárral szültem). De ismertem egy lányt, aki kb. 18 évesen szült, két héttel a szülése után haspólóban sétáltatta a babáját, és semmi sem látszott rajta! Nagyon irigyeltem! De lehet, hogy ez inkább alkati kérdés. Viszont talán jobb, ha később szül az ember, van már egzisztenciája, megtalálta az igazi "apa-anyagot", ill. jól kibulizta magát stb. De ez is egyéni.

2010. márc. 15. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

szia

első terhességem bár veszélyeztetett volt, szinte problémamentes volt - 33 éves voltam

a másodikat sokkal rosszabbul viseltem, minden bajom volt, sokszor voltam rosszul, sokat voltam "lusta", alig birtam a 2 évesemmel tartani a tempót - 36 voltam amikor megszületett a babám


viszont az első szülés hosszú és nehéz volt, a másodiknál meg pikk-pakkra meglett a baba, első tolófájáskor, első nyomásra kinn is volt

2010. márc. 15. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Az egyik barátnőm 34 évesen szült, szinte egyidőben a nála 6 évvel fiatalabb hugával(az esküvőt is egyszerre tartották). Hasonló alkatuak, mégis a nagyobbik lány sokkal könnyebben viselte a terhességet, és könnyebben szült, nem is maradt rajta kg. A kisebbik lány sokat kínlódott a terhesége idején, és sokkal nehezebben szült, és most, hogy már a kislánya ovódás, még mindig inkontinenciával küzd, az alkata is lassabban jött helyre.
2010. márc. 15. 23:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

34 hetes kismama vagyok, és 43 éves. Az első babát várjuk. Nem tudom milyen lesz a szülésem, de mostanáig az első hetek émelygéseit leszámítva, semilyen panaszom nincs, a baba átlagos méretű, a pocakom viszont inkább kisebb, a vérképem tökéletes, Sehol nem fáj, jól alszom.

Boldog babavárást!

2010. márc. 16. 00:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
19 évesen szültem először, nem tervezett baba volt, de örültünk neki. Émelyegtem 3 hónapon át, tele voltam kérdőjelekkel (frissen vettek föl az egyetemre, halasztottam, később a párom se bizonyult se megértőnek, se korrektnek...). Lelkileg sokkal nehezebb volt akkor, mint most, 36 évesen (29 hetes vagyok, új házasság). Most semmilyen rosszulléttel nem küzdöttem, max. a túlzott étvágyammal, hogy kordában tartsam, és ne hízzak feleslegesen. Élvezem a babavárás minden pillanatát, és ez korábban nem így volt... talán a rossz tapasztalatok, korábbi sok lemondás miatt váratott ez idáig magára, de feleslegesen aggódtam! Mostani fejjel, 19 éves szervezettel lenne a legjobb azért :-). Akkor minden erőfeszítés nélkül tartottam a súlyom, 8 kg-t híztam, szülés után 2 héttel ugyanolyan volt az alakom és nem volt hasam, mint előtte sem, csíkok sem. Remélem, most se lesznek... 3 óra alatt szültem anno, hogy most mi lesz, még nem tudom.
2010. márc. 16. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!