Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » B6 vitaminból terhessen...

Anneee25 kérdése:

B6 vitaminból terhessen mennyit szabad? Lehet túladagolni?

Figyelt kérdés

16 hetes kismami vatyok, borzasztó hányingerel, -11 kg fogyalással.

A béres b6 vitaminra az van írva terhesen napi 1 db (25 mg) szedhető, mert nincs adat a terhességről.

Felnőttnek napi 3-6 szem.

A nőgyógyászom azt mondta napi 3x szedjem. De sajnos,csak ez a béres volt a patikában.

Ha napi 2-őt szedek azaz 50 mgot,azzal árthatok a picinek?

A 25 mg semmit nem ér, borzasztóan rosszul vagyok!

Szerintetek?



2015. okt. 20. 20:17
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Semmi baja nem lesz, annyit szedj, amennyit az orvos javasolt. Hogy is adagolnád túl a felnőtt adag felével?
2015. okt. 20. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Napi 8-at szedtem, majdnem végig, mert nagyon sokat görcsölt, keményedett a hasam. A nőgyógyászom azt mondta, a magnéziumot szájon át nem tudom túladagolni. (nyilván nincs igaza, ha mondjuk beszedném az egész dobozzal, azért sok). A lényeg az, hogy hármat nyugodtan bekaphatsz. Én 48 mg-osat szedek most, jelenleg csak 1 darabot, de ha jobban görcsölök, felemelem az adagot.
2015. okt. 20. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
Bocsánat, elnéztem, Magne B6-ot szedek. De én is azt mondom, hogy hallgass a nőgyógyászodra. Szinte minden gyógyszerre rá van írva, hogy kismamák konzultáljanak az orvossal, kismamáknak nem ajánlott, vagy nincs adat, a gyártó ezzel védi magát.
2015. okt. 20. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem ha a 25 mg nem használ, akkor több sem fog. :( nekem a gyömbér többet ért, először én is b6-al próbálkoztam, 25 mg-al.


A kérdésre válaszolva viszont, elméletben nem tudod túladagolni mert távozik a vizelettel. Egyébként is tulvagy az első 12 héten, kétlem, hogy ártana bármit is.

2015. okt. 20. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%
Én időszakosan (hetente 2x) neurobion fortet szedtem, mert terhesség előtt is kellett naponta 1-2-t és közben sem mertem abbahagyni teljesen. Abban a B6 vitamin 200mg egy tablettában. Nem rosszullétre szedtem, nekem arra csak a kóla és a narancs vált be egyébként. Szerintem ha 50mg segít rajtad, akkor szedd nyugodtan ameddig szükséges. NEm marad a rosszullét már sokáig meg.
2015. okt. 20. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Nekem nem vált be.

Amikor napi 2-3 szemet vettem be, felerősödött a hányinger, bár a hányást elnyomta, így tovább szenvedtem.

Amikor napi 6-ot, akkor késő este olyan savanyú-keserű vmit okádtam (bocs, de az brutál volt....), h azt elképzelni is rossz. Utána órákig nem éreztem a nyelőcsövem, annyira marta a sav. Ez a b6-tól volt :/

2015. okt. 20. 23:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm a kedves válaszokat és különösen a biztatást! Nagyon örülnék, ha elmúlna hányinger!

Hányni szerencsére minimálisan került sor, viszont az émelygés egésznapos és iszonyatos intenzív "most jön" érzés.

Gyömbérteát iszok, hideg kólát szintén, mentolos cukorka, rágó mindig nálam van és korpovittal kezdem és zárom a napot.

Most a b6 az új reményem, mert a doki azt mondta napi 3x szedjem, hogy fenntartsa a hatást, de nem szeretnék tőle hányni :/

2015. okt. 21. 12:10

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!