Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » 2 hónapos terhesen ha kiközvet...

2 hónapos terhesen ha kiközvetítenek közmunkára, akkor köteles vagyok elfogadni?

Figyelt kérdés
(vagy fogadjam el, és max az orvosi vizsgálaton beszéljem meg az orvossal a dolgot?)vagy milyen lehetőségek vannak ilyen helyzetben?
2015. okt. 23. 12:22
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
100%
Ha egészséges vagy , és nem veszélyes a munkakör, miért ne mehetnél dolgozni? A terhesség nem betegség, hanem egy állapot. Másállapot az egyik elnevezése.
2015. okt. 23. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
85%

Nem, nem vagy köteles elfogadni. A segélyt se volt kötelező, amit abban a pillanatban még is vonnak majd.

Terhesen nem utcát seperni közvetítenek ki, hanem valami könnyű munkára.

2015. okt. 23. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
86%

Ha egészséges vagy miért is nem akarsz dolgozni? Más összetenné a két kezét ha terhesen munkanélküli lenne és kapna ajánlatot. Biztos nem kertet ásni fognak kiküldeni, hanem az állapotodnak megfelelő feladatot kapsz.

Aztán majd meg olvashatjuk itt pár hónap múlva a kérdést h milyen szemét az állam h csak GYESt ad....

2015. okt. 23. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
100%
Köteles vagy elfogadni a felajánlott munkát, különben ugrik a segély! Viszont ha terhes vagy, akkor küldenek orvosi alkalmassági vizsgálatra és ha ott közlöd, hogy terhes vagy és netán a nőgyógyász úgy ítéli meg, hogy veszélyeztetett lennél, vagy van olyan ok, ami kizárja azt, hogy munkát vállalj, akkor nem kapod meg az alkalmasságit és nem kell dolgoznod. De addig igen, el kell vállalnod. A terhesség nem betegség és olyan munka is van közmunka keretén belül, ahol nem kell semmilyen megerőltető munkát végezni!
2015. okt. 23. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
100%
Nem vagy beteg. Így dolgozni is tudsz.
2015. okt. 23. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
100%
lehet jobban is járnál főleg ha szülés napján ezzel biztosított leszel, mert most ez nem számít bele amin jelenleg vagy.
2015. okt. 23. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
63%

En 12 oras muszakban dolgoztam korhazban 8. honapig terhesen.


Nem vagy koteles elfogadni de a segelyt egybol megvonjak - jol is teszik !

2015. okt. 23. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
68%

Én hipermarketben dolgoztam terhesen osztályon árufeltöltőként. Szerinted?

Ha nem fogadod el a munkát, akkor törölnek a nyilvántartásból mint munkanélküli és elveszik az aktív korúak ellátását v. álláskeresési támogatást, ha kapsz. Plusz, ha jól tudom, akkor egy bizonyos ideig nem is regisztrálhatsz munkanélküliként.

Fogadd el a munkát és az orvosi alkalmasságin eldöntik, hogy dolgozhatsz-e.

2015. okt. 23. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:

Szia!

Nem kotelezhetnek ra mert terhes vagy! Attol kapsz segelyt! Viszont meg kell jelenni a csaladsegitobe.Onkormanyzatba mennj be es vigyel valami papirt arrol hogy veszelyeztetett terhes vagy. Ok kuldenek el a csaladsegitobe havonta egyszer beszelgetesre....ha meg igy van de ez nem biztos egy probat meger! Remelem tudtam segiteni.

2015. okt. 23. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:

ma 21:07

Egyáltalán nem arról van szó, hogy veszélyeztetett terhes lenne.

"normál" terhességgel pedig milliom kismama dolgozik különböző munkahelyeken.

2015. okt. 23. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!