Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Apasági nyilatkozat?

Apasági nyilatkozat?

Figyelt kérdés
Jól tudom, hogy kormányablaknál is meg lehet csinálni?
2015. okt. 25. 18:57
 1/10 anonim ***** válasza:
Minket a gyàmhivatalhoz küldtek. A kormànyablaktól :)
2015. okt. 25. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Engem először elküldtem az anyakönyvi hivatalba, hajadonsági nyilatkozatot kérni, ez a papír 30 napig érvényes. Utána kellett menni az önkormányzathoz, a nőgyógyász által kiállított igazolással (van erre egy formanyomtatvány) és ők vették jegyzőkönyvbe az apa nyilatkozatát.
2015. okt. 25. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
Hajadonsàgi akkor kell, ha voltàl màr hàzas. Legalàbbis itt.
2015. okt. 25. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
Ja és igazolàs sem kellett a terhességről, elég volt a kiskönyv, meg az irataink.
2015. okt. 25. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
Második vagyok. Nem voltam házas és kérték a nyilatkozatot. Valamint nem volt elég a kiskönyv. A múlt héten voltam.
2015. okt. 25. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Elvileg foglalkozik vele a kormányablak is, de nem nagyon szeretik, inkább elküldenek a gyámhatósághoz. Illetve az anyakönyvvezető is megcsinálhatja. Ezt a hajadonsági nyilatkozatot nem nagyon értem, hiszen úgyis lekéri az adatokat az ügyintéző a személy- és lakcímnyilvántartóból, ott látszik, ha valaki házas, nálunk legalább is ez a gyakorlat. És valóban az orvos által kiadott igazolás kell, ez jogszabályban rögzített tartalmi elem, nem elég a "kiskönyv".
2015. okt. 26. 08:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen :)
2015. okt. 26. 17:47
 8/10 anonim ***** válasza:
Érdekes, hogy helyenként mennyire eltérő a gyakorlat :) mi is 2 hete voltunk, én ìrtam h nem kellett sem hajadonsàgi, sem terhességi ig, csak kiskönyv. Én telefonon megkérdeztem mielőtt mentünk, hogy mit vigyek.
2015. okt. 26. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:

Nálunk nem fogadták el a kiskönyvet.. Igazolást kellett vinni a dokitól :)

Nem egyszerű :D

2015. okt. 27. 10:42
 10/10 anonim ***** válasza:
Mi bejegyzett élettàrsak vagyunk, ez a "hivatalos viszony" jogszabàly szerint apasàgot vélelmeztet, mint egy hàzassàg. De mondjuk ez sem érdekel senkit :)
2015. okt. 27. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!