Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Nyugodt szívvel szedhetem a...

Nyugodt szívvel szedhetem a gyógyszert, amit a háziorvosom felírt?

Figyelt kérdés
Meg vagyok fázva, és elmentem a doktornőhöz.Mivel a torkom nem tetszett neki, írt fel penicillin tartalmú antibiotikumot.(Amoxycillin)Azt mondta, ezt nyugodtan szedhetem.De akkor is...Úgy félek bevenni azt a kapszulát!De azt sem akarom, hogy elhúzódjon a betegség.Szegény Babucim!Még csak 13 hetes, de már kétszer kellett vele antibiotikum kúrát végigcsinálnom...El vagyok keseredve!
2010. márc. 18. 15:19
 1/6 anonim ***** válasza:
85%
Hogyha olyan antibiotikum, amit terhesek is szedhetnek, akkor nem gáz, bár én egy torokgyulladás miatt nem szedném be, nem csak terhesen, hanem amúgy sem. Ott kezdődik, hogy nekem attól mindig előjön a gombás fertőzésem, meg amúgy sem olyan jó a szervezetnek. Egy komolyabb gyulladás az más persze, de egy megfázást másképp is ki lehet kúrálni, főleg hogy ilyen fiatal terhes létedre már a 3. kura lenne.
2010. márc. 18. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Nem, ez lenne a 2. kúra.Szedhetik terhesek, hisz azért írta fel ezt.Valahol igazad van, de biztos oka volt annak, hogy felírta.Ha nem szedem, lehet elhúzódik, lesznek szövődményei, netán be is lázasodok.Azt nem akarom megvárni.De lehet, hogy mégsem fogom szedni.
2010. márc. 18. 15:30
 3/6 anonim ***** válasza:
51%

Nagyon sok kismama azon parázik, amin nem kéne (beszedje-e a felírt gyógyszert), azon meg nem parázik, amin kéne (bevegye-e a terhsvitamint).


http://www.gyakorikerdesek.hu/gyerekvallalas-neveles__terhes..

Egyrészt már túl vagy azon a koron, hogy fejlődési rendellenesség alakulhasson ki a babádnál (12. hét). Másrészt antibiotikum nem is okoz fejlődési rendellenességet. Van olyan terhes, akinek egész terhessége alatt szednie kell. harmadrészt meg a kismamák nagyon-nagyon tájékozatlanok. Pedig a gyógyszer be nem szedésével sokkal nagyobb károkat tudnak okozni, mint a beszedésével.


Ha az orvosod felírta, akkor beszedheted.

2010. márc. 18. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Szerintem megkérdezheted a nőgyógyászt is, ő biztosan tudja, hogy milyen gyógyszert lehet szedni terhesen, és milyet nem.

Saját tapasztalatból kiindulva nem bíznék 100%-ig abban, amit a háziorvos mond, de ez csak azért van, mert ismerem a körzeti orvost, akihez járok, és amíg egy kis náthával megy hozzá az ember, addig oké, de amint egyéb kérdések is vannak, már össze-vissza beszél. :-) De egyébként rendes, csak terhességet érintő kérdésekben nem biztos, hogy teljesen rá merném bízni magam.

2010. márc. 18. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%

Nagyon sok kérdést olvasni itt avval kapcsolatban, hogy megkérdőjelezik az orvost a gyógyszerrel kapcsolatban, nem merik beszedni, meg stb., és tapasztalatokat várna, hogy megnyugtassa magát, hogy más is szedte, és másnak se lett beteg babája, de az orvosban nem bízik. Pedig biztosan megvan az oka, hogy ő azt felírta, fontosabb volt, hogy elmulassza a betegséget, meg amúgy is olyan hatóanyagút választ, amiről tuti, hogy a terhesnek sem árt. Viszont abban egyet értek az elsővel, hogy nem biztos, hogy egy kis megfázás meg torokgyulladás indokolná az antibiotikum szedését. Főleg terhesen, mégha nem is árt a babának, akkor is a lehető legkevesebb gyógyszert kéne bevinni a szervezetbe. Én akárhányszor megfázom, és elmegyek dokihoz, mindig felír antibiotikumot, de én sosem váltom ki, mert anélkül is meggyógyulok annyi idő alatt, amennyi ideig a kúra tart. Most is terhesen meg voltam fázva, és öblögettem kamillával, teáztam, gőzöltem, és meggyógyultam mindenféle mesterséges szerek nélkül, annyi, hogy első este kicsit belázasodtam, és akkor bevettem egy algopyrint, az levitte, és ennyi, nem is kellett más.

Persze nem azt mondom, hogy sose vedd be amit az orvos felír, de a háziorvosok ilyenek, előszeretettel felírják, pedig az esetek 80%-ban szerintem nem lenne fontos. Persze te érzed mennyire vagy beteg, ha gondolod kérdezd ki a nőgyógyászod véleményét.

2010. márc. 18. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat!Az orvost nem akarom zavarni ilyennel, ki tudja, lehet, hogy szül:))De a védőnőt meg fogom kérdezni.Maximálisan bízom a doktornőben, és a gyógyszerész is mondta, hogy biztonságos, és mind a ketten nem tévedhetnek.De akkor is!Nagyon rossz érzés bevenni.Lehet, azt csinálom, hogy várok pár napot.Ha rosszabbul leszek, kénytelen leszek szedni, mert azt sem akarom, hogy komolyabb baj legyen belőle, és elhúzódjon hetekig.
2010. márc. 19. 07:41

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!