Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Kövéren mennyi az esélye,...

Kövéren mennyi az esélye, hogy megmarad a babám?

Figyelt kérdés
12-15 napja késik, és pozitív teszteket kaptam, sajnos kövér vagyok, félek, hogy elmegy a bébi, szerintetek?Van itt valaki aki hasonló helyzetben van, ill. volt és mégis egészséges a babája?
2010. márc. 18. 17:54
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Butus!! Mér menne??Úgy gondolod,hogy csak nádszálbélű nők szülnek? Ne emelgess,ne cipekegj,vigyázz magadra nagyon legalább a 12.hétig
2010. márc. 18. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Szia!Én 82 kilóval estem teherbe!És 156 cm vagyok!De tőlem sokkal vastagabbak is vannak a terhesgondozáson és tökéletesen egészségesek a babák!Nem hinném ,hogy azért mert túlsúlyos vagy elmegy a baba!Inkább ezek a rossz gondolatok,amiket el kéne hesegetned!Inkább örülj a Picinek!Talán egy picit nehezebb lesz kihordani,de ez sem feltétlenül igaz!Ne aggódj!!!!!!Ennyi a lényeg!!!Boldog babavárást Neked!Üdv:23 hetes kismama
2010. márc. 18. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
78%
Mennyi az a kövér?
2010. márc. 18. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
ugyan! de ha esetleg a tulsuly oka az, hogy a p[ajzsmirigyed nem megfeleloen mukodik, akkor azt kontrollalni kell. Voltal valaha pajzsmirigy vizsgalaton?
2010. márc. 18. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
74%

Ne félj, a túlsúly önmagában nem jelent akkora problémát a terhességnél, mint gondolnád. Persze ehhez az kell, hogy ne legyen más betegséged, tehát ne legyél cukros, legyen rendben az erek állapota, jól működjön a pajzsmirigyed, stb. Ha a túlsúlyon kívül van más probléma, az is kezelhető ( szinte minden kezelhető! ), csak időben kell az orvosnak tudnia róla.

Én 31 éves vagyok, első babával vagyok 27 hetes terhes, 101 kilorol indultam és teljesen egészséges mind a baba mind én.

Lehet hogy Nálad majd hamarabb végeznek vércukor terheléses tesztet, hogy megnézzék, nincs-e cukorbetegség. De ez egyáltalán nem velejárója feltétlenül a túlsúlynak. Az én cukrom pl teljesen normális.

És fokozottan figyelni kell a vérnyomásodra, ezt otthon magadnak is mérheted. Nekem az is rendben van, sőt, inkább alacsony.

Ezeket azért írom, hogy vannak a túlsúlynak veszélyei, de kis odafigyelés és lehet problémamentes a terhesség! :) És Nálad is így lesz, miért ne lenne így...???? Még véletlenül se sulykold magadba azt, hogy bármi baj lenne, mert azzal könnyen bevonzod a negatív dolgokat. Arra kell gondolni, hogy egy tündéri kisbaba választott Téged édesanyjának :)


Szóval nem fog elmenni a baba. Menj el orvoshoz, ha eddig nem voltál. Elküldenek rögtön UH-ra, s meglátod saját magad is, hogy minden rendben lesz.


Hány éves vagy egyébként?


Addig is boldog babavárást,

27 hetes kismama

2010. márc. 18. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
74%
Én 165 cm vagyok,95 kg-ról indultam,107el mentem "szülni"(sajna császáros lettem)A kisfiam 3800 gr és 56 cm lett.Sem a cukrommal,sem mással nem volt gond a terh. alatt.
2010. márc. 18. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
74%
szia !! ne aggodj én 125 kg vagyok 22 hetes terhes. nincs semmi gond csak vigyázz magadra pihenj sokat ne emelj ne cipekedj és ne nagyon hajolgass . nekem még azt mondta az orvossom az elején hogy ne nagyon hizzak arra figyeljek oda. nem is hiztam csak 1 kilot eddig. szoritok!!!!!!
2010. márc. 18. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
100%
Ne félj, ne aggódj, a testalkatnak ebben semmi szerepe!!! A terhesség alatt is csak azt kell figyelni, hogy alatta ne hízz többet kb. 15 kilónál, de a védőnőt vagy dokit nem érdekli, hogy milyen alakú volt a nő teherbeeséskor!
2010. márc. 19. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!