Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » 4kg súly felett született...

4kg súly felett született anyukák, mekkora lett a babátok? Azt tudni, hogy apuka mekkora volt?

Figyelt kérdés
2015. nov. 4. 19:51
 1/8 A kérdező kommentje:
Légyszi olyanok írjanak, akik 39-40. hét körül születtek és a baba szintén.
2015. nov. 4. 19:51
 2/8 anonim ***** válasza:

Harmadik gyerekem 4090g-al született 41+6-ra.

Apuka vékony magas, én vékony és alacsony.

Igaz, terhességi cukrom volt, de diétával rendben ment.

162 cm vagyok és 48-50 kg.

Mindenki csak pislogott.

A baba alig fért el bennem, és nagyon nyomott már az utolsó hetekben fekve nem tudtam oldalt váltani, mert ahogy a hátamon átgördültem, "kilapultak a belső szerveim".

Szülés előtt UH-ra kellett mennem, és mivel ebéd utánra kaptam időpontot, "tele" volt a gyomrom, a bordámon kívülre nyomódott olyankor. A szonográfus meg nyomta ezerrel és kérdezte, hogy mi az, és miért nem látja a babát?

Így utólag mosolygok már rajta, de akkor úgy éreztem, elpusztulok.

2015. nov. 4. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Mindketten időre születtünk, az Uram - ha jól emlékszem - 3,65 kg volt, én kereken 4 kg, a gyerkőcünk pedig 40 hét 2 napra 4,15 kg súllyal érkezett.
2015. nov. 4. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
53%

Ja, most esett le nekem, hogy mit szerettél volna kérdezni.

A születési súly ilyen módon nem öröklődik.

2015. nov. 4. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Én 4,2 kilóval születtem 41 hétre, a férjem 3,3-al vagy 37 vagy 38 hétre, a fiúnk 3,5-el a kiírt napon.
2015. nov. 4. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Férjem 5 kilóval született és 59 centivel. Én teljesen átlagos voltam.

Kisfiam 40+2 4400 gramm és 56 centi. Egész terhesség alatt két héttel nagyobbnak mértékben.

A kistesó 38 hétre született 4200 grammal és 55 centivel kislány.

Nekem többen is azt mondták a genetika sokat szerepelt ebben.

2015. nov. 4. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Nekem mind a két gyerekem 5kg felett született. Az első 37. a második 40. hétre. 62 és 60cm-rel. Az apjuk ágán "örököltem" a méretüket. Náluk a családban több 5kg körüli és feletti baba is volt. Nálunk csak 4200g volt a legnagyobb gyerek korábban.

Cukrom tökéletes volt, terhesvitaminnal sem tömtem magam soha, a második terhességnél már külön figyeltek rá, hogy nagy baba lesz-e megint és be is jött, szóval valamennyire öröklődik. Meg is kaptam a kórházban, hogy lám az apuka tudta milyen asszonyt kell választani a gyerekeihez, hogy meg is tudja szülni :D

2015. nov. 4. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Én ugyan csak 3900 grammal születtem, de a 38. héten. A férjem és az ő ágán mindenki 3 kg körüli súllyal jött világra. A lányunk is apja fajta lett, 3030 grammal jött világra a 39+4 héten.Ezek szerint nálunk az apai gének határozzák meg a születési súlyt. (Lett volna még egy lányunk,de sajnos meghalt a 33. héten. Addig azonban hajszálra úgy növekedett, mint a nővére. Mondta is a genetikai UH-t csináló orvos, hogy látszik, hogy testvérek lesznek...)
2015. nov. 5. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!