Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Van valakinek tapasztalata a...

Van valakinek tapasztalata a Maternityben való szülésről az elmúlt 1-2 évből? Minden érdekel!

Figyelt kérdés

Oda járunk a rendelő részre terhesgondozásra, és elégedett vagyok. Az érdekelne, hogy a kórház rész milyen, milyenek pl. az ápolók, a csecsemősök?


Februárban szülök ott, van választott dokim is.


Aki ott szült, a férjének/élettársának milyen szerepe volt abban a pár napban, míg benn lakott veletek? Együtt mentek a babafürdetések, babaetetések?


Milyenek voltak a felnőtt ételek?


Mennyire figyelt rátok a személyzet oda igazán?


De minden más is érdekel!:)



2015. nov. 20. 18:19
 1/6 anonim ***** válasza:
82%
Szia.Egy éve szültem ott kérésre,császármetszéssel. Mindenki kedves és udvarias és szakmailag is tudja a dolgát.A férjem is bent volt velem 2 napig és mindenben segített,ami nagyon jól jött,mert én még nem nagyon tudtam ugrálni.Fürdetés másnap volt,a csecsemős nővérek fürdették a babát.A kaja finom és bőséges,bár nekem császár után csak kímélő járt.Szinte mindent adtak,vinni semmit sem kell.Remélem,tudtam segíteni.
2015. nov. 21. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm! Igen!:) a honlapjuk elég informatív, csak gondoltam, személyes tapasztalatot szívesen hallgatnék, örülök, hogy írtál. Ki műtött?
2015. nov. 21. 14:06
 3/6 anonim ***** válasza:
83%
A főnök,dr.Papp Zoltán.Ráadásul császár közben derült ki,ki kell venni az egyik petefészkemet,petevezetékkel együtt,daganat miatt. Hálistennek,jóindulatú volt. De mindezért nem kértek plusz pénzt.Bár úgy látom,azóta már a honlapjukon ki van írva,hogy a szövődmények ellátása nincs benne a szülési csomag árában.Nem lett volna annyi pénzünk,hogy azt kifizessük.
2015. nov. 22. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%

nekem nagyon vegyesek maradtak az érzéseim a kutvolgyi klinikaval kapcsolatban...


pozitiv:

- maga a prof.

- a személyzet donto tobbsege kedves (tenyleg cask 1-2 embert leszamitva)

- szobak kenylmessege (bar most a korhaz felujitasa miatt nem lehetett aludni, es el kellett huzni a fuggononyket, mert a munkasok az ablakok elott jarkaltak)

- szemelyzet turelmessege


negativ:

- nem szoltak idoben a valasztott orvosomnak, igy az ugyeletesnel szultem )megjegyzem, nagyon kedves szuleszno volt, es ezt tulajdonkeppen nem bantam annyira)

- a szulest kovetoen az orvosok "nemtorodomsege"

- ki-be jarkaltak a szobaban, jottek megcsinalni a kavegepet peldaul (utcai cipoben!!!), ami a javitast kovetoen tobbet nem mukodott (ez adja a vizet is peldaul), igy ki kellett jarkalni forro vizet kerni teahoz vagy kavehoz, ami elegge kellemetlen, hiszenm neha 20 percig nem volt senki ott.

- gyerekorvos nem mindig tartozkodik az osztalyon (peldaul vasarnap egyaltalan nem volt; ami azert az ujszulott reszlegen, valljuk be, iszonyat fura!!!!!!)

- munkasok, reggeltol estig hangosak (kiveve hetvegen)

- szulest kovetoen (reggel 6kor) nem volt szabad szoba, igy a szuloszoban "varakoztunk" delig. Addig megjegyzem le is tojtak minket. meg egy kis agyat sem hoztak a babanak, ott fekudt vegig a kezemben, szuloagyon a kb 10 nm-es szuloszobaban. Mellesleg, amikor rakerdeztunk, hogy mire varunk, es mikor kapunk szobat, azt feleltek, hogy "MÉG MA"

- az étel szerintem eléggé korhazi menzas, de eheto. A neni, aki behozza nagxon aranyos, figyelmes, naponta 5-7szer kertem uj teat, minden alkalommal nagyon szivesen hozott. Figyelt arra, ha esetleg valaki vegetarianus stb.


nekem mondjuk a terhesgondozas alatt is voltak "problemaim":

- nagyon, de nagyon sokat kellett varni. mindig!

- nem talaltak pl. a streptococcus eredmenyet, keresre sem ismeteltek meg mondvan, hogy meglesz. Na most szuleskor sem let meg, igy kaptunk a babammal antibiotikumot.

- az egyik verveteles nagyon nem volt kedves. en elegge ajulos vagyok, mindig kertem, hogy had fekudjek le, de azt mondta, hogy most ne legyek rosszul, uljek le, o siet.


Akik viszont tenyleg nagyon kedvesek voltak: ugyeletes szuleszno, csecsemosok, konyhas neni, recepcios, ugyeletes dr. Es hat persze a prof.


Osszessegebn nem bantam meg, hogy ott szultem, es halas vagyok minden segito orvosnak, szemelynek. Meg mindig jobb, mint allami korhazban, de azert nagyon nagyot csalodtam. Sajnos Magyarorszagon nincs mas, a kozepreteg szamara is megfizetheto intezmeny, ami hasonlo szolgaltatasokat tudna nyujtani. Ezert is sajnalom, hogy ezek tobbsege nem valosult meg. Ha most ismet valszthatnek, hol szuljek (elso babamat Janos kh-ban, masodikat maternity szultem) - nagyon, de nagyon meggondolnam.


Ha erdekel mas is, nyugodtan kerdezz, vagy irj privit.

2015. nov. 22. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%
* bocsi a hibakert, en nagyon utalom, ha valaki nem tud helyesen irni, de ez a hulye gep atjavitotta. En pedig nagyon siettem, le szerettem volna irni a tapsztalataimat, amig fel nem ebred a pici, ezert at sem olvastam...
2015. nov. 22. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

Nekem főként az tetszik benne, hogy minden úgy van, ahogy szeretném. És lehet mondani, hogy mert fizető ügyfél vagyok, de a korábbi nőgyógyászom 200-at kért volna a szülesztésért államiban, és semmi se járt volna hozzá...


Szerintem azzal tisztában kell lenni, hogy ez Magyarország, nem tudsz annyit fizetni, hogy maximális figyelmet kapj.


Amit a terhesgondozásról írtál, nagyon érdekes volt. Én nem náluk csináltatom a vérvételeket (háziorvosom írja ki vagy Centrumlab), de láttam, hogy milyen mufurc a vérvételes nő. Bár mi mindig pontosan kezdünk, nem tudom, biztosan szerencse.


Tetszik, hogy tiszta játszma, mindennek ára van és adnak utána számlát (egészségpénztárra tökjó pl.).


A kórházi részt megnéztük nemrég, várom, hogy megtapasztaljuk, milyen ott lenni. A férjem tuti kiállt volna az ablakba üvölteni a munkásokkal, ha hangosak:D


Neked az alap szülési csomagod volt, nem az 1 milliós, ugye, hanem az 500.000-es? választott orvosod volt máshonnan vagy onnan volt?


voltak rejtett költségek a végén? ettől bevallom, félek...

2015. nov. 22. 18:06

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!