Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Májusban szülő kismamák,...

Májusban szülő kismamák, mennyire foglalkoztat már a szülés gondolata? Van aki Edá-val szeretne szülni?

Figyelt kérdés
Én május közepére várom a kislányomat,már nagyon izgulok,mi lesz hogy lesz,el sem tudom képzelni mi vár majd rám.Szeretnék fájdalom csillapitással szülni majd,már beszéltünk erről az orvossal,tudom sokan nem értenek ezzel egyet,kiváncsi vagyok ki hogy áll ehhez a kérdéshez.
2010. márc. 20. 20:39
 1/10 anonim ***** válasza:

én júni elejére vagyok kiírva, második baba, nem parázok, várom már, nincs semmi panaszom.

Nyilván fájni fog, de nem kérek érzéstelenítést, ez a nő életének része, plusz, ahogy nyomod ki az már nem is fáj, az már szuper érzés.

Ráadásul ahogy kibújik, el is felejtesz minden rosszat..

Én nem akarom kihagyni ezt az érzést.

2010. márc. 20. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
május közepére várom a kislányomat.minden nap gondolok a szülésre,próbálom elképzelni h milyen lesz,mennyire fog fájni,könnyű lesz e vagy nehéz,sokáig fog e tartani vagy hamar meglesz a babám?meg h egyáltalán h fog kezdődni?már nagyon várom,de egyben nagyon félek is tőle.semmiképpen nem fogok fájdalomcsillapítást kérni,nem azért mert mártírkodni akarok,hanem mert ez az élet rendje.ez a természetes.régen sem volt fájdalomcsillapítás.
2010. márc. 20. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
Én is május közepére várom a bébit. Második baba, egyenlőre azon parázok, hogy a lányomra vigyázzon valaki és a férjem is ott legyen. Én az elsővel sem kértem érzéstelenítőt, most sem fogok. Bár az elsővel amikor már azt mondtam nem bírom, akkor közölték, hogy mindjárt meglesz és valóban kb 20 perc múlva megszületett a lányunk. Most is lányt várunk.
2010. márc. 20. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
Majus vegere varjuk a kisfiunkat. Nem tudom meg, hogy kerjek-e eda-t. Van 2 lanyom, az elsot fajd. csill. nelkul szultem, a masodikat eda-val, ami semmit nem hatott.
2010. márc. 20. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

Sziasztok! Május 20-ra várjuk a babát, kisfiú. :) Sokat agyalok a szülésen. Beszéltünk erről az orvosommal, mondta, hogy ne féljek, nem fogja hagyni, hogy szenvedjek, van fájdalomcsillaptás, és különben se tartja humánusnak 8 óránál tovább vajúdni a kismamát, főleg, ha nagyon nehezen megy a dolog.


Épp ma került szóba, hogy vajon hogy fog kiférni az a pici baba, aki ahhoz mérten, hogy hol kell kiférnie, nem is olyan kicsi. Továbbá elgondolkodtam, hogy vajon mi van ha összekakálom magam, vagy mondja a doki: "most nyomjon anyuka" és egy nagy hosszú pukit kap az arcába. Állítólag ilyenkor nem foglalkozik vele az anyuka, se senki de én most igen.


Egyébként a fájdalom részétől nagyon félek, ugyanis amikor annak idején megjött, görsöltem, de olyannyira, hogy elment minden erőm és elájultam.Na ez nem hiányzik ott a szülőágyon, félek mi van, ha ennyire alacsony a fájdalomküszöböm és nem tudom megszülni a babát hanem beszorul vagy valami.

2010. márc. 20. 23:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Én május 8.-ra vagyok kiírva, és én is mindennap gondolok a szülésre, vegyes érzelmekkel! Várom is már nagyon, hogy meglegyen a babánk, de félek is a szüléstől! Szerintem én fogok kérni fájdalomcsillapítót (nem EDA-t, mert abban a kórházban nincs, ahol én fogok szülni), de beszéltünk erről az orvosommal, és van még egy pár lehetőségem.
2010. márc. 21. 05:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Szia én május 15-re vagyok ki írva,sokat gondolok a szülésre.Mindenképp kérek fájdalom csillapítót,tudom mijen a szülés,második baba.Tiszta hülyeségnek tartom hogy mindenképp szenvedni kell.Boldog baba várást és könnyű szülést!
2010. márc. 21. 08:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat,én még nem szültem,de úgy vagyok ezzel,és az orvosom is ezt mondta hogy a szülésnek nem feltétlen a nagy fájdalomról kell szólnia.Nagyon félek tőle,remélem a fájdalom csillapitó tompitja majd valamennyire.Boldog babavárást,és könnyü szülést kivánok mindenkinek!
2010. márc. 21. 08:46
 9/10 anonim ***** válasza:
Én május végére vagyok kiírva a negyedik babával. Mostmár egyre többet gondolok a szülésre. Eddig mind a hármat EDA nélkül szültem, és mivel jó nagyok voltak, és gyorsan születtek meg, hát, nem volt éppen fájdalommentes a szülés. Sokan dícsérték már az EDÁ-t az ismerőseim közül, ezért -negyedik szülés ide vagy oda- bevallom, megfordult már a fejemben, hogy mi lenne, ha most kérnék... (Bár a végén szerintem nem fogok. A doki úgyis azt fogja mondani, hogy ha hármat szültem anélkül, ne erőltessem. Pedig jó lenne egy könnyebb -vagyis kevésbé fájdalmas- szülés!)
2010. márc. 21. 09:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Mi május 11-re várjuk, kisfiú. Mivel apás szülés lesz, mennünk kell tanfolyamra. Ott megmutatták a szobát, ahol lezajlik a szülés. Mindegyikben van kéjgáz, amit a CTG segítségével lehet jól adagolni, elmagyarázták, hogy mikor kell szívni. Ha az nem hat, akkor adnak másik fajta érzéstelenítést. Szerintem én a gázt kipróbálom, mivel ha nem kell, akkor nem szenvedek. Pedig elég nagy a fájdalom küszöböm. Eddig akárkivel beszéltem személyesen ebben a témában, mindenki azt mondta, hogy attól még fáj, hogy nagyszerű érzés, hogy megvan a baba. Nem attól leszek nem leszek hős, hogy kérek fájdalomcsillapítót. Azért a 3. évezredben élünk és azért találták fel ezeket a dolgokat, hogy nekünk jobb legyen.
2010. márc. 21. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!