Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Fogamzasgatlo mellett teherbe...

Fogamzasgatlo mellett teherbe estem. Mik a lehetosegeim?

Figyelt kérdés

Hallgato vagyok meg, jovore diplomazom.

Parom allando munkahellyel rendelkezik.

Az ido es a penz a problema, a kello erzelmek (szerelem, babavaras) meg vannak.

Nincs gyuru az ujjamon.

Nem a valaszok alapjan szeretnenk dontest hozni, csak kivancsisagbol: ti mit tennetek?

Megtartas, muvi megszakitas, orokbeadas?

Hat hetes vagyok, hogy a sziv elkezd-e verni, az egy het mulva derul ki. :)

22 evesek vagyunk mind a ketten.

Koszonom a valaszokat!



2015. nov. 28. 17:28
1 2
 1/11 anonim válasza:
82%
Biztos hogy nem adnám örökbe mert később nagyon bánnám hogy megszületett és nem tartottam meg. Akkor már inkább elvetetném az elején, amikor még nem olyan szoros a kötődés. Azért kilenc hónapig együtt élni egy babával a hasban... Utána már biztos nem tudnék megválni tőle.
2015. nov. 28. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
94%

Ha jövőre diplomázol, akkor meglesz a diplomád még szülés előtt, nem?

Hol éltek? Együtt a pároddal vagy szülőkkel? Dolgozol?


Igazából azok a lehetőségeid, amiket felsoroltál: örökbefogadás, abortusz vagy felnevelitek a pároddal.

2015. nov. 28. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
77%

A terheségmegszakítás igen negatív hatással van a legtöbb kapcsolatra, ezért azt csak akkor támogatnám (elvileg), ha a pár nem jön ki egymással - mert akkor nincs, ami elromoljon, ezenkivül egyedül, társ nélkül nagyon nehéz eg gyerekkel.


Az örökbeadást szintén nem tartpm optimumnak, sem a gyereknek, sem a szülöknek nem jó lelkileg. A szülöknek állandóan ott lesz a fejében, hogy valahol van egy gyerekük, és mi lehet vele, a gyereknél meg még orssszabb, mert ott általában az marad benne, hogy nem kellett a szüleinek, ezért értéktelen valaki. (Ha utánaolvasol akár itt is, nagyon sok ilyen téma van)


A gyereket megtartani nem egyszerü, ha a pénz kevés. DE a gyerek mellett lehet tovább tanulni is - egy félév halasztással, el lehet kerdeni mellette dolgozni, vagy továbbképezni magát az anyának, szóval ezzel még nem vág el semmilyen lehetöséget. A pénz meg kérdés, hogy mennyire probléma: most sem elég arra, hoyg lakást/kaját megvegyetek, vagy csak a gyerekre nem sok jutna egylöre? Mert az utóbbi esetben ez csak javulni fog: ha mindketten tudtok dolgozni, akkor jut, amire kell. Egy gyereknek kezdetben nem sok minden kell (ellentétben az általánosságban hallható véleményektöl), sok minden, ami szükségesnek van feltüntetve, fölösleges, és ami meg tényleg kell, azt nagyrészt be lehet szerezni kedvezöbben, ha használt dolgokat vesztek.


A gyürü-kérdés meg nem feltétlen lényeges, a kapcsoalt fontosabb. De ha neked számít, akkor még van rá idö.

2015. nov. 28. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:

Ugy ertettem jovo tanevben vegzem, tehat amikor a baba egy eves lenne. :)

Orokbefogadast elso korben elvetettuk.

Nekem van sajat lakasom, paromnak nincs. Viszont neki van allando munkahelye, amivel meg en nem rendelkezem. Tamogatasoknak utana neztunk, de nem segelyekbol szeretnenk eltartani. Egyutt elunk mar, de meg korai lenne szerintunk egy baba.


Hogy erted kedves valaszolo, hogy rossz hatassal lenne a megszakitas a kapcsolatra? Az allando ido es penz hiany is lehet tonkretenne.


Munka nem tudom mennyire johet szoba, nehez egyetemre jarok sok elmeleti es gyakorlati oktatassal jar, a harom egyutt mar biztos nem menne.

Bar van par csoporttarsam, akiknek mar van gyermekuk, es csuszas nelkul maradtak az egyetemen!


Kedves utolso, nagyon hasznos valaszt adtal. :)


Koszonom az eddigi valaszokat, varok meg!

2015. nov. 28. 17:59
 5/11 Bella169 ***** válasza:
90%

Ha nappalin tanulsz jár a diplomás gyed 1 évig. Ez kb hetvenpár ezer forint netto. Pontossan nem tudom mennyi. Plusz a családi pótlék 12200.

A baba egy éves korától lehet gyed mellett dolgozni. Igy mikor neked lejár a gyeded nem gyest igenyelsz hanem elmegy a parod gyedre. Az a fizuja 70%a a pici 2 éves koráig. Utánna még egy évog jár gyes.

Tehát ennyivel lenne több a bevétel.

Én megtartanám.

23 vagyok. Most 3 hónapos a kislányom és 3 félévem vam hátra az egyetemből. Annyi a különbség hogy mi terveztük a babát a férjemmel.

2015. nov. 28. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
76%

Úgy érzem, te már a megtartás mellett döntöttél, és a helyedben én is így tennék.

Nyilván nem az ideális alkalom a gyerekvállalásra, na de távol van a rossz körülmények közé vállalástól is, anyagi és egyéb téren.

2015. nov. 28. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
100%

a gyűrű manapság nem szükséges, de ha nálatok számít, akkor még azt is megtehetitek.

az, hogy van saját lakásotok, már nagyon jó kezdet.sokan albérletbe terveznek babát.

ha a párod támogat, és besegít a költségekbe, akkor szerintem nem kérdés. a diplomás gyedhez nem értek, de érdemes lenne utánajárni, hogy jogosult vagy-e rá.

az egyetemen a baba születése után halasztanod kellene vagy átmenni levelezőre.

2015. nov. 28. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
100%
Nos, te most nem dolgozol, nem viszel haza pénzt, megéltek abból, amit a párod keres, ha jól értem. Ha babád lesz, minimum kapsz gyest, családit, a párod igényelhet családi kedvezményt. Ez kb 47ezer forint, bőven elég a babára egy hónapban. Szóval anyagilag nem jönnétek ki rosszabbul, csak csúszna egy évet (vagy annyit se) a diploma és a munkavállalás. Gyűrűm meg nekem sincs, pedig négy kislányt szültem a páromnak. Ha mindketten szeretnétek, vágjatok bele. Szívesen adok babaholmikat is:)
2015. nov. 28. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
100%

Lakhatás megoldott, párodnak van munkája, te kaphatsz diplomás Gyedet, amúgyis szeretnétek gondolom később gyereket, én megtartanám. Nem vállalnám be, hogy később akár pici esély is lehessen arra, hogy ne lehessen gyerekem, illetve abortusz után, ha valamelyik fél akárcsak tudatalatt is ellene volt, elég gyakran szétmennek a párok, szerintem erre gondolhatott az egyik hozzászóló is.

Olvastam, hogy 7 hetesen már sok minden érzékelnek, pl. dokumentálva van, hogy menekülnek a tű elől.. 9-10 hetes ultrahangon már össze-vissza kalimpálnak, egészen babaformájuk kezd lenni. Mondjuk én úgy vagyok vele, hogyha etetni, ruházni, tetőt tenni tudok a feje fölé, és egészségügyi akadály sincs, akkor nem tudnám a saját gyerekem elvetetni.

2015. nov. 29. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:

Koszonom szepen a valaszokat mindenkinek!

Amire nem nagyon tertetek ki, hogy ennyi gyogyszer mellett egeszseges lenne-e. Nyilvan elore nem lehet tudni, de nem eltunk babavaro eletet. :/

Ezert is kerdeses ennyire meg.

Nem tudom ki hogy van vele, de nem szeretnem ha a babank nem lenne egeszseges.

2015. nov. 29. 13:18
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!