Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Ment már valaki a Várandósgond...

Ment már valaki a Várandósgondozási (kis) könyvben levő beutalóval laborba vagy orvoshoz? Elfogadták?

Figyelt kérdés

Van a Várandósgondozási könyv (új, nagyalakú) 13. oldalán egy Beutalósorozat, amelyet alul aláírt a háziorvosom és le is pecsételt.


Van a táblázatban egy ilyen rublika ("C"): orvos/intézmény, aláírás, időpont, pecsét. Ezt a labor/doki tölti ki, vagy a háziorvosnak kellene ezt is lepecsételni?


És a labor/orvos elfogadta nektek ezt a fajta beutalót, ami a kiskönyvben van?


25 hkm



2015. nov. 30. 08:26
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Az én nődoki mindenre adott külön beutalót, kivŕve az utolsó trimeszteri vérvételre. Elméletileg el kell fogadják, hiszen ezt ezért találták ki. Pont ezt mondta a védőnőm is, hogy emiazt nem kell mindenhez külön beutaló. Nődoki-háziorvos-védőnő aláírás pecsét kell rá.
2015. nov. 30. 09:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Igen, az van rajta.:) Köszönöm a választ! Eddig én vagy magánba mentem, vagy pedig a háziorvos adott beutalót külön, de gondoltam, miért ne próbáljam meg a könyvvel.
2015. nov. 30. 09:14
 3/7 nünü87 ***** válasza:
100%
Én mindig azzal megyek. Nekem elfogadták. Én úgy csinálom, hogy kérek időpontot a kórházi vizsgálatokra és azt a védőnővel beíratom abba a rublikába ahova kell.
2015. nov. 30. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Persze. nyíregyházán azzal kell járni. Az első "négyampullás" vérvételre talán 2 példányban kellett vinni fénymásolva, a vércsoport-meghatározáshoz külön adott beutalót a háziorvosom.

Most a vércukorterhelésre is azzal kellett mennem, megint fénymásolnom kellett.


A kiskönyvbe csak az eredményt írják be.


Érdekes, hogy máshol nem így van.


25h km

2015. nov. 30. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

Én magánban intézem a dolgokat (vércukormérésre pl. itt az SZTK-ban nem engednek citromot, a védőnőm mondta, hogy semmiképp ne oda menjek, főleg, hogy magánban 2500-ért megvolt), csak a teljes vérképekre járok az SZTK-ba.


De az első trimeszterire a háziorvosom adta arra a beutalót, mert akkor még nem volt kiskönyvem. Most már van, ezért kérdeztem itt rá, hogy elfogadják-e.

2015. nov. 30. 16:27
 6/7 anonim ***** válasza:
Nekem is magánorvosom van, de a vérvételekre a kórházba kell járni, a Szülészetre. Nekem engedték a citromot ott, és így is jó lett az eredményem. Igaz, nem igazi citrom volt, hanem citromlé, bolti. A labortesztek így ingyen vannak, csak az uh-ért, meg a vizsgálatért kell fizetnem a magánrendelőben.
2015. nov. 30. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
úgy értettem, hogy magánlaborban (nem sztk-ban)
2015. nov. 30. 18:33

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!