Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » 8 hetes terhes vagyok de...

8 hetes terhes vagyok de teljesen tanácstalan hogy mit csináljak?

Figyelt kérdés
Röviden a helyzetem:2éve vagyunk együtt a párommal,hónapokon keresztül próbálkoztunk a babával,össze is jött. 5hetes voltam mikor kiderült.Hozzáteszem a páromnak az előző kapcsolatábólvan egy 6éves fia.Mikor közöltem vele a hírt,abba a percbe ledermedt,bepánikol,s 3hete csak azzal bánt h neki nem kell a gyerek. Beszéltem rokonaival,ők csak azt mondják fél,mert már egyszer megégette magát,persze én legyek a megértő stb. de engem meg napi szinten bánt neki nem kell. Fogalmam sincs mi a jó döntés,megtartsam e vagy nem?
2015. dec. 5. 10:33
 1/10 anonim ***** válasza:
38%

hónapokon keresztül próbálkoztunk a babával,össze is jött. 5hetes voltam mikor kiderült.

Elég szélhámos a párod!

Ha egyszer tervezet volt akkor most mit panikol??

Talán itt érzelmileg ingott ő meg,benned nem biztos hogy akar e egy életre.

En ezt beszélem meg inkabb.

Hisz nembedekeztetek tervezett volt a baba....es hogy sikerult már nem is tudja mit akar.



Te viszont ha elveteted a babat es mellére maradsz akkor te is buta döntést hozznal meg!

Ha elveteted akkor a parodat is hagyd el!!

Egyebkent megtartanam hisz te is ugyanugy akartad!

2015. dec. 5. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
40%

Hát ha egy tervezett babánál egyáltalán megfordul a fejedben, hogy elvetesd, akkor te sem vagy különb a "párodnál", hisz te sem gondoltad át eléggé!


Felnőtt nő úgy vállal gyereket, hogy akár egyedül is vállalni tudja, és itt nem feltétlenül arra kell gondolni, hogy "mi van, ha elhagynak", lehet betegség, baleset...


2 éves, még "gyerek-korú" kapcsolatba hiba volt már hónapok óta próbálkozni, de ez már nem változtat a helyzeten.


Ha egyedül nem kell a gyerek, gyorsan jelentkezz abortuszra, mert kifutsz az időből, a "párodra" nem alapozhatsz.

Persze van, aki csak pillanatnyilag "tojik be" a helyzettől, de nem hinném hogy itt erről van szó.

2015. dec. 5. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
30%
Nem szülnék ilyen embernek. Most mindjárt jönnek akik megmondják a tutit, de egyedül egy gyerekkel szívás az élet. Ismerkedni sem fogsz tudni, a pasi meg majd éli az életét. Én szakítanék, keresnék egy megbízható férfit, akivel gyereket vállalnék.
2015. dec. 5. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
50%
Az én párom is így viselkedett, nehéz volt az a hónap. Gyakran sírtam miatta, igaz mi nem terveztük, és azt mondták nekem meddő vagyok, hozzáteszem csak egyszer nem védekeztünk. Párom azzal bántott hogy nem is vagyok meddő, én így csaltam tőrbe őt, és ha meg akarom tartani költözzek anyámékhoz. Én kitartottam a baba mellett, már akkor imádtam a kis lurkómat. Természetesen ezek csak szavak voltak a szájából, nem akarta egy percig sem, hogy elhagyjam őt, és én se akartam elmenni, bár nem szóltam hozzá. Kb 4 hétig tartott ez a huzavona, mikor egyszer elkezdett zokogni letérdelt elém és megkérdezte, megtudok e bocsájtani neki, ő is szeretné ezt a babát, csak fél. Akkor láttam először sírni 7 év alatt. Fura de legbelül tudtam hogy így érez és át fogunk lendülni ezen. Azóta nem telik el nap hogy ne beszéljen a pocaklakóhoz, és ne adjon a hasamra puszit. Remélem a végén nálatok is rendeződik a helyzet és olyan boldogok lesztek mint mi! :) 25h. km.
2015. dec. 5. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
tartsd meg mindenképpen. ha már terveztétek is, akkor nehogy már megöld. amúgy meg mondd meg a párodnak, hogy lehet félni, meg aggódni hogy mi lesz, de ez gusztustalan, amit csinál. ha nem változik, hagyd ott. hány évesek vagytok?
2015. dec. 5. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
82%

Egy baromi jó tanácsot adhatnék?


Ne jeleztesd ki a neved.

Rád lehet keresni facebookon.

2015. dec. 5. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
40%
Majd írd meg mi lett! Nekünk sokat segített a családsegítő is. A hölgy nagyon rendes volt, támogatott engem, elmesélte a páromnak, mit is kér tőlem. Kikérdezte őt mint egy pszichológus, és sok mindenre fény derült ekkor, pl hogy párom is akarja azt a babát.
2015. dec. 5. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
49%

4-es, bocs, de majd akkor örülj, ha már meglesz a gyerek és nem lépett le mire féléves lett.

Nem a "babavárásodat" akarom elrontani ezzel, de aki négy héten keresztül képes kínozni a párját...

2015. dec. 5. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim válasza:

Ebben nem adhat senki tanácsot, neked kell érezned kedves kérdező. Üljetek le, próbáljátok megbeszélni a dolgot a pároddal. Ha nem megy, te tudod hogy állsz anyagilag, fel tudsz e nevelni egy gyereket egyedül.


Utolsó nem kéne ilyet mondani egy kismamának. Akárkit elhagyhatnak, nem te fogod eldönteni, lehet hogy pont ők lesznek az álomcsalád.

2015. dec. 5. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Végül mi lett?
2020. okt. 8. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!