Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Az én esetemben mi/mik fognak...

Az én esetemben mi/mik fognak nekem járni? Miket kell szülés előtt elintézni, és miket a szülést követően.

Figyelt kérdés

Munkanélküliről fogok menni szülni. December 31-ig volt egyhuzamban 4 év munkaviszonyom, de már az évre nem hosszabbítottak szerződést.

Így is jár nekem a Gyed? És miket vehetek igénybe?Mikor és hogyan kell igényelnem?


2010. márc. 22. 14:08
 1/5 anonim ***** válasza:

Szia!

A kérdés az, hogy a "munkanélküli" mit takar?

Álláskeresési járadék idejébe vagy már az álláskeresési segélybe fogsz szülni?

Ha a járadékba, akkor azt kell tenned, hogy szünetelteted a járadékot, megigényled a tgyást az oep-től (összege a járadék alapjául szolgáló jövedelem 70%-a). Ez 168 napig jár, utána vissza kell menned járadékra, majd pár nap után megint szüneteltetni kell és igényelni a gyed-et (szintén oep, szintén a járadék alapjául szolgáló jövedelem 70%-a, max. a mindenkori minimálbér kétszeresének a 70%-a).

Ha a segélybe akkor az van, hogy sajnos az állami szervek által kiadott tájékoztató füzetek eltérően fogalmaznak: egyik szerint nem jár semmi, más szerint jár. És sajnos még az is ott van, hogy ahány ügyintézőhöz mész, annyi választ fogsz kapni :(

Egyedül a tgyást lehet szülés előtt 28 nappal igényelni, menete az, amit már leírtam.

2010. márc. 22. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Az álláskeresési járadék időtartamát a ledolgozott idő után számolják? Mert én 4 év után kaptam 270nap körül. Gondolom ezután menne át csak segélybe, nem? Vagy hogy is van ez?
2010. márc. 22. 16:36
 3/5 A kérdező kommentje:
Megnéztem a papíromat, úgy írja, hogy álláskeresési járadékot állapítanak meg 02.01-től és 91 napig magasabb összeg, aztán még 179 napig kevesebb. Akkor ezek szerint járadékról megyek szülni július végén, nem?
2010. márc. 22. 16:39
 4/5 anonim ***** válasza:

Akkor sima minden. Járadékról egyértelműen lehet tgyásra, gyedre menni. Csak arra kell figyelni, amit az első válaszomban is írtam: a tgyásról menj vissza járadékra, majd pár nap után szüneteltesd újra és igényeld a gyed-et. Ha nem így teszel, hanem a tgyásról igényled a gyed-et, EL FOGJÁK UTASÍTANI!

Olvasd el alaposan az oep honlapjáról:

[link]


Választás egyes ellátások közt/a választás napjának meghatározása c. részt.

2010. márc. 23. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm a segítséget!Minden jót!
2010. márc. 23. 13:44

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!