Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Hogyan tehetném fel legfinomab...

Hogyan tehetném fel legfinomabban a kérdést az orvosnak azügyben, hogy mennyibe fog kerülni a szülés? :-)

Figyelt kérdés
Azt nem szeretném, hogy mennyibe fog kerülni, azt se hogy mi a tarifa, azt se, hogy mennyiért vállalja... Valami finomabb megoldás, kifejezés érdekelne.
2010. márc. 22. 14:33
 1/7 anonim ***** válasza:
Én azt mondtam, hogy természetesen nem kívánjuk szívességből, hogy levezesse a szülést, ezért szeretnénk megtudni, milyen mértékű ellenszolgáltatást kér a fáradozásáért.
2010. márc. 22. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Én tavaly januárban szültem, sok embertől érdeklődtünk a "tarifa" után. amit végül megfogadtunk a magánrendelés 10 szeresét adtuk a dokinak. Mi ahol lakunk ennyit kérnek a dokik.
2010. márc. 22. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Szerintem nem kell körülírni. Egyszerűen kérdezd meg, hogy mennyit kér a szolgáltatásáért. Tudni fogja mit kérdezel!
2010. márc. 22. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
én kerek perec megkérdeztem, hogy mivel nála szeretnék szülni, így szeretnék előre tervezni, mégis mennyibe fog kerülni. ő szemrebbenés nélkül közölte a tarifát (100ezer)
2010. márc. 22. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Szia,


Én is sokat vaccilláltam ezen, végül az egyik vizsgálat után mosolyogva mondtam neki hogy nagyon szimpatikus mind szakmailag, mind emberileg és szeretném ha ő lenne velünk a nagy napon, mik a feltételek hozzá? :)

Ő pedig kedvesen mondta hogy nagyon szívesen vállalja, és a vizsgálat árának 10-szeresa a bevett díja.

Teljesen természetes, ha megkérdezed, ne érezd ettől rosszul magad! Ő is egy szolgáltatást kínál végülis, a szakértelmét, és ennek díja van, tehát természetes hogy rákérdez az ember, ő pedig meglátod, teljesen normálisan fog reagálni és szerintem még örülnek is, hiszen ha valaki orvost választ, az az adott orvosnak mindenképp siker és megtiszteltetés.

Jó babavárást!

2010. márc. 22. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Nálunk így zajlott:

- Doktor úr, szülhetünk együtt június elején?

-Természetesen kisasszony! Nagy örömmel!

-És doktor úr, mennyire szokás ezt meghálálni?

-Hölgyem, ha meghálálja meghálálja, ha nem nem, de X és Y között szoktam kapni!

Köszönöm doktor úr... bla bla és egyeztettük a következő ctg időpontját.

2010. márc. 22. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm! :) Igaza van mindenkinek, de az utolsó kettő válasz tetszik. Nem akarom direktbe... pedig muszáj, csak, hogy szépen hangozzon.
2010. márc. 22. 18:40

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!