Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Ugye nem leszek ettől rossz...

Ugye nem leszek ettől rossz édesanya?

Figyelt kérdés

Kedves Kismamák! A véleményetekre lennék kíváncsi, július végére várom az első babámat, kislány lesz! :)

Most fogok végezni a főiskolán, és mivel a munkahelyem sajnos nem valami stabil (mint ahogy manapság sokunké nem), arra gondoltam, hogy szeptembertől beíratkoznék egy 1-1,5 éves képzésre, hátha azzal is nőnek majd az elhelyezkedési esélyeim, ha a kicsi lány 2 éves lesz. Jó lenne, ha már nem a mostani munkahelyemre kellene visszamenni.

Szerintetek megoldható ilyen pici baba mellett, ha hetente 1-2 alkalommal néhány órát az iskolában töltök? Addig az édesapja vigyázna rá. Nem sérülne ettől a kapcsolatunk? Nem tennék ezzel rosszat?

Mielőtt félreértené bárki, nem vagyok karrierista, csak azt szeretném, ha lenne miből eltartani a lányunkat. Persze csak akkor, ha a baba habitusa majd lehetővé teszi, hogy eljárjak mellőle, mert természetesen ő a legfontosabb.

Vélemények?


2010. márc. 22. 14:43
 1/10 A kérdező kommentje:
Elnézést, azt nem írtam, hogy a főiskolát természetesen levelezőn végzem most, amellett dolgoztam (most már táppénzen vagyok).
2010. márc. 22. 14:46
 2/10 anonim ***** válasza:

Ne aggódj, emiatt nem leszel rossz anyuka. A heti néhány órát ki fogja bírni a picilány az anyukája nélkül is:)

Nem lesz könnyű a baba mellett tanulni, de biztosan meg fogod tudni csinálni. Kitartás:)

Jó babavárást!

ҝ

2010. márc. 22. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
szerintem menj nyugodtan, de ne az első 3-4 hónapban, várdjegy kicsit, amíg beállnak a dolgok, 5 hónapos volt a fiam, amikor 2 éven át minden szombaton mentem suliba egész napra. nem volt semmi gond.
2010. márc. 22. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

szerintem ne legyen előre lelkifurdalásod (utólag sem kell)! érte akarsz tanulni és dolgozni, és ne feled nem az a legjobb anya, aki kizárólag a gyerekkel van, viszonylag limitált idő is lehet kielégítő.


nem ismerem a helyzeted, ha valóban nagyobb esélyed és jobb lehetőséged van ezzel a képzéssel a munkára, akkor vágj bele, de ha csak a saját önmegvílósításod a cél, akkor tegyél le róla, most nem ez az időszak van. magyarán hosszútávon (hogy egyszer majd....) valami bizonytalan előnyért ne foszd meg a gyerekedet magadtól és magadat se a gyerektől. tanulni tudsz később is a gyerek csak most lesz pici.


amúgy meg a puding próbája az evés, felvéelizz, készülj úgy, hogy mész, és bármikor visszaléphetsz, ha úgy érzed, hogy te vagy a gyerek mást igényeltek.


összegezve mérlegelj valóvan megéri?

2010. márc. 22. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:

Nagyon köszönöm az eddigi válaszaitokat, gazdasági végzettségem van, de sajnos nem mentem vele eddig semmire, és a diplomához sem fűzök nagy reményeket (mármint hogy azzal majd könnyebb lesz munkahelyet váltani). Arra gondoltam, hogy valamilyen egészségügyi képzés felé orientálódnék, hátha ott jobb esélyem lesz a munkahelyváltásra. A jelenlegi munkahelyem egy gyárban van, és nem a 3 műszak ellen van kifogásom, hiszen ezt csinálom már 5 éve, hanem mert nagyon nagy elbocsátások voltak és várhatóak, és félek, hogy már nem is lesz hová visszamennem.

Sajnos már előre lelkifurdalásom van amúgy, épp ezért tettem fel a kérdést! :)

De arra is gondoltam, hogy amíg én iskolában vagyok, elmehetne az édesapjával pl. babaúszásra, úgyis szeretné majd vinni.

2010. márc. 22. 14:56
 6/10 anonim ***** válasza:
Szerintem az az anya aki 24 órában csak a gyerekkel van elfoglalva megőrül. Kell egy kis sport, továbbképzés, valami teljesen más. Nekem ez a tapasztalatom, ha az édesapja hajlandó vigyázni rá, akkor teljesen rendben van. Az én anyukám is tanult anno terhesen, szülés után és imádom őt, sosem éreztem h elhanyagolna!!!
2010. márc. 22. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Szia! Az én fiam 8 hónapos volt, mikor elkezdtem a fősulit. Kicsit nehezebb volt tanulni, anyukám és a férjem vigyáztak rá, mikor konzultáció volt, vagy vizsgázni mentem. Nem hiszem, hogy ez lelkileg megviselné őket. Sőt, ha belegondolok, még annyiból jó is volt, hogy hozzászokott, hogy nem midig anyával van. Így később sem okozott gondot, ha mennem kellett valahová, és akkor sem, amikor 2,5 éves korában visszamentem dolgozni. Úgyhogy vágj bele bátran, főleg, ha van segítséged!
2010. márc. 22. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Szia,

nem leszel rossz anyuka :))

jó anyuka leszel aki mindent megtesz hogy megadhassa a családjának ami kell.

Én szülés után, pici baba mellett tervezek államvizsgázni mert már csak fél évem van hátra de terhesen nem vállalom be.

szerintem kisgyerek mellett ha apa és a család is ad segítséget, lehet tanulni :)

2010. márc. 22. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Nem, hogy nem leszel rossz anyuka hanem nagyon is felelősségteljes, gondos anyuka leszel! Ilyenre neveld majd a gyermekedet is! Sok sikert hozzá!

13 hónapos anyuka

2010. márc. 22. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Szia! (:

Persze,ettől még nem leszel rossz anyuka. A kis csöppség majd el lesz apuval! (:

Megoldható!

Sok sikert! (:

2010. márc. 22. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!