Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » 6 hetes terhesen elmehetek...

6 hetes terhesen elmehetek táppénzre? Mit mondjak az orvosnak? Nincs semmi panaszom, csak fárasztó már a munka.

Figyelt kérdés
2015. dec. 6. 18:30
1 2 3 4 5
 1/43 anonim ***** válasza:
87%
Nem, csak ha olyan munkád van, ami veszélyezteti a magzatot, vagy a terhességet.
2015. dec. 6. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/43 anonim ***** válasza:
76%
6 HETES? Nem a terhesseggel van neked bajod, csak lusta vagy mint a diszno. Ha nem vagy veszelyeztetett, az orvos sem fog kiirni, mert tappenzcsalas.
2015. dec. 6. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/43 anonim ***** válasza:
77%
6 hetesen? Na ne már XD
2015. dec. 6. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/43 anonim ***** válasza:
80%

Mit dolgozol? Bányász vagy?

Ha a terhességet veszélyezteti a munkakör (nehéz fizikai munka, veszélyes anyagoknak kitettség), akkor kötelező a munkáltatónak könnyebb, veszélytelen munkakört biztosítania.

2015. dec. 6. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/43 Lina63 ***** válasza:
10%
Egészséges terhességem volt nekem is, kb 8-10. héttől voltam tp-n. 12 órában dolgoztam, nem is azzal lett volna gond, hanem az éjjelezéssel, mert törvényileg nem lehet. Vezetői pozicíóban voltam, és amit fel tudtak volna ajánlani az meg nem fizetett volna annyit, és nem vagyok saját magam ellensége (újabb m.szerződés, kevesebb bér és az a tgyás,- gyedemen meglátszott volna). Magánorvoshoz jártam, a tp-s papírt meg az sztk-ban adták ki, odamentem mondtam, hogy tp-s papírért jöttem, elvették a könyvem és 10 perc múlva kiadták az igazolással.
2015. dec. 6. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/43 anonim ***** válasza:
50%
Primadonna.
2015. dec. 6. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/43 anonim ***** válasza:
27%
Miért ne irhatná ki??????????Ti mind irodába dolgoztok?????Pl ha emel sokat és nehezet az már veszélyezteti a terhességet.Meg van aki nehezebben viseli a terhességet,engem azzonal ki irt,de én gyárba dolgozok és 4_5 kg os alkatrészeket emelgettem 8 orán keresztűl.Meg veszélyes anyagokkal van tele és azzonnal elküldtek volna amugyis ha elöbb megtudjàk mint ahogy èn bejelentem.Szerintem nyugodtan mej orvoshoz és mond el neki hogy nagyon fáraszto nem birod.Ja és miért lenne Lusta????
2015. dec. 6. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/43 anonim ***** válasza:
77%

Akkor nyilván nem ezt írja.. Csak fárasztó már a munka..

Fizikai munkát végeztem a hatodik hónapig ;) elég fárasztó volt

2015. dec. 6. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/43 anonim ***** válasza:
3%
Igaza van a 7-esnek egy munkahelyen meg nem lehet megtenni ha olyan a munkakör ,hogy te nem cipekedsz mert ugyebár senki nem fog helyettünk dolgozni.
2015. dec. 6. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/43 anonim ***** válasza:
29%

Ne ítélkezzünk már, ha nem tudjuk milyen a munkája, meg milyen a terhessége. Én könnyen lustáznám le, mikor problémamentes terhességem volt (se hányinger se rosszulét) és nagyon rugalmas, kellemes munkahelyem csupa kedves kollégával és megértő főnökkel. Így nem volt nehéz a 37. hétig dolgozni.

Ha most táppénzre mész még visszamehetsz a 12. hét után, ha jól érzed magad. Amúgy az orvosok nagy része ad javaslatot tp-re terhességkor különösebb indok nélkül is.

2015. dec. 6. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!