Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Akinek magasabb lett a vércukr...

Akinek magasabb lett a vércukra terhelés után, azt elküldték szemészetre, hasi uh-ra és egész napos vérvételre a diéta megkezdése után? A hasi uh-on mit tudnak kimutatni ilyenkor?

Figyelt kérdés
2010. márc. 24. 14:47
1 2
 1/14 A kérdező kommentje:
Vérvételre kell csak a diéta megkezdése után menni, a többire nem.
2010. márc. 24. 14:48
 2/14 anonim ***** válasza:
100%

Engem elküldtek ugyanezekre a vizsgálatokra, a hasi uh-ra éhgyomorra kellett mennem, nem mondta volna magától a doktornő, hogy mi a helyzet, így rákérdeztem, azt mondta, nyugodjak meg, minden rendben a babával, és a hasnyálmiriggyel, gyomorral is. (tehát gondolom ezeket a belső szerveket nézik meg)

Szemészeten is nagyon alaposan vizsgáltak, mert a diabétesz egyik szövődménye lehet a szem romlása, de szerencsére nem érintett ez sem.

Elég hülye tortúra ezeket végigjárni, főleg az egész napos vérvétel, de legalább megnyugtat, hogy minden rendben!

Szülés után 6 héttel csináltattam egy kontroll vérvételt, teljesen normális a cukorszintem, és azóta is. (néha megnézi a háziorvos)

És van egy előnye a diabétesznek: nem fogsz elhízni a terhesség alatt! :)

Kitartást kívánok és sok boldogságot!

2010. márc. 24. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
Megkérdezhetem, mennyi lett a terhelt értéked?
2010. márc. 25. 07:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 A kérdező kommentje:

Én nem éhgyomorra mentem, ez lehet baj? Nekem annyit mondott, hogy ki van tágulva a jobb oldali vese üregrendszere tágabb, mert nyomja a méhem, de el fog múlni ha megszültem.

A terheléses eredményem 8.4 lett.

2010. márc. 25. 11:06
 5/14 A kérdező kommentje:
Egész napos vérvételre hányszor kellett menned?
2010. márc. 25. 11:07
 6/14 anonim ***** válasza:
A 8,4 az egy órás eredményed, vagy a két órás? Nekem az 1 órás lett ennyi, az még jó, a két órás 7 lett, de nálunk a felső határ 6,6. Na ez is érdekes, hogy ahány labor, annyiféle a tól-ig határ.
2010. márc. 26. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:

Szia, első válaszoló vagyok.

Egy hét diéta után (180 grammos szénhidrát diéta) kellett mennem 4 pontos vérvételre.

1. reggel 7-kor éhgyomorra

2. fél 11-kor reggeli után két órával (reggeli kb 30 gramm szénhidrát)

3. délután fél 3-kor edéd után két órával (kb 50 gramm szénhidrát)

4. este fél 7-kor vacsora utám két órával (kb 40 gramm szh, a maradék 60 grammot elosztotta napközben tízóraira és uzsonnára, meg néha pótvacsorára)

Egy hét ilyen diéta után mind a négy értékem 4 és 5 között volt.

Kitartás, könnyen bele lehet jönni, és sosem leszel éhes.

2010. márc. 26. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 A kérdező kommentje:
Mind az 1 , mind a 2 órás pont 8.4 lett, mondta is a védőnőm, hogy furcsa, mert a második már kevesebb szokott lenni, legalábbis el szokott térni a 2 eredmény.
2010. márc. 27. 10:28
 9/14 A kérdező kommentje:
Te is a miskolci Semmelweisbe voltál vagy ez mindenhol így van, mármint az időpontok? És szerinted akkor nem gond, hogy hasi uh-on nem éhgyomorra voltam? Mert az van a papírra írva, hogy nem ítélhető meg a hasi aorta és a pancreas. A következő vérvételed is egész napos volt?
2010. márc. 27. 10:35
 10/14 anonim ***** válasza:

Igen, a Semmelweisben voltam!

Háromszor is végigszenvedtem az egész napos hercehurcát, mindig hétfőnként, mert kedden mentem Sikó doktorhoz a GDM ambulanciára, és akkorra már látta az eredményeket a számítógépben.

Még negyedjére is akart küldeni, de csak elővigyázatosságból, mert az eredményeim jók voltak, de a vérnyomásom nagyon magas lett az utolsó hetekben. De negyedjére már megúsztam, mert pénteken megszületett a kislányom.

De annyi biztatót tudok mondani, hogy az egyik sorstárs kismamát csak kétszer küldte, és mivel a második 4 pontosnak is jó eredményei lettek, mert persze tartotta rendesen a diétát, már csak reggeli vérvételre kellett mennie, ha jól emlékszem 3 hét után. Engem sem küldött volna minden héten, ha nem olyan magas a vérnyomásom, hogy gyógyszert is kellett szednem.

Az uh eredményhez nem tudok hozzászólni, de ha azt mondták, hogy szülés után helyre jössz, akkor biztos nincs gáz, reméljük a legjobbakat!

Minden jót kívánok, és kitartást!!!

2010. márc. 27. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!