Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Van itt kismama, akinek a...

Van itt kismama, akinek a babájánál cystikus plexust állapítottak meg?

Figyelt kérdés
2010. márc. 24. 16:09
 1/5 anonim ***** válasza:

Tudom, hogy nem ez volt a kérdés, de azért..., hátha megnyugtat:

"A 16–24. hetek között a magzatok 2%-ában láthatók plexus

cysták, amelyek az esetek 95%-ában a 28. terhességi hétig

felszívódnak és nincs patológiás jelentőségük."

2010. márc. 24. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Pontosabban?Mi baja a babának?
2010. márc. 24. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Ciszta az agyban, ami állítólag felszívódik.
2010. márc. 24. 17:52
 4/5 anonim ***** válasza:
100%
Nálunk a 18.heti uh -on találtak két cisztát az agyában a kisfiamnak. El kellett mennünk genetikai uh.ra is. Azt miondták ha kisebb lesz és nem nő nincs baj. Szerencsére a 35. héten már egyáltalán nem látszott semmi. Fokozatosan lett kisebb mind a kettő. Most 5 hónapos gyönyörű és egészséges a kisfiam :) Ne aggódj fel fog szívódni!
2010. márc. 24. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim válasza:
100%

Szia! Az Én pocaklakómnak a 20. heti UH-n találtak mindkét oldalon. Az egyik 7mm-es a másik 9 mm-es volt.

Genetikai tanácsadásra küldtek a SOTE I.-re, ahol javasoltak a magzatvíz vizsgálatot, amit meg is csináltattam (23. hetes terhesen), negatív lett. Az egyik ciszta a 25. hétre, a másik a 28. hétre teljesen felszívódott. Közvetlen környzetemben 2 ismerős magzatának szintén volt, ők is megcsináltatták a magzatvíz vizsgálatot, és nálunk is rendben volt minden. Én sokat olvasgattam utána, elég gyakori jelenség, és ha más eltérés nincs mellette, akkor általában ártalmatlan. Nekem viszont egy kicsivel több magzatvizem volt, illetve 0,7 lett az AFP-m, valamint 33 éves vagyok, így együttvéve javasolták a magzatvíz vizsgálatot. Szerintem ne aggódj! Csak arra gondolj, hogy minden rendben. Én azt javaslom, ha nem haragszol érte, hogy kb. 1-2 hét múlva menj el egy UH-ra, és nézesed meg a cisztákat. Ennyi idő alatt általában már össze szoktak húzódni.

2010. márc. 25. 08:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!