Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Mi van akkor, ha nem készül...

Mi van akkor, ha nem készül el az AFP eredménye, mire megyek a 18 hetes UH-ra?

Figyelt kérdés
Pécsre járok, de Kaposváron lakom, ezért itt vették le az AFP-t, hogy egy vérvételért ne menjek le Pécsre. Viszont nagyon úgy néz ki, hogy hiába vették le már 1 hete, még nem biztos, hogy hétfőre meglesz a lelet, és kedden megyek a 18 hetes UH-ra. Mellesleg egy szégyen, ami itt Kaposváron működik...
2010. márc. 24. 17:01
 1/6 anonim ***** válasza:
Szia!Miskolcon csak az AFP eredménnyel csinálnak uh!Itt nem kell pontosan 18 hetesen menni!Nekem 1 hhét alatt mevolt az eredmény!:-)26 hetes kismama
2010. márc. 24. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Pesten is csak az AFP eredménnyel lehetett menni uhra.
2010. márc. 24. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Pécsett a megyeiben vették le nekem a vért az AFP-hez, és a Klinikára kellett mennem 18. hetire. Sajnos a leletet én sem tudtam vinni. Simán megcsinálták az 18. heti uh-át 2 perc alatt(no comment).

A leletemre ezt írták:


" AFP lelet ismeretlen, amennyiben kóros kontroll szükséges."


A lelettel mentem az orvosomhoz, nála már ott volt addigra az AFP-ém.

Szóval szerintem ne aggódj!

2010. márc. 24. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 Vilcsianyuja ***** válasza:
Szombathelyen az AFP-leletet a kórházba küldik automatikusan, ha a kismama odamegy 18 hetes ultrahangra. Időpontra kell menni, és aszerint besorolják, odakészítik a leleteket. Na, ez így működik elméletben, nekem viszont valahogy elveszett az időpontom, de azért megcsinálták az UH-t, viszont mivel nem volt időpont, nem volt hová rakni az AFP eredményt, és elveszett szőrén-szálán. De kértem másolatot az SZTK-ban utólag. Aztán kb. két hónap kalandozás után egyszer csak megküldték a védőnőnek az eredetit. Na, még mindig olyan rossz Kaposvár? :)
2010. márc. 24. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

Imádnám Szombathelyet, hidd el! :)

Kb. 87X megkérdezték, hogy "Ha a 12. heti vérvételt el lehetett intézni Pécsen, akkor a 16. hetit miért nem lehet??" Anyádért. És akkor mosolyogva mondd el az orvosnak, hogy Doktor úr, dehát a 16. héten nincs uh, és csak egy vérvételért menjek le Pécsre. És nem hiszitek el, de a legtöbb bambán bámul: ÉS TÉNYLEG!!

Amikor levették a vért, közölték, 1 hét múlva lehet menni érte, ma meg leordította a nő a fejemet, amiért mentem. Ráadásul délelőtt? Mit képzelek? Tájékoztattam, hogy nem tudtam, hogy papírhozzáférés csak délután lehetséges, majd elköszöntem.

De ez csak 1 icipicccc rész. Majd egyszer megírom könyvben az egész ellátást. :)

2010. márc. 24. 19:30
 6/6 anonim ***** válasza:
Bp. János Kórházban csak AFP eredménnyel csinálta meg az UH-t az orvos, de ott eleve úgy van kiírva, hogy 18-20 heti genetikai ultrahang, bele szokott férni. Amúgy nekem több doki is megjegyezte, igazából nincs jelentősége önmagában az AFP szintnek, csak ez a szokás, kérik a genetikaihoz. Szerintem rég rossz, ha egy eltérés miatt "alaposabban" vizsgálnak - amúgy nem alapos egy genetikai UH?..
2010. márc. 25. 01:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!