Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Akinek 28-30 hetesen azt...

Akinek 28-30 hetesen azt mondták, hogy már lent van a baba feje, annak hogy alakult a továbbiakban a terhessége? Nem lett koraszülött emiatt a baba?

Figyelt kérdés
2010. márc. 24. 17:20
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
100%
Barátnőmnek feküdnie kellett otthon mert 28 hetesen beilleszkedett a feje a babának. 1-2 hétig feküdt. A 40. hétre indult csak meg a szülése.
2010. márc. 24. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
100%
Egyik rokonomnál volt ez, de neki picit nyitva is volt a méhszája hozzá, viszont így is csak 10-12 nappal jött korábban.
2010. márc. 24. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! A méhszájam még zárt, úgyhogy bízom benne, hogy nem lesz semmi baj. Nekem is sokat kell feküdnöm.
2010. márc. 24. 17:31
 4/17 Vilcsianyuja ***** válasza:
94%
Az teljesen normális, sőt, ideális, ha ebben a korban befordul a baba. Később már kevesebb helye van forgolódni. Nekem már 26 hetesen átbukfencezett. Innentől kezdve viszont valóban gondjaim lettek, de nem a fejfekvés miatt, hanem mert gyulladás vagy ki tudja mi miatt 1000 lett a Cg-m, és folyamatos keményedéseim voltak. A magándokim jól beijesztett, hogy koraszülött lehet a babám, ha elfogy a méhnyakam a keményedések miatt, ezért aztán először No-Spat kellett szednem napi 3*1-et, utána írt még fel Diaphyllint is, aztán mikor továbbra is keményedtem, elküldött további kórházi kivizsgálásokra (szintén megijesztgetett, hogy majd befektetnek és beállítják a gyógyszereimet, hogy ne keményedjek, persze a kórházból nagy ívben kiszórtak, hogy jók a mostani gyógyszereim, eszük ágában se volt felvenni). Mivel a Diaphyllintől felment a pulzusom, erre kaptam Verapamilt (szívgyógyszer!!!). Már tiszta idegroncs voltam, hogy milyen gyógyszerkoktéllal mérgezem szegény picuromat... persze nem mertem nem bevenni őket, mert hát azt se akarhattam, hogy koraszülött legyen :( Tisztára, mint a Mellékhatás c. bohózat az Antivakarinnal. Végre elérkeztünk a 37. héthez, mikor elhagyhattam a gyógyszereket, hiszen onnantól nem számít koraszülöttnek a baba. Aztán csak vártam és keményedtem, végül 41+1 hetesen indítottak, mert azok a keményedések még csak jósló fájásba se akartak átmenni. Szóval összegezve: normális, ha megfordul a baba ilyenkor, és önmagában egyáltalán nem okozhat koraszülést, de még komplikációk esetén se kell feltétlenül ettől tartani :)
2010. márc. 24. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 Vilcsianyuja ***** válasza:
92%
Utsó vagyok, bocs, lehet, hogy be a "lent van a feje" alatt nem csak a befordulást, hanem a beilleszkedést is értetted. Na azt én nem tudom, hogy az mikor történt, szerintem nekem is 30 hét körül. Végülis, most ha jobban visszaemlékszem, a kórházban a szülésznő az ambulancián lelkemre kötötte, hogy csak wc-re keljek fel, amúgy maradjak a seggemen, de azért olyan szigorúan ezt nem tartottam be. Azért Te ne legyél ilyen fafejű, mint én, vigyázz magadra, kívánom, hogy minden rendben legyen! Ha az orvos nagyon kockázatosnak tartaná a helyzetet, már tüdőérlelő göncöket kapnál, hogy a babád jobb esélyekkel szülessen, de ez ugye nem áll fenn :)
2010. márc. 24. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
100%
Nekem az orvosom azt mondta, 30 hét körül a babák kb. 60-70 %-a fordul be a helyes irányba, 35 hétre ez már kb. 90%, de még később is lehetnek radikális forgolódások. Nekem most 30 hetesen éppen harántfekvésben rugdalózott, az ultrahang végére pedig fordult 45 fokot, ilyenkor még van erre helyük, bár egyre kevesebb.
2010. márc. 25. 01:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 A kérdező kommentje:
Köszi az újabb válaszokat is! Az a baj, hogy magam sem tudom, hogy csak be van-e fordulva, vagy be is illeszkedett, mert az uh-s doki csak annyit mondott, hogy lent van a feje. Hirtelen azt se tudtam mit mondjak erre, és meg se kérdeztem meglepődöttségemben hogy ez most mit jelent pontosan. Aztán beszéltem a saját dokimmal, ő azt mondta, hogy ne ijedjek meg, ez még nem baj, de sokat feküdjek.
2010. márc. 25. 09:47
 8/17 anonim ***** válasza:

Nyugodj meg, ha beilleszkedett a feje azt mondják, mert az ebben a korban veszélyes még.

Anno nekem 28 hetes uh mondták, hogy befordult a baba, megkérdeztem ez mit jelent, azt mondták, hogy semmit, reménykedjem, hogy így is marad... Azóta sincs semmi, a koponya nem ékelődött be, a baba fejjel lefelé van. 38h km.

2010. márc. 29. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
Sziasztok! A 28. héten nekem is fejvégű volt már a babám, az ultrahangos doki csak mosolygott és azt mondta, nagyon helyes. Akkor eszembe sem volt megijedni ezen, mondjuk már a 2. gyerkőcöm, az első is befordult ennyi hetesen (3 nappal szültem előbb a kiírtnál :)) Szóval szerintem nem kell aggódni, ha jól vagy. 35 h kismama
2010. márc. 29. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:

nekem a fiamnál volt ez, lent volt, plusz ki is nyíltam 2 ujjnyira.

Semmi nem volt, nem kellett feküdnöm, aktív voltam, nagyon is.

12 nappal jött előbb a kiírtnál, nem bántam, szép nagy baba volt már picinek is.

Max annyi előnye van, h gyorsabb a szülés. :D

Nekem legalábbis így volt.

2010. márc. 29. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!