Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » A mai világban miben más, a...

A mai világban miben más, a terhesség, szülés, kismama ruhák mint régebben 80-90-venes években?

Figyelt kérdés
2016. jan. 3. 15:21
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
88%
A terhesség és a szülés évszázadok, ha nem ezredek óta fizikailag ugyan olyan. Legfeljebb a fájdalomcsillapítás, császár lett más.(én pl fájdalomcsillapító nélkül szültem ikreket, átéltem, amit anno átélhettek). A 90es években a kertésznadrág volt divat.
2016. jan. 3. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
100%

80-ban születtem, anyu akkor tudta meg, hogy lánya lesz, amikor megszülettem, ezt terhesség alatt nem tudták megmondani. Szüléskor nem kapott sem oxit, sem edát.

Illetve faros voltam, de eszébe sem jutott senkinek a császár, simán születtem meg, most meg ugye már ilyen esetben alapból császározzák a nőket.

2016. jan. 3. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
100%
Szintén farosként születtem hüvelyi úton egy napos vajúdás után első gyerekként 90-ben. Manapság be sem vállalják az orvosok első gyerekként. Anya azt mesélte 2 UH volt akkor és a terhességet kézi vizsgálattal állapították meg. Meglepetés volt a nemem, akkor ez nem volt ritka, ma már igen a fejlettebb technika miatt. De a természetes folyamatok semmit sem változtak csak az eszközök.
2016. jan. 3. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
100%

A terhesség olyan, hogy most már mikroszinten követheted az eseményeket: ultrahang, laborvizsgálatok, a babát is megnézheted. rólam egy uh felvétel se készült, a szívhangot nagy pocakon tudták csak hallgatni (1987) és a szülésnél derült ki, hogy milyen nemű vagyok.


a vetélések okait nem tudták és nem is akarták kideríteni. sok lombikot végeztek pl. még a 2000-es években is azokon, akiknek IR-je volt, mert nem ismerték a betegséget.


A kismamaruhákban a zsákszerűek voltak a divatosak, ma már a nők meg akarják mutatni, hogy továbbra is csinosak, csak épp pocakjuk lett.


szülésnél ma már tudják, milyen okok vezetnek oda, hogy császározni kell, anyukámat rossz csípővel engedték szülni, mert csak akkor császároztak, ha szüléskor elakadt a dolog (nem volt programcsászár, orvosi indokkal sem). a szülésnél az apa nem lehetett jelen.


30hkm

2016. jan. 3. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
71%
Nincs még gyerekem, de tudom, hogy 86-ban, amikor tesómat várta anyukám, nem volt még kötelező ultrahang, neki magánrendelésen csinálták meg, a nemet elvileg látta orvos, de nem mondta (nem mondhatta?) meg. így látták, hogy farfekvéses és előre tudták, hogy császár lesz, amit akkoriban szerencsére még altatásban csináltak, nem az ébren vagdalós módszerrel. a császár nem programozott volt, hanem megvárták, amíg magától beindul a szülés, nem tudom, ez ma is így van-e.
2016. jan. 3. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
88%
ja és nem mehettek be családtagok, egy tévére vetítették ki a kisbabákat sorban és mondták a nevüket, de nem tudom, ez általános volt vagy csak valami járvány volt.
2016. jan. 3. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
100%

Én 87-es vagyok, anyunak már meg tudták mondani, hogy lány leszek, meg öcsémnél is 89/90-ben, hogy fiú.

Emlékszem, a 90-es években, akiket láttam terhesen, azok sokkal bővebb szabású ruhákat viseltek, vagy kantáros nadrágot. Nem volt divat ez a feszülős cucc, amit mostanság hordanak.

2016. jan. 4. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
100%

Én 89-ben születtem. Nem tudták megmondani, hogy fiú, vagy lány leszek, így mindkét nevet be kellett diktálni a születés előtt. Császárral születtem, 1,5 héttel a kiírt időpont után, de akkor is úgy indították meg.

A húgom 96-ban született, szintén császárral, indított szülés volt. Nála már annyit mondtak anyuéknak, hogy valószínű, kislány.

Mindkét császármetszésnél altatták anyukámat.


A ruhák nagyon bő szabásúak voltak mindkét korszakban, úgy emlékszem, amikor anyu a húgomat várta, akkor volt kantáros (kertész) nadrágja is.

És minket is, valamint unokatesóimat is (még a 2003-ban született unokahúgomat is) a szülészet várójában, TV-ben mutattak meg a rokonságnak.

2016. jan. 5. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
100%

most olvastam épp:


[link]


igaz, kicsit régebbi idők, de érdekes

2016. márc. 14. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
100%
Érdekes, a nagyanyám a hatvanas években szülte anyukámat és a testvéreit és farosság miatt 3x császározták őt. Volt persze, akit akkoriban nem császároztak, de csak akkor, ha egy-két orvos megfordította(!) a gyereket valami módszerrel. Nagyanyám azt mondta, hogy ő szerinte jobban járt, attól nagyon féltek az asszonyok, pedig neki még függőleges nagy vágása volt.
2016. márc. 15. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!