Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » 13 hetes terhességnél most...

13 hetes terhességnél most írt fel a doki utrogestant, de azt nem 12. hétig kell szedni?

Figyelt kérdés

Ikreket várok, és görcsökre írt fel utrogestant napi 1 szemet, és 3x1 nospát.

De a betegtájékoztató és számtalan oldalon azt olvasom hogy csak 12. hétig kell szedni, mert utána a lepény átveszi ennek a hormonnak a termelését...

Szedett valaki a 2- trimeszterben ilyet?



2016. jan. 4. 09:22
 1/4 anonim ***** válasza:
50%

Igen, de a betegtájékoztatót (és főleg a netet) nyugodtan felülírhatja az orvosod szakértelme. Hiszen ő az orvos.:)


Elvileg az első trimeszterben kell szedni, de ha úgy ítéli meg, hogy használhat a gyógyszer, természetesen felírhatja később is.


mennyi ideig kell szedned? arról nem beszélt még? érdekes, hogy csak napi 1 szemet írt fel.


30hkm (12. héten abbahagytam, de én előző vetélés miatt placebóból kaptam, tökéletes volt a progiszintem)

2016. jan. 4. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
hát 2 havi adagot írt fel... szóval az 8 hét
2016. jan. 4. 09:58
 3/4 anonim ***** válasza:
Nos-pa helyett mért nem magne b6ot adott? Az jót tesz a görcsöléskor. Én is szedek progi pótlásra duphastont előző vetélés miatt de nálam is rendben van a progi szin.. nekem nap2 az adag. 10 hetes vagyok 12. Hétig kell szednem.
2016. jan. 4. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
én gyógyszertári erős magnéziumot szedek napi 3-at, de van hogy beszedek plusz 1-et, s így ez mellé írt fel nospát
2016. jan. 4. 10:01

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!