Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Pozitív teszttől elkezdem a...

Pozitív teszttől elkezdem a Femibion terhesvitamint. Mellé szedjek káliumot és magnéziumot? Úgy olvastam nagy szükség van ezekre.

Figyelt kérdés
2016. jan. 5. 17:14
 1/8 A kérdező kommentje:
Kálcium akart lenni!
2016. jan. 5. 17:16
 2/8 Dorobert ***** válasza:
A párom terhesség alatt szedett gravidát ,magne B6ot ,és vasat. Utóbbit a nőgyógyász javaslatára ,vérkép alapján. Erős egészséges babánk lett. De inkább a dokit kérdezd...
2016. jan. 5. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 Dorobert ***** válasza:
Ja kálcium az is fontos ,sok kismama foga ment rá a kálcium hiányra.
2016. jan. 5. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Szerintem még csak folsavat szedj,majd az első vizsgálaton az orvos mondja a továbbit....de most a folsav a legfontosabb!Ha mindenképp terhes vitamin akarsz szedni nem kell a folsav,mert abban van elég
2016. jan. 5. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Lesz majd 1. trimeszteri vérkép, abból kiderül, hogy szükséged van-e ezek külön pótlására. A Femibion is elég a 12. hétig.


Én nem szedtem semmit pluszban egészen a 28. hétig, azóta vasat szedek, mert az rossz lett a vérképemben, a többi oké. Magnosolvot iszom még naponta, mert a 16. héten fájt a méhem a növekedéstől, aztán akkor igazából rajtam ragadt a szokás.:)


Ha valamit szednél pluszban, az legyen a D-vitamin, mert az minden embernek fontos. És figyeld a TSH-dat is.


30hkm

2016. jan. 5. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Se a kálcium, se a magnéziumhiány nem derül ki a vérképből, max a vashiány. Én kálciumot nem szedtem a Gravida melle, se folsavat, viszont magnéziumot azt igen! Nem is volt gondom a görcsökkel.

37+4 hkm

2016. jan. 5. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 Vilcsianyuja ***** válasza:

Kalciumot, magnéziumot akkor kell csak szedned, ha keményedsz, illetve a vádligörcseid vannak. Én akkor kezdtem kalciumot szedni, mikor a magnézium ellenére állandóan lábikragörcsöm volt, és a kalcium segített azon is némileg.

De így az elején még nem meríti le a nyomelemraktáraidat a babó, úgyhogy szerintem teljesen felesleges Femibion mellett mást szedned. Majd érzed, ha szükség lesz rájuk. Egyébként én is csak folsavat szedtem az első harmadban.

2016. jan. 5. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Én Femibion 800 mellé iszogatok napi 1-1,5 Magnesium-Sandoz pezsgőtablettát, mert a 6. héttől eléggé feszült a hasam, és időnként picit barnáztam is, a pezsitablettától viszont mindkét tünetem elmúlt. A dokit kérdeztem, akkor megerősített benne, hogy egy kis magnéziumot nyugodtan lehet szedni a vitamin mellett, most viszont 13. hetesen kifejezetten a MAGNEROT-ot ajánlotta, így ha 1-2 nap múlva elfogy a pezsgőtablettám, átállok arra. A kálciumot nem kérdeztem, de szeretem a tejtermékeket, így szerintem jut belőle elegendő az étellel.

Egészséges, boldog babavárást! :) 14hkm

2016. ápr. 6. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!