Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » 12 hetes Kombinált tesztemet...

12 hetes Kombinált tesztemet megnéznétek? Nagyon aggódom miatta. Köszönöm előre is. :- (

Figyelt kérdés

Kombinált tesztem aggódásra ad okot...így estére totál beparáztam, a dokimat meg holnap délután tudom hívni.


PAPP-A szint 470miu/L 0,27Mom

szabad B HCG szint 8,4Ng/ml 0,26Mom

Tarkóredő 1,4mm 0,93Mom


szűrés: negatív

Down 1:15000


s amiért aggódok :


Edwards-kór 1:380



szerintetek tényleg vészes az érték, vagy a negatív szűrés azt jelenti hogy egészséges a baba?


14 hkm


2010. márc. 25. 20:22
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem ne aggódj. Bár nekem az Edwardsom 1:100000-hez volt, de a Down pl. 1:4000-hez. Szóval semmi pánik!
2010. márc. 25. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%
Első vagyok. Azt elfelejtettem írni, hogy ez semmire sem garancia, ez csak annyit jelent, hogy mekkora esély van arra, hogy beteg legyen (de látjuk, ez elég csekély). Ha valakinek rosszak az értékei, az sem jelenti azt, hogy beteg a baba.
2010. márc. 25. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem sincs gond, ne aggódj. A negatív szűrés azt jelenti, hogy elhanyagolhatóan kicsi a valószínűsége annak, hogy a babád beteg legyen.
2010. márc. 25. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
Nekem azt mondták az edwardsra, hogy ha az van a babának akkor valószínúleg már meg sem lenne mert teljesen összeegyeztethetetlen (pfúú ez jó kis szó!:p) az élettel. Már méhen belül sem életképesek. Szerintem ne aggódj! Azt akartam mondani ezzel, hogy akkor már Te sem lennél terhes ha ilyen betegsége lenne a babádnak.
2010. márc. 25. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:

nagyon szépen köszönöm a megnyugtató szavakat....én is arra gondolok (fúúúúj) hogy ha beteg lenne a baba, akkor már nem lennénk 14 hetesek.


nem tudom miért kell iylen tesztet laikus kezébe adni? csak az aggodalmat keltik az emberben!

2010. márc. 26. 07:48
 6/11 A kérdező kommentje:

most beszéltem telefonon a laborral, azt mondták ha az van írva hogy negatív akkor ne aggódjak, ha valami baj lenne akkor százalékosan odaírnák....


remélem tényleg nem lesz gond!

2010. márc. 26. 08:08
 7/11 anonim ***** válasza:

Nyugodj meg, nem rossz az eredményed. Az a lényeg, hogy negatív.

1:250 érték alatt lenne pozitív, de Nálad nincs ilyenről szó! Sőt, az 1:250-hez is "csak" azt jelenti, hogy 250 ugyanolyan értékkel rendelkező kismamából mindössze egynek beteg a baba. A többi 249 makkegészséges! :)


A Te babád teljesen egészséges, jól érzi magát a pocakodban. Ez mind csak szűrővizsgálat. Ettől függetlenül úgy gondolom, hasznosak, de nem kell nagyobb jelentőséget tulajdonítani nekik, mint amit érnek.


Nagyon boldog babavárást Neked!


28 hetes kismama

( nekem a 16 hetes AFP lett vészesen alacsony, 0,7-2,5 közötti az érték, nekem 0,47 lett, szóval rossz lett, küldtek genetikára, ahol megállapították, hogy a kislányunk teljesen egészséges! )

2010. márc. 28. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:

köszönöm a megnyugtató szavakat. sajna egy laikus nehezen értelmezi mi mit jelent....de rmeélem nem én leszek az az egy akinek beteg a babája. :-(


neked is jó babavárást és jó egészséget.

2010. márc. 29. 08:12
 9/11 anonim ***** válasza:
100%

Nekem Down kórra volt 1:230 eredménnyel pozitív, ráadásul nekem más vérleletek is DOWN kórra utaltak (16 hetesen alacsony AFP, dupla HCG érték). Csináltattam amniot, mert nem mertem kockáztatni, már volt egy nagyobb gyermekem. Kiderült, makkegészséges. A "vicces", hogy a genetikai tanácsadóban meg alig akarták megcsinálni mindezek ellenére az amniot, mivel hivatalosan csak 1:150 számít pozitívnak.

Ennek ellenére én nem bántam meg, hogy bevállaltam a kromoszóma vizsgálatot, mert rettenetesen ideges voltam. De az is biztos, hogy olyan aránnyal, mint a Tied, egy percig sem izgattam volna magam... Az a lényeg, hogy negatív, nyugodj meg, minden rendben lesz!!!

2010. márc. 29. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
100%
én írtam egy másik kérdezőnek ahol a te értékedről is írtam hogy kicsi és mégis jó és hogy ez a tesztektől amivel végzik és a helytől is függ hol mennyi a határérték mondjuk sokan írtak oda is és neked is sőt egyszer én is kérdeztem erről és határértékek senkinek nem voltak megadva csak nekem:-(ami itt is látszik hogy a sejtbank másképp adja ki az eredményt mint egy helyi kórház na mindegy ez csak statisztika ezek az arányok ma voltam uh-án és utána a dokimnál és még egyszer megnyugtatott hogy ne aggódjak mert pl. nekem attól nem jó az eredményem mert előtte egy másfél héttel volt egy kis vérzésem és ráadásul a ciklus kimaradásom sem egyezik a baba korával egy héttel kisebbek vagyunk ami azért van mert nem 28 naposak voltak a ciklusaim úgyhogy sok mindentől függ ezeknek a teszteknek az eredményük annyira hogy bár majd küld genetikai uh-ra Pestre de csak majd ha megkaptam az afp eredményt (ami nem lesz jó meg mondta már most )és lesz egy genetikai uh a helyi kórházba majd utána fog küldeni csak Pestre hogy 100%-sak legyünk de addig azt mondta ne izguljak mert nincs semmi értelme úgyhogy ne aggódj te sem egyébként a dokid mit mondott ?üdv .15-16 hetes km
2010. márc. 29. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!