Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » 6 hónapos terhesen nyaralás?

6 hónapos terhesen nyaralás?

Figyelt kérdés

Körülbelül 26 hetes leszek, akkora terveznénk nyaralást..az úticélunk 800 km, 7 óra autóval...a tenger kb. 16 fokos...

fürödhetek majd? ti bevállalnátok az utat?


2016. jan. 8. 20:08
1 2 3
 11/25 anonim ***** válasza:
100%
Hát igen, májusban még jó hideg az Adriai tenger, én amúgy az autózást sokallanám, de első terhességem alatt simán bírtam volna. Többször álljatok meg kicsit kiszállni. A víz a babának amúgy nem gáz. Mi repülővel voltunk, úgy kényelmesebb volt, de a tengerben fürdés és úszás iszonyú jól esett, uszodába nem mertem menni akkor.
2016. jan. 8. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/25 anonim ***** válasza:
100%

A 3-as válaszolóhoz csatlakozom, nekem is azt mondta az orvosom, hogy a tengervíz az egyetlen, ahová nyugodt szívvel beenged.:) (Ott nem leszel gombás, mint egy strandon vagy uszodában)


Én 4 hónapos terhesen voltam Máltán, nyáron két hetet. Mondjuk nem 16 fokos volt a tenger, hanem 20, de minden nap sokat úszkáltunk benne meg kalandoztunk.


Ha az orvosod engedi, menj, de kérj tőle tanácsokat az útra.:)


őszintén, nekünk nincs itthon légkondink, és bár polgári lakásban élünk, tavaly nyáron őrülten meleg volt, nagyon jót tett az a két hét a tengerparti hűsebb levegőn.

2016. jan. 8. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/25 anonim ***** válasza:
én az autozást nem sokallom. én 34 hetesen még 1600km-t (oda-vissza 3200) vezettem le, egyedul..egyhuzamban. nem is gondoltam elotte olyanra, h bajom lehet. nem is volt. azota kezdek ijedezni miota idejárok a gyk-ra :D
2016. jan. 8. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/25 anonim ***** válasza:

En 1700 km-re mentem 22 hetes terhesen, igaz repulovel. Az uton semmi problema nem volt, viszont abban a 1,5 hetben nagyon bevizesedett a labam, megdagadt stb. 1,5 het alatt +6kg, ami mind viz, es azota sem ment le a dagadas.

36+1 hkm

2016. jan. 8. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/25 A kérdező kommentje:
es mi a helyzet a 20 honaposommal? aki akkor lesz 20 hos....o ne furodjon mondjuj 18 fokos tengerbe ugye? marmint hogy teszem azt homokvarat epitunk es akkor belemehet e mondjuk bokaig? vagy elindul aztan sebtibe visszafordul ugyis ha megerzi milyne hideg?
2016. jan. 8. 21:00
 16/25 anonim ***** válasza:
100%
Nem tartom valószínűnek, hogy egy 20 hónapos gyerek szívesen bemenjen 16-18 fokos vízbe. De ha mégis, nem lesz tőle baja, ha pár percet pancsol benne meleg időben.
2016. jan. 8. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/25 anonim ***** válasza:
100%
Én 6 hónaposan 1500 km-t autóztam, majd 1 hét múlva vissza, és nem volt semmi probléma, a védőnő sem akart lebeszélni. A tengervíz meg pláne jó, ott nem valószínű hogy elkapsz bármit, ellentétben pl egy uszodával, a mozgás is jó, főleg az úszás, ami nem megterhelő, szóval ha az orvos kifejezetten nem tiltja, én mennék.
2016. jan. 8. 23:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/25 anonim ***** válasza:

Ha tényleg 16 fokos a víz, akkor nem kellene belemenned.



A hatóra utazás belefér, én hét hónaposan voltam Barcelonában, mondjuk repülővel (januárban, úgyhogy a fürdés nem játszott),

2016. jan. 9. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/25 A kérdező kommentje:
18: miért nem? Komolyan kérdem.
2016. jan. 9. 17:01
 20/25 anonim ***** válasza:
68%
Mondjuk én nem kockáztatnék egy felfázást,húgyúti fertőzést vagy gyulladást terhesen,de te tudod.Nem értem,ha pancsolni akarsz,miért nem mentek olyan helyre,ahol melegebb van.
2016. jan. 9. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!