Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Én azt olvastam, hogy zöld...

Én azt olvastam, hogy zöld teát lehet a terhesség alatt is inni. A tesóm szerint viszont a babát is "átmossa". Most akkor hogy is van ez?

Figyelt kérdés
Én elejétől kezdve zöld teáztam.(2lit vízbe 2 filtert áztattam ki,ez a napi adagom)Majd kb.3 hete a tesóm lecseszett,hogy hogy csinálhatom stb.,stb. ... abbahagytam,el is kezdtem vizesedni.Most 3. napja újra iszom,és múlik a vizesedés. 32 hetes UH-n azt mondták,hogy átl. mennyiségű a magzatvíz. Akkor most szerintetek rosszat teszek azzal,hogy iszom? 34hetes
2010. márc. 26. 14:44
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
75%
Szia! Tudomásom szerint a zöld tea azért nem ajánlatos, mert sejtnövekedés-gátló hatása van, amely a babát is érinti, mert valóban "átmossa"! Én ezért elejétől kezdve mellőzöm (pedig szeretem). Viszont ha a babád a vizsgálatok szerint megfelelően fejlődik, akkor nem látom okát, hogy ne idd.
2010. márc. 26. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Erről én is hallottam,de a rákkal kapcsolatban.Hogy a rákos sejtek növekedését gátolja... Vagy nem csak?
2010. márc. 26. 15:14
 3/11 anonim ***** válasza:
100%
Már megint egy tiltólistás dolog. Szerintem! a baba attól még fejlődhet remekül, hogy valaki zöld teát iszik. Nincs abban a liter/filterben annyi anyag, hogy káros legyen bárkire is. Én pl. meg se néztem, hogy milyen teát iszom, szégyen ide vagy oda, most hvíta fel kolléganőm a figyelmem, hogy olyan teát vett nekem, amibe nincs koffein. Soha nem kávéztam, kólát se, sőt semmilyen koffein tartalmút nem szoktam inni. Amúgy én 2.5 liter vízbe teszek 1 filtert. Nem nagyon szeretem az intenzív teaízt...
2010. márc. 26. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%
Én úgy tudom, hogy lehet inni zöldteát, több helyen is utána olvastam, mert terhesen én is ittam, és felmerült bennem is, hogy lehet-e. Hát lehet :)
2010. márc. 26. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
Szia!Én egyszer ittam zöld teát a terhesség alatt, azóta sem.Van egy nagyon jó könyv (Az a 9 hónap című), amiben ezt írják a zöld teáról:"Terhessége alatt zöld teából se igyon sokat, mert akadályozhatja a sejtnövekedést és a magzat fejlődését."Szerintem a napi 2 liter azért sok egy kicsit!Tesódnak igaza lehet, én nem tenném, de Te tudod.
2010. márc. 27. 07:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
Én dokitól olvastam, hogy a kávézást ki lehet váltani zöld teával. Kis adagban tehát oké. Viszont napi 2 litert soknak találok. Pótold inkább sima vízzel, vagy keress olyan gyógyteát vizesedés ellen, ami kismamáknak is ajánlott, és már napi 1-2 csészével is eléred ugyanazt a hatást, mint a 2 liter zöld teával!
2010. márc. 27. 08:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
nekem a védőnőm mondta h ezt igyam a vizesedés ellen,bár a 2 liter az tényleg sok.
2010. márc. 27. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
Nem kötözködni akarok,csak kérdezem,hogy akkor is sok ha 2 filtert áztatok csak?Mert 2 lit tömény teát én se vállalnék,de 2 liter vízbe talán nem akkora gáz... remélem...
2010. márc. 27. 14:51
 9/11 anonim ***** válasza:
Szerintem ne aggódj.Már 34 hetes vagy!Ha jók az eredményeid, nincs mitől tartanod.Meg ha az elejétől fogva iszod, azon már úgysem tudsz változtatni.
2010. márc. 28. 08:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

Valóban nem az számít, hogy 2 liter, hanem hogy 2 filter. Annyi szerintem is belefér, én is napi 1-2 filterrel megiszok (2x fél liter vízzel), ennyi nem árt! Az én babám pl. kb. 2 héttel nagyobb a koránál! És ahogy mondtad, a vizesedés ellen is nagyon jó. Úgyhogy szerintem ne aggódj miatta!

31. hetes kismama

2010. márc. 28. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!