Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Ügyeletesnél vagy fogadott...

Ügyeletesnél vagy fogadott orvosnál Budapesten?

Figyelt kérdés

Van e olyan,aki Bp-en ügyeletben szült és meg volt elégedve(kórház,orvos néva).

Nagyon gondolkodunk rajta,anyagilag tettünk már fére,de ismerősi körben két,olyan esetet is hallottunk,amikor a fogadott orvos,elég nagy csalódás volt.

De az sem szeretném,ha feleslegesen vágnának,vagy olyan hátrány érne minket,ami fogadott orvossal elkerülhető lenne.

Jelenleg magánrendelésre járok(ami elég olcsónak számít a tarifákat olvasva) egy nyugdíjas nőgyógyászhoz,de ő már nem vezet szüléseket.


2016. jan. 24. 23:23
 1/5 anonim ***** válasza:
esetleg nem gondoltatok a szülésznő fogadásra?
2016. jan. 25. 00:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Három ismerősöm szült ügyeletes orvosnál és szülésznőnél, pontosan anyagi okok miatt, mind a hárman Zuglóban, az Uzsoki kórházban.

Mindenki elégedett volt mindennel, kivéve a kórházi kaját.

Azt mondták, hogy nagyon lelkiismeretes és kedves volt mindenki, szerintük akkor sem lett volna különb, ha fogadott orvos és szülésznő lett volna velük.

Pedig az egyikőjüknél valami gond alakult ki a babával nem sok idő elteltével, hogy bementek és sürgősen császározni kellett.

Azt azért ne gondold, hogy csak azért mert "váratlanul" esel be szülni és nem fogadott segítséghez, azért majd lesz@romságból feleslegesen vágnak.

Mind a hárman adtak persze aztán pénzt mindenkinek (orvos, szülésznő, csecsemős nővérkék, a császáros az anesztesnek is), de mégsem 100ezret csak az orvosnak.

2016. jan. 25. 07:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

1. lanyom MAV korhaz, 2011.

Nem volt fogadott doki, keringesi gondok miatt surgossegi csaszar volt ugyeletes orvosnal

2. lanyom Bajcsy korhaz, 2013.

Nem volt fogadott doki, termeszetes uton szuletett minden rasegites es fajdalomcsillapitas nelkul


Nem volt gondom azt kaptam amiert odamentem! ;)

2016. jan. 25. 07:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
2014 Sote 2., maximálisan elégedett voltam az ügyeletes dokival és szülésznővel is, pedug még az is nehezítette a munkájukat hogy éjszaka és teltház volt.
2016. jan. 25. 07:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Mindkét gyermekemet a Margit kórházban szültem,ügyeletesnél. Nincs panaszom,kitűnően elláttak! A hangsúly a szülésznőkön volt,ők vezették le a szülést és mind a kettő nagyon szimpatikus,kedves és profi volt. Az orvosokat csak az elején és a végén láttam,végezték a dolgukat és kész. Mindkétszer burkot repesztettek,de szerinetm az ilyesmi a kórházi protokolltól is függ. Az elsőnél 2013-ban meconiumos volt a magzatvíz,emiatt kaptam egy minimális oxitocint és a ctg is végig rám volt kötve,mégis vajúdhattam labdán és mehettem volna zuhanyozni is még egyet,de aďdigra már jöttek a toló fájások. Gátmetszés volt,de kicsi és a doki akár kihagyta volna,ha nem muszáj,pedig azt mondta,ilyenkor kell vágni az előírás miatt,szóval a zárómon mindenképp az lett volna,hogy metszettek. Dr. Balogh Beatrix volt az ügyeletes amúgy. A másodiknál dr. Telek Tamás volt az ügyeletes,neki még ennyi dolga sem volt,ő nem rögtön,hanem pár óra múlva repesztett burkot,mert nem erősödtek a fájások,utána fél órán belül meglett a baba,nem kellet metszeni, a férjem elvághatta a köldökzsinórt,a picit pedig rámrakták rögtön (az elsőt a fertőzésveszély miatt nem,sietni kellett és vinni azonnal lemosdatni). Amúgy a szülésznők sem voltak végig mellettem,de én ennek örültem,jól elvolutnk kettesben a férjemmel és ha kellett,szóltunk és mindig jött a szülésznő kis időn belül,de amúgy is rám-rám nézett,pedig a másodiknál sokan szültünk egyszerre (de így is jutott külön szoba nekünk). Visszatérve az elsőre még annyit,hogy a ctg olyan jeleket mutatott állítólag,mintha a köldökzsinór a baba nyaka köré lett volna tekeredve (végül nem így volt),de a szülésznő azt mondta,így is nyugodtan megszülhetem simán ès elkerülhetem a császárt. Mindkét szülésem szép emlék maradt. Egyetlen negatív élményem az elsőnél,mikor visszutasítottam az EDA-t a doktornő kötekedett kicsit,de utána maximàlisan ellátott és varratszedésnél is ügyes és kedves volt,meg mikor később a másodiknál összefutottunk is nagyon rendes volt. Egyébként gondozásra is államiba jártam dr. Magyar Attiláhiz mindkettővel,egy centet sem fizettem neki és végig nagyon szimpatikus és alapos volt,sokat poénkodtunk,és ha bármilyen apróság felmerült azonnal továbbküldött kivizsgálásokra. Szerintem mindez a Te hozzáállásodon is múlik,az mindenképp fogadjon orvost,akinek ez növeli a biztonságérzetét! A legjobbakat kívánom!!!
2016. jan. 25. 08:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!