Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Most akkor hány hetes lehetek?...

Most akkor hány hetes lehetek? Nem az utolsó mensestől számolják?

Figyelt kérdés
Legutóbb mikor uh-n voltam utolsó menses szerint 10hetes lettem volna,de uh szerint 11hét.Szóval azóta már 12 hetes vagxok,de menses szerint jövő hét végén tölteném.A vedőnő múlt héten 10hetet írt be és azt mondta a 12héttől az uh szerinti hét számít.Hogy is van ez akkor?Még most sem mondta el senki mikorra tehető a szülés időpontja :/Neten számolgattam csak.
2016. jan. 26. 10:48
 1/7 anonim ***** válasza:
Az az egy hét ide vagy oda nem számít. Számítsd mensitől a heteket. Majd a 12 hetes uhn ha nagy lesz az eltérés korrigálnak. Nekem nagy a baba egy 12 heteshez képest mégsem korrigáltak. Maradt a kiírt időpont. Okt 25én volt meg utoljáa és júli 31re vagyok kiírva. Most 13+2hetes vagyok, 12+4hetesen a baba crl 74mm volt.
2016. jan. 26. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Utolsó menstruáció első napjától számítják. Neten is könnyen ki lehet számolni. Amit én kiszámoltam h mikorra várható a szülés időpontja azt irta be a doki is.
2016. jan. 26. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

nálunk nem az uh szerinti hét számított a 12. héttől se. (vagyis, már a 8. héten volt kiírt napom a szülésre, ami nem változott soha meg).


utolsó menzesz (vagyis ami nem maradt még ki) első napjától számolják a terhességet.


33hkm

2016. jan. 26. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
azt uh-t a baba mérete alapján mondják,nekem is ide-oda tologatták,de attól,hogy méret szerint x hetes,még annyinak veszik valójában,mint menzesz szerint. Na meg nem mindenkinek középidőben lesz meg,előbb-később is ,ezért van a menzeszes számolás :-)
2016. jan. 26. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Nekem nem onnan,mert a baba ovutól két héttel később fogant, tehát most 14 hetes vagyok,mensi alapján 16 lennék, a baba a 12. heti Uhn pont 12 hetesnek felelt meg,így két héttel későbbre tette a doki a ciklus első napját úgy számolja a szülés időpontját.
2016. jan. 26. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Orvostol fugg, de nekem a 12-14 het kozott uh-n mindig nagyon pontosan igyekeztek merni es a meret alapjan modositottak a kiiras datumat.

Kesobb mar nem csinalnak ilyet, mert akkor mar a magzatok novekedese egyeni.

De ha nagyobb az elteres, akkor erdemes modositani.

2016. jan. 26. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Nekem azt mondták, egy hét különbség ide vagy oda nem számít, amiatt nem írják át a terminust, esetleg, ha indítás van, akkor érdemes mondani majd, mert ott lehet, hogy először ezt vagy azt nézik, és ha rájönnek, hogy menses szerint még van egy hét, akkor nem indítják, nehogy pici legyen a baba. Szóval inkább a végén lesz érdekes.
2016. jan. 27. 08:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!