Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Terhesség alatt lehet szalámit...

Évi88888 kérdése:

Terhesség alatt lehet szalámit, kolbászt és sonkát fogyasztani?

Figyelt kérdés

2016. jan. 27. 14:38
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
igen
2016. jan. 27. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
Igen. A lányommal rengeteg sonkát ettem és már 7 éves nagylány. 😊
2016. jan. 27. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
Csak azért kérdezem mert barátnőm mondta hogy nyers hús és nem lehet fogyasztani!köszi a válaszokat
2016. jan. 27. 14:46
 4/11 anonim ***** válasza:
elvileg füstölt árukat nem - a szalámi kolbász füstölt, a sonka ha nincs megfőzve szintén füstölik. Amúgy én mindhármat két pofára tömtem, lévén disznót vágott a szomszéd
2016. jan. 27. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
Nagy össze-vissza vannak az ajánlások, az egyik szerint a füstölt, pácolt, nem átsütött hús rizikós (így bizonyos szalámi, sonka és kolbász is), máshol meg azt írják, hogy nyugodtan lehet enni. Az orvosom szerint a supermarketben rendesen bevizsgált étel esetében nagyon kicsi a toxoplazmózis kockázata. Én csak azért nem eszem, mert még arra a picire is rá tudok parázni, és annyit nem ér meg, kibírom ezt az időt most már.
2016. jan. 27. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
73%

...nem lehet itt már semmit. Én 2,5 hónapos terhesen még kacsát is vágtam egyedül, hármat...És még élünk a babával. Ez annyira hülyeség. Néha szoktunk viccelődni, hogy nem forraltam fel a kolbászt :). Mert hogy mindent csak forralva..persze persze. Hogy a vajas mézes kenyérről már ne is beszéljek, még elátkoznak itt az oldalon.


Mindent lehet enni, de mértékkel. Amiről tudod, hogy biztonságos. A bolti felvágott nem fertőzött.

2016. jan. 27. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

Miért ne lehetene? Én ma is ettem mind a hármat, nemrég egy hambit is benyomtam :D

Ha mindent betartanánk,hogymit nem szabadenni és inni akkor éhen halnánk. A szervezetnek szüksége van bizonyos nyomelemekre. Ha nincs meg akkor te em érzed jól magad.

Én egy évig nemettem tejterméket,mert allergiás reakciókat váltott ki. Mikor újra megkóstoltam pl a sajtot, őgy éreztem,hogy jól laktam.

Mindet lehet enni,de mértékkel. És persze ilyenkor a kismama még kívánósabb.

2016. jan. 27. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
7-es, elvileg a toxoplazmózis veszélye miatt, de én is ettem:) Amúgy pont nem ezekben vannak olyan tápanyagok, ami kell, sőt, jó sírosak, és az adalékanyagokról már ne is beszéljünk, de finomak :D Szóval a "nyomelemek" nem a legjobb érv mellette :)
2016. jan. 27. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
*zsírosak nem sírosak:)
2016. jan. 27. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

Hallott már valaki konkrét esetet, amikor valaki bevizsgált szalámitól toxoplazmózisos lett? Szerintem nem.


Aki tartott macskát gyerekkorában, az úgyis átesett már rajta 66szor. Mint pl én, úgy, hogy észre sem vettem.


Az a méz pedig, amit már terhesség előtt megkezdtem (termelői, nem bolti!!), nem fog hirtelen megfertőződni....

2016. jan. 28. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!